obranné náboje s minimálním kolaterálem (legální)



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#286 » pát 14. pro 2018, 11:32

fyziku bych nechal prozatim lezet :)
zacal bych vykladovym slovnikem pojmy pistole vs. puska ;)
pak termin delka hlavne, pac nenajdes AR15 s 2" ;)
(tohle ber jako lehke vtipne stouchani ne trolling :)
a hlavne tady je skvely clanek na danne tema :)

https://www.luckygunner.com/lounge/muzzle-flash/

ADD olovo na selfdefense - wadcutter - asi nejlepsi clanek na netu a je relevantni i pro nase revolverare...
https://www.luckygunner.com/lounge/wadc ... f-defense/



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#287 » pát 14. pro 2018, 13:32

Statisticky jediny naozaj preukazatelny a neodskriepitelny ucinok JHP striel je ucinok na nasu penazenku. :-D



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#288 » pát 14. pro 2018, 14:37

radim78: Dobrý ten rozdíl chápu ale:
In some handgun cartridges, the powder has been fully combusted before the bullet leaves the case. In rifles, the powder has all been burned by the time the bullet is 3 or 4 inches down the bore.
To dává smysl, jaksi je v pistolích a) méně prachu b) rychleji hořící prach

Ano je to článek převážně na pušky ale mě šlo o princip, ten je stejnej - Kratší hlaveň na pušce dělá větší plamen protože neshořelý prach = blbost.

LuckyGunner je takovej youtube kecálek...co si pamatuju tak někde snad dával 5 koulí do moderního DA revolveru na 6 :D Protože jako bezpečnost a přece mám firing pin na kohoutu.... :D :D :D :D Ale tak stane se.

Ale s WC bych i souhlasil ten tvar je prostě vhodnější. Pořád mít tu možnost tak bych volil JHP, ale ta možnost legálně není.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#289 » ned 16. pro 2018, 11:46

Zeptám se a poradíte? Z jakých střel je lepší vybrat. Lehkou a nasypat tam aby byla fakt rychlá, střela viz odkaz:https://www.midwayusa.com/product/1019063729/inceptor-sport-utility-bullets-rnp-round-nose-frangible-lead-free
a nebo použít FMJ co je v odkazu:https://www.midwayusa.com/product/1390170925/winchester-bullets-380-acp-355-diameter-95-grain-full-metal-jacket
Měl bych to do Glocka 43




Máre
Příspěvky: 1

Příspěvek#291 » úte 18. pro 2018, 07:20

Jak tak pročítám toto vlákno, tak jsem si nevšiml balistickeho testu Lapua CEPP extra 9mm Luger... V Alfa Tactical mi je doporučoval více jak BM a Geco HEXAGON.. Samozřejmě mi řekli, že lapua není zakázána... Na netu ale nemůžu najít žádný test.. A to ani amatérský...



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#292 » úte 18. pro 2018, 07:48

Máre píše:Lapua CEPP extra 9mm Luger


Zkušebna to netestovala => zatím bez kategorizace => na hraně

Testovali jen: " 9 mm Luger se střelou CEPP SUPER, LAPUA Finsko " - kategorizace B

Na druhou stranu, zkušebna měla na test " pistolový náboj ráže 9 mm Luger +P se střelou 135 gr FlexLock Criminal DUTY, výr.: Hornady Mfg. Co.,USA "

- kde sice je uveden náboj "Criminal DUTY", který neexistuje, je to "Critical DUTY"
- ale je výslovně uvedena střela "FlexLock", která je použita i v řadě "Critical DUTY"

- takže v krátkých zbraních A

Přehled rozhodnutí:
https://www.cuzzs.cz/cs/rejstrik-rozhodnuti-kategorizace/
Skoro dole, kategorie Střelivo



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#293 » sob 5. led 2019, 20:25

@henry
- cokoli "frangible" neriskuj - je to relativni novinka a skoro bych se vsadil, ze to zkusebna oznaci za jasne Acko.
Pokud chces mit jistotu - par jich vyrob a posli je do zkusebny a pak nam dej vedet.

Osobne bych z praktickych duvodu klidne neco podobneho nosil. (odraz nebude)

Na forum opatrne - najdou se zde borci, kteri Ti budou tvrdit, ze naboj JHP, ktery zkusebna neoznacila za A, neni A a pac jim to nejaky "jouda" prodal na noseni, tak je to spravne a oni to nosi..., ALE... ;)

- druha Tebou linkovana strela ja ji podobne je naprosto OK. Otazka na zkusene prebijece je, jak .380acp zafunguje v 9mm Luger.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#294 » sob 5. led 2019, 21:22

Ako zafunguje? Presne rovnako ako strela 9mm Luger v .380 ACP.
(Prebíjam .380 ACP strelou 115gr AlsaPro FMJ a s 3,5gr BA9 pri OAL 25,3mm to lieta dopredu a triafa terč.)
S tou ľahkou strelou a dajakým brokovým prachom sa to bude dať vyhuliť na pekný "hypersonic" :twisted:

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#295 » sob 5. led 2019, 21:40

radim78 píše:@henry
- cokoli "frangible" neriskuj - je to relativni novinka...

Vo svete všeobecne "novinka" stará tak 17-18 rokov...



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#296 » sob 5. led 2019, 23:59

v porovnani s fmj se to vyrabi doslova par let.

navic frangible strely se tak nejak nechytly ve velkem. dnes to taky neni zadna hitparada a to ani po nastupu modernejsich vyrobnich postupu...
na trenink nejen na gongy to je pekna bezpecnostni vychytavka

noseni pro pripad NO?
pokud jsem se neprehledl, tak nasi zkusebnu to prozatim minulo obloukem a tak je na miste opatrnost
pokud to uz testovali - linkni nam sem vysledek, rad se na nej podivame



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#297 » ned 6. led 2019, 07:51

Je velká škoda,že se nesmí nosit přebíjené náboje.Tovární střelivo nemá většinou ani ten výkon co uvádí výrobce v tabulkách



Bakly
Příspěvky: 51

Příspěvek#298 » ned 6. led 2019, 10:22

Zakázané to nikde není. Jen někteří příliš kreativně vykládají zákon.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#299 » ned 6. led 2019, 10:27

Prebijene náboje nikde není zakázáno nosit...



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#300 » ned 6. led 2019, 11:34

radim78. Já jsem si spíš říkal že by stim asi člověk neprostrelil něco tvrdsiho že se ta střela rozbije "Frangible" jinak je to právě lehká střela a dalo by se dostat na velkou rychlost. Tu co jsem tam dal nemá ty drážky aby měla větší účinek.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů