Kimber K6s

Krátké vícehlavňové zbraně


Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#16 » sob 13. říj 2018, 10:25

jojo a este to chce cas vod casu vycistit predni stranu bubnu. Jak se na ni ukladaj splodiny a prach, tak to casem zacina drhnout vo hlaven, blbe se ten buben zaklapi a zaroven to muze negativne ovlivnit spoust...
Super je nemeckej Ballistol. Ted sem s tim zrovna cistil urdzbove "čivavu", protoze sem na ni dal inzerat k prodeji - a nadhera - works like a charm :)
mimochodem - za 13k, kdyz si pro to prijedete do Marianek :))
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/34 ... c-357-mag/



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#17 » sob 13. říj 2018, 21:17

Texan píše:Tak to rád slyším. Dneska jsem ho zase provětral a šlo to hladce. Myslím, že asi půjde o to, aby se prst po stisknutí spouště vrátil zpátky.


Pokud máš standardní nastavení spoušťáku, musí Ti to "vykopnout" ukazovák samo. To co popisuješ se projeví, pokud ladič vymění pružinku, která vrací spoušť v zájmu snížení odporu DA za "pérko z propisky". To pak nutí střelce, aby ukazovák aktivně odsouval dopředu, pružina na to sama sílu nemá.

A ano... totálním zanesením zbraně jsem se nezabýval. Sám taky moc nečistím, ale aby se přestal točit válec, tak dlouho to nenechám :-).



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#18 » pon 15. říj 2018, 21:11

Mám to nastavený z továrny. Jen myslím, že z nezvyku bylo vypálení magnumu taková rána, že jsem byl asi v šoku a prst nevracel kam mám - pružina nepruzina.



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#19 » úte 16. říj 2018, 10:44

Hmm, nema nekdo zkusenosti s nakupem pres EBAY?

Koukam, ze by se tam nakej zajimavej grip na ten Kimber mozna dal sehnat....

https://www.ebay.com/i/302566582470
https://www.ebay.com/i/323326510017



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#20 » stř 23. říj 2019, 18:04

Tak přidám nějakou zkušenost po roce užívání.
Spoušť se zcela spontánně upravila do normálu, takže už delší dobu bez problému. Holt to chtělo chvilku ostřílet.
Zbraň mi vyhovuje a to jak při nošení (tam je ten tvar gripu jednoznačně výhodou a tvůrci evidentně měli na mysli tento profit když ho navrhovali), tak při střelbě. Ta DAO spoušť fakt nemá konkurenci, mířidla super a přesnost taky.
Prodávat ho nebudu:-)
BTW. nevěděl by někdo jaký twist má hlaveň? Na jejich stránkách ani jinde jsem to nenašel.



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#21 » stř 23. říj 2019, 21:34

Tak už to vím: 1:16.



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#22 » čtv 24. říj 2019, 11:50

Ja uz to DCko prodal... A zbyl mi nerozbalenej Grip, takze dyby byl zajem, tak za litr prodam

https://www.ebay.com/p/23011498755

jaky si na ten Kimber nakonec sehnal pouzdro?



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#23 » čtv 7. lis 2019, 00:47

Nosím ho ve vnitřním látkovém pouzdru Falco. Na čundru s rodinou pak v ledvině.
Ten grip je pěknej, ale není v něm laser, takže pro mě passé..
Můžeš prozradit proč si ho nakonec prodal? A jakou máš za něj ev. náhradu?



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#24 » čtv 7. lis 2019, 15:17

Jak sem psal - kuli nevyhovujicimu gripu :) - skakal mi pri strelbe v ruce. Ten novej grip mi prisel az po roce vod objednani, kdyz uz sem mel domluvenej prodej...
A taky sem prave nesehnal poradny vnitrni pouzdro, kde bych si byl jistej, ze nevypadne...
Takze sem ho skoro vubec nenosil. A vod ty doby, co mam SIGa P365, tak mam takovej blbej pocit, ze se zbavim i dalsich revolveru (S&W 547 9mm a S&W 351PD .22 mag) pro nevyuzitost :(
Nevim, co by se muselo vymyslet, abych zas nakej revolver koupil - mozna nakej dvoupalcovej ultra-light 9mm, ale vzhledem k tomu, ze posledni dobou celkem "resim" tloustku zbrani, tak nevim nevim. Spis si k tomu SIGu sezenu este nakou pistoli v .380 ACP (neco ve smyslu Kahr P380 - to vypada celkem hubene :))



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#25 » pát 8. lis 2019, 20:37

Kdyby byl ten prcek za pěkný peníz, uvažoval bych o adopci :-).



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#26 » pát 8. lis 2019, 22:08

Jako 35k za novej (LG) je fakt raketa, ale čím dyl ho mám, tím miň lituju. Z druhý ruky se dá sehnat za cca 25 k a to už bych neváhal.



Vladimir9
Příspěvky: 26

Příspěvek#27 » sob 9. lis 2019, 11:48

Já se ještě vrátím tématu, které zde bylo probíráno před rokem, a sice zasekávání spoušťového mechanismu. Poté co jsem se stal poprvé majitelem revolveru, jsem se s tím potýkal také.
Zjistil jsem, že se to stává ze dvou příčin. 1) komory válce nejsou plně obsazeny náboji-následek? Horké plyny letí dozadu prázdnými komorami do mechanismu, kolem kohoutu se hulí,chvíli nejde zmáčknout spoušť.Co se v tu chvíli v mechanismu děje, nechť mi zkušenější napoví. 2) náboje jsou lehce povysunuty směrem dozadu, a brání otočení válce. V komorách válce byl konzervační olej, tlak plynů před válcem s náboji pohne dozadu. Komory po vyčištění revolveru odmašťuji.Pokud se těchto dvou věcí vyvaruji, vše chodí jak má.



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#28 » úte 12. lis 2019, 08:49

Nevim, taky sem nad tim kdysi spekuloval a nic moc sem nevyspekuloval...
kompletni zaseky sem u revolveru mival vetsinou dyz sem strilel s naboostlym strelivem (357 mag Black Mamba) - musel se vyklopit/zaklopit valec, aby se to rozhejbalo.
Kratkodobe zaseklou spoust sem si zas myslel, ze tu spoust nevypoustim az uplne do konce - fakt i ten posledni nanometr cesty ty spouste je dulezitej a dyz drzi clovek na ty spousti prst, tak podle me naky spouste v ty posledni fazi nemaj dostatecnej odpor, aby prekonaly tlak toho prstu... Pro me to je skoro neprekonatelnej problem a proto sem se nakonec vodhodlal a koupil pistoli, kde tendle problem vodpada a po resetu muzes hned zas mackat...



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#29 » úte 19. lis 2019, 18:09

U GP161 se mi stalo se strelivem S&B .357 mag 158gr stalo to, ze mi z prazdne nabojnice vylezla zapalka a pak jsem musel pouzit nasili, abych ten valec vubec otevrel. Nemuze to byt neco podobneho?



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#30 » úte 19. lis 2019, 23:57

Dotaz z jiného soudku. Máte na něj někdo rychlonabíječe a případně odkud?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů