Přebíjení 9 Luger a 9 Browning-stejná střela,prach,zápalka



Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#1 » ned 2. zář 2018, 10:28

Zdravím všechny zkušené přebíječe a chtěl bych tímto poprosit o pár rad a zkušeností.

Chystám se přebíjet 9mm luger a 9mm browning.Jde jen o tréningové náboje,nejsem tedy nijak zvlášt náročný
na přesnost.V podstatě trénuji jen sebeobranou střelbu max do 10 metrů.
Jestli jsem to správně pochopil tak obě střely mají stejný průměr a šly by teoreticky použít pro oba náboje.
Trénuji hlavne 9L s glockem,ale mám i kevina a tak 3 zásobníky měsíčně 9Br vystřelím pro zachování návyku.
Pořídil jsem si vybavení na přebíjení 9L a tak mě napadlo přebíjecí komponenty ujednotit.Nechce se mi zvlášt kupovat
jiný prach a střely pro tech pár ran 9Br.V univerzálnosti je síla :-)
Na topstrely.cz jsem narazil na střelu 380-100gr kalibrace 0.356 http://www.topstrely.cz/kategorie/olove ... -100gr-rn/
Po prostudování různých materiálu jsem dospěl k názoru že bych tuto střelu mohl použít pro oba typy nábojů.Jsou mé předpoklady správné?
Co by jste mi doporučili za prach pro oba náboje?Byl bych vděčný i za velikost navážky pro oba typy.
Zápalky předpokládám mají oba náboje stejné.
Velmi děkuji všem za přínosné a inspirativní rady.



mischanek
Příspěvky: 96

Příspěvek#2 » ned 2. zář 2018, 13:52

Ja vim, ze neni uplne koser odpovidat na otazku otazkou, ale..: 3 zasobniky Kevina za mesic = 3 x 6 x 12 = 216 za rok - ma to nejaky smysl prebijet 9 Br..?



Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#3 » ned 2. zář 2018, 14:42

Zkusme se na to matematicky podívat trochu jinak.Střela 1.7kč,prach zápalky cca 1kč,cena továrního náboje 6.9kč.To vše krát 324-nosím dlouhý zásobník na 8+1 v komoře(což je mimochodem jen nejmenší odhad,občas se nechám "unést" a bouchnu si víckrát)=cca 1360Kč/rok.Nejsem nějaký spořivý tip,ale za to mám 261 nábojů 9luger.Navíc matrice mi půjčí kolega.Takže-má to nějaký smysl přebíjet???
Ještě jsem se zapomněl zmínit(a proč taky,dotaz vznesený na tomto foru vyzněl poněkud jinak)že si časem
chci pořídit walther PPK v 9Br čímž se mi asi zvedne spotřeba :-)
Bez urážky,trochu mi Vaše odpověď připomíná kamaráda který se mě ptal jako že kolik ušetřím na přebíjení.
Když jsem mu odpověděl že tak 2.5 za náboj(9L) tak se podivoval jestli mi to fakt za ty dvě kačky stoji...



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#4 » ned 2. zář 2018, 15:27

Taky přebíjím tyhle dvě ráže, prach používám d32, zápalky obyčejný SB.
Střely
Do lugera mám ještě pár tisíc ALSA FMJ 124gr po 1,43.
Do brown. jsem kupoval u štrobla Ares 09-95RN BB EPRX za 2,2 společně s matricema.

Já za sebe bych do lugera necpal tu lehkou střelu a koupil normální gramáž ve velkým množství levnějc :)

Náklady za matrice a bushingy na přebíjení brown. se mě vrátili po přebití 430 nábojů a od tý doby už šetřím.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#5 » pon 3. zář 2018, 06:01

V tomto pripade je prebijeni blbost. Lidi zapominaji pripocitat cenu prani,casu a separace nabojnic a vybaveni. Kdybys mel dillon sdb,tak tam bych mozna zapremyslel,protoze jsou tam jednotne matrice jak pro browning,tak luger. Spis bych pozadal kolegu, jestli az bude prebijet, jestli ti neprebije nebo nenecha prebit na jeho lisu.

Vemte na vědomí že dotaz nezněl "jestli" , v tom má Filo jasno, ale "jak" . Tvoje odpověď má stejnou hodnotu jako kdybys mu poradil ať jde radši na ryby. :roll:



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#6 » pon 3. zář 2018, 09:30

Co se týče zrovna LOS 100grs, tak nelítají z pistole vůbec špatně (STI Edge), nicméně asi bych se klonil spíše k použití o něco těžší střely pro 9mm Luger.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#7 » pon 3. zář 2018, 16:32

Do Browninga dávam strelu 115gr AlsaPro FMJ, 3,5gr BA9, zápalku Fiocchi SP (lebo som lacno kúpil, inak S&B SP), OAL 25,0-25,3mm a škrtím (je to trochu viac ako iba zrovnaná nábojnica). Lieta to dopredu, aj terč trafím...
:D

Do Lugra tú istú strelu, 5,3gr BA9, OAL 29,5mm a nábojnica akurát zarovnané rozhrdlenie.



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#8 » pon 3. zář 2018, 19:04

2 igrik: Tak s oal 25 a víc bych byl totálně v ... Taurus TCP má šíleně krátký výhozní okénko, takže jsem musel přeměřit i origo SB co mám na nošení a všechny co měli oal víc jak 24,73 jsem radši na lisu preventivně stáhnul na tenhle.

2 waritko: Mohl by jsi mě prosím změřit délku té LOS 100gr střely.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#9 » pon 3. zář 2018, 20:17

Ja tým krmím CZ 83 a keďže tá Alsa strela má oveľa štíhlejší ogivál ako fabrický browning, tak sa mi kratšie sekali pri podávaní do komory o hornú hranu.
:roll:
(a výhodzie okienko je mi šumafuk, tadiaľ letí už iba nábojnica)



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#10 » úte 4. zář 2018, 05:31

2 pista1: 11.80 mm, lugery s ni delam OAL okolo 27mm



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#11 » pát 14. zář 2018, 22:21

Tuto střelu můžeš normálně použít.Já jsem použil i 90gr střelu Speer gold dot pro 9 Browning v 9 luger.Bylo to docela fajn střílení,ty lehký střely mají o dost menší zpětný ráz

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů