Výběr dlouhé zbraně (V-AR vs PAR vs Steyr)

Samonabíjecí pušky


Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#91 » stř 14. bře 2018, 17:28

tak keď dáš na odľahčenú ar razora s montážou, tak stále budeš niekde na 3,5kg, kde Var či HK iba začínajú:-)))))
Ale na 100% súhlasím, že ťažšiu pušku dokonalo porieši trošku viac cvičenia, presne to som si povedal aj ja:-P



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#92 » stř 14. bře 2018, 20:22

Ve mně se to mele :)
Další dlouhou chci buď a nebo...
DI odlehčený superspeciál, nebo pistovy bullpup zázrak do nepohody???

Současné preference (než se dozvím EU cenu)
- Cobalt Kinetics Evolve, nebo TEAM Stage 3, případně nějaký jejich CUSTOM - vždy s carbonovou hlavní Proof
- A2 s carbonovou hlavní Proof
- Schmeisser Dynamic (zde začíná hlas rozumu! ;)
- JP

Bullpup (ideálně pistovka) :
- Deserttech DMR .223 a do skříně i .308 hlaveň (konverzi na pravak/levak uděláte bez nástrojů za cca 30s, optika namontovane na gassblok drží nástřel i po prohozeni hlavní (.223/.308) , které zvládne ucho bez nastroju)
- IWI Tavor v .223 ideálně v FDE

Bullpupy jsou DUTY zbraně.
Sportovní odlehčené speciály s regulovatelnymi gassbloky jsou... Sportovní specialy.
Jabka hrušky, ale člověk nemůže mít všechny hračky hned... ;)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#93 » stř 14. bře 2018, 21:56

radim78 píše:Ve mně se to mele :)
- Cobalt Kinetics Evolve, nebo TEAM Stage 3, případně nějaký jejich CUSTOM - vždy s carbonovou hlavní Proof
- A2 s carbonovou hlavní Proof
- Schmeisser Dynamic (zde začíná hlas rozumu! ;)
- JP

Jakou mají výdrž ty karbonové hlavně? Nebo mají jinou výhodu proti klasickým/nerezovým hlavním, kromě hmotnosti?



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#94 » stř 14. bře 2018, 22:53

Na IWA jsem mluvil s lidmi z Proof Research. Je to zajímavá hightech firmicka. Rozhodně nedělají jen hlavně.
Mimo jiné dodávají i kompozitní komponenty pro motory stíhačky F35.
Lze od nich objednat jejich nerezové hlavně v karbonu pro Ruger RPR, Savage i Accuracy Int. A to v rozličných razich.

Mají i svou řadu loveckých/sportovních pušek. Osobně bych se nezlobil... :)

No a ty hlavně - pro mne to je trochu hightech WOODOO ;)
Pokud jsem je pochopil správně - jeden z důvodů proč se sr.t s nerezovou hlavní obalenou různě strukturovaným karbonem umotanym tak, aby měl podobnou roztaznost jako nerezová ocel, je ten, že karbon lépe přenáší teplo a navíc ještě něco s vibracemi...
Potřebuji to na svém AR? Pro střelce turistu -
rozhodně NE!
Líbí se mi to? ZATRACENĚ!!! :)

Na výdrž nedovedu odpovědět, ale tipl bych si, že to bude stejně jako s nerezovou hlavní.



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#95 » čtv 15. bře 2018, 19:30

keďže je ten karbón len vonkajší obal, tak si myslím, že výdrž bude presne taká istá ako u tých bez karbónu. Otázka je, aký je vlastne profil hlavne ako takej, keď naň ide ešte karbón.
Ale treba uznať, že to vyzerá cool:-)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#96 » čtv 15. bře 2018, 22:13

Něco o odolnosti proof hlavní. Ale ta cena...

https://www.youtube.com/watch?v=MXtee3ipsW8

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#97 » čtv 15. bře 2018, 23:57

Přeně jak píše Elado. Video je celkem hovadina pro tupé rednecky. Mizerný soustřel před i po třískání laufem o cihlu. Karbonem zabalené tenké ocelové jádro má jedinou výhodu, menší hmotnost. "Výdrž" je daná ocelovým vnitřkem, tedy odolností vývrtu, stejně jako u normální celoocelové hlavně. Vzhledem k výrazně vyšší odolnosti k pružné deformaci od probíhající kmitny při výstřelu, je ocelová hlaveň (tuhý tlustý špalek) proti karbonové vždycky ve výhodě co se týká výsledné přesnosti.

S karbonovými hlavněmi je to takový věčný kolotoč. Na trhu se objeví firma s pěknou reklamou, dva roky vystavuje na IWA a Shot Show, pak zkrachuje, za rok dva se o objeví nové firmy s hezčí reklamou..... Málokdo ví, že např. Remington nabízel karbonové hlavně už před 15-18 lety. A rychle od toho odešel.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#98 » pát 16. bře 2018, 07:39

No moc s tebou souhlasit nemůžu, co třeba takový Christensen (evropský) a jejich karbonové úpravy pušek Blaser a jiných? Nepřijde mi, že by zrovna krachovali a z jejich Blaser R93 jsem měl možnost střílet, přesnost jako u originálu, váha o poznání dole. Ono tohle nenajde uplatnění ani tak u tacticool zbraní, jako u loveckých vyšší, nebo spíš hodně vyšší třídy.

Jste naprosto OT!



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#99 » úte 22. led 2019, 13:39

Jako milovnik bulpupu muzu doporucit tavor ale x95 ktery je nutny dovezt individualne. Desert techy maji pry problemy s tim svym super dopredu-vyhazovacem. U tavoru nemam problem ani se strelbou z leveho ramene s vyhazovanim doprava. Aby me trefila hlizna musel bych se fakt snazit. Tuningovych dilu je i na tavor celkem dost. (spouste, predpazbi, pazbicky, ovladaci prvky...)

Na zavode budou porad lepsi vytuneny kratky AR-15, ale prichazi o vyhody 16 palcovy hlavne.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#100 » úte 22. led 2019, 14:07

Nakonec jsem vyckal s nakupem dalsi AR15 a skocil po Tavor21, co bliknul na Huntingu. :)

Nevahal jsem ho (asi abych zde nebyl OT ;) dovybavit kompikem V-AR :)
Hned za studena jsem k tomu koupil stelovatelny Lightning Rod a spoustovy kontejner Geissele. :)
Cena zbrane tak naboptnala na cenu dustojne vybavene AR15ky. ;)
Je to muj prvni bullpup. Zatim spokojenost.
Jen si clovek musi osvojit trochu specificke navyky oproti klasicke opravdu dlouhe :)
Strelba z poza sirsi prekazky s kompikem na konci laufu, tot zaruka oslehani obliceje "vetrem" :)



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#101 » úte 29. led 2019, 21:07

Ahoj. Jedno male info. Brzy bude mozne mit VAR s plynovym systemem ve 223 rem. Dnes jsem mel moznost drzet tuto novinku s 17,75" hlavni a lehkost sama. Mam 17,75" klasiku s pistem, ale toto bylo fakt lehoucke. Kvalita super jako vzdy, kdyz jde o VAR. Tak se teste;-)
Zbran se primarne urcena pro zavody, kde se honi kazdy gram, vterinka...



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#102 » úte 29. led 2019, 21:15

no to treba bude bazarhunting plnej VARek z druhy ruky...kolik ta sranda bude stat?



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#103 » stř 30. led 2019, 07:52

Bude to o trochu vice nez pistovka, kvuli vyladeni plynoveho mechanismu + se bude dodavat zbran s prislusenstvim pro doladeni dle potreb(nejaky buffery, pruziny). Proste sportovni special. Pro lidi, pro ktere je hmotnost vse, tak parada. Mne osobne dostala ta vaha. To je jak mucha v ruce



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#104 » stř 30. led 2019, 10:33

Jako člověk, který držel a střílel jen několik DI AR-15: Jak si stojí současná produkce pístových V-AR ve srovnání s HK?

V-AR v DI bude zajímavá asi opravdu jen jako sportovní speciál. Už ta pístová verze je cenově relativně vysoko + je oholená o "utility" drobnosti, jako je dust cover, nebo forward assist, takže předpokládám, že DI verze bude soupeřit s JP atd...



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#105 » stř 30. led 2019, 10:51

No JP bude porad nekde jinde si myslim...neverim, ze da Vosatka cenu stejnou nebo vyssi...

izer: Bude tenhle system i v jinejch razich?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů