Zkušenosti s nábojema z LIMIT.cz

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#541 » čtv 12. dub 2018, 19:15

Ono to vypadá, že Limit změnil trochu technologii. Začal jsem je používat na tréning, kde nejde tolik o přesnost a zatím nenastal jediný problém. Ale v porovnání s originál SB je ta rána malinko menší.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#542 » čtv 19. dub 2018, 14:09

Ona ta presnost tech naboju je myslim i tim, ze jsou spatne kalibrovane strely. Mereno mikrometrem z ruznych sacku, vice kusu strel. A vysledek v toleranci 8,98mm-9,00mm. Takze dle meho, je to volnejsi a v ruznych vyvrtech to muze delat problemy !
Takze na kropeni to jde, ale o nejakem strileni na dalku, si muzeme nechat zajit chut. Strela typ 124grs FMJ CuZn10. Z roku 2017

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#543 » pát 25. kvě 2018, 06:55

Byl jsem picnout Limit přebíjené Fmj 124 gr a srovnat s Sb 7,5 g Fmj, při přímém srovnání.
Limit menší zpětný ráz, soustrel asi stejný možná o chlup lepší, znečištění bez rozdílu. Zbraň malá pistole (xd-s) .

Tam dávají méně prachu nebo SB dává víc? ;)

(pak přímé srovnání SB 7,5 g vs SB 6,5 g, zpětný ráz a soustřel asi stejný) .



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#544 » pát 25. kvě 2018, 08:25

Audis - akorat SB 7,5g jsou vahove 115 gr, ne?... a to jsem poznal i v XDM 5.25" mensi zpetnej raz tech Limitu ;-)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#545 » pát 25. kvě 2018, 08:33

Aj strelba so 124gr SB ja prijemnejsia ako so 115gr SB.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#546 » pon 9. črc 2018, 15:04

No nevím ,zda je normální,že občas přebíjený Limit nejde do komory a u jednoho se nafoukne dno tak,že k ,,velké ráně,, moc nechybělo.... :? Rána byla normální,tak z toho usuzují na ,,unavenou,,nábojnici.... U dvou rozdílných pistolí to není chybou zbraně.... Já jsem žádné zlepšení nezaznamenal....Tohle byl můj poslední pokus o smír s tímto střelivem ;)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#547 » pon 9. črc 2018, 17:20

audis píše:Byl jsem picnout Limit přebíjené Fmj 124 gr a srovnat s Sb 7,5 g Fmj, při přímém srovnání.
Limit menší zpětný ráz, soustrel asi stejný možná o chlup lepší, znečištění bez rozdílu. Zbraň malá pistole (xd-s) .

Tam dávají méně prachu nebo SB dává víc? ;)

(pak přímé srovnání SB 7,5 g vs SB 6,5 g, zpětný ráz a soustřel asi stejný) .

Vystrilel jsem dva sáčky (200 ks, koupeno květen 2018), rány a soustřel homogenní. Problémy nula. Nabojnice jsem neprohlizel. Bohužel jsem si zapomněl z papírku ze sáčku opsat a napsat sem šarže.

Jestli píšete zkušenosti, pište v lepším případě i čísla šarže (číslo výrobní série), kterých se zkušenost tyka!



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#548 » úte 10. črc 2018, 14:02

Jak je vůbec možné , že náboje které nemají správný rozměr, nejsou vyřazeny jako zmetek a jdou na prodej!!!! Je zajímavé,že u několika tisíc přebíjenek od Alsa pro jsem nikdy neměl obdobný problém,jedinou závadu.....A u Limitu byl někdy problém i s novovýrobou ( na obale byl nápis FOR IPSC) cha cha cha (občas zůstala nábojnice v okně) u pistole Glock -na ipsc opravdu fajn patrona....



mischanek
Příspěvky: 96

Příspěvek#549 » úte 10. črc 2018, 14:46

A nebylo na tom obale jeste malymi pismenky neco jako: urceno na trenink reseni zavad ? :-)



Ondra1
Příspěvky: 2

Příspěvek#550 » úte 27. lis 2018, 07:30

Tak jsem limity také zkusil,
řekl jsem si že za zkoušku nic nedám. A na trenink to bude stačit.
V revolveru jsem si řekl, že problém mít nebudu.
První rána, jako by redukovaná. V hlavni bordel jako by tam někdo vysypal popel.
Druhá rána ještě slabší a střela zůstala v hlavni.
Dal jsem to nezkoušel. Zkusili jsme je na váhu.
A asi to tam nikdo moc neřeší.
IMG-20181126-WA0000.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#551 » úte 27. lis 2018, 10:10

Mě nepřestane udivovat, kolik lidí, ochotných "zkusit" Limit se ještě dneska najde. Po tolika zveřejněných a někdy i krásnými fotkami podložených negativních zkušenostech. Pokud vám těch pár ušetřených halířů stojí za riziko poškození zbraně nebo vlastního zdraví, klidně zkoušejte dál, ale mně tohle hlava nebere :shock: :shock:



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#552 » úte 27. lis 2018, 10:31

No on je problém v něčem jiném. Pokusníci si koupí 100-200 kusů a mají tam jak na potvoru samé vadné. A pak někdo koupí a vystřílí tisíce a tisíce kusů, bez jediného problému. Vystřílel jsem několik tisíc G3 a nic se nekonalo. Za to jsem už vytloukal jednu střelu z originálního SB náboje ... Zprostředkovaně vím o akcích, kam se navezly tisíce nábojů na celý den a taktéž nic. Za to ale také vím o několika případech, kdy si dotyční koupili právě ten jeden nebo dva pytlíky a problémy ... Statisticky, když to spočítáš, tak to vychází furt dobře.



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#553 » úte 27. lis 2018, 10:59

To že to vychází dobře je fajn ale úplně na houby když máš toho černého Petra ty. Já coby střelecký nováček se jim raději vyhýbám.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#554 » úte 27. lis 2018, 11:23

Ondra1 píše: ...... Zkusili jsme je na váhu.
A asi to tam nikdo moc neřeší......

není důvod řešit rozptyl hmotnosti nábojů, jde o sumu rozptylu hmotností střel a nábojnic, podobný rozptyl naměříš i u samotných nábojnic SaB


P.S.
už se to kdysi řešilo jinde v rámci chyb při přebíjení a původní úvaha byla, zda lze váha použít pro identifikaci nábojů přebitých po zpracování obsahu prachovače - nelze, rozptyl hmotnosti nábojnic odpovídá až překračuje obvyklé navážky 4-5gr



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#555 » úte 27. lis 2018, 11:56

haito: ono je to prd platné, protože ti pak zůstane střela i z originálního továrního náboje v hlavni
Takže je to spíše otázka toho, kdo bude lépe (pro střelce) řešit reklamaci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů