Výstřel doma



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#181 » sob 25. kvě 2019, 09:37

... pohádka o zápalníku už tu dlouho nebyla. Záleží na každém, zda hodnota zápalníku převáží nad bezpečností.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#182 » sob 25. kvě 2019, 09:47

tof_: já ti to nevnucuji, ale u některých zbraní je to docela drahý díl a navíc nemusí být k dostání. Jinak můj názor je ten, proč doma cvakat na prázdno, když vidím, že komora - čelo závorníku je bez náboje...to nedává smysl.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#183 » sob 25. kvě 2019, 11:21

tof_: A proto si do starých brokovnice apod. dávám preventivně cvičné náboje.
mission: Souhlas, každý svého štěstí strůjce. A hlavně je to na odpovědnosti každého z nás. Ale některé věci cvakáš i kvůli tomu, aby nezůstali natažené. Já to teda cvakám, u nové pistole na nošení mi to jako problém nepřijde a u starých je cvičný náboj a navíc ze starých prakticky nestřílím a jen leží uskladněné.
Honzajan: Máš pravdu částečně. Já myslím, že je lepší mít nějaké "vybíjecí zařízení", protože s tou ranou jistoty je to prostě 100%. Pokud nejsi vůl a nedáváš ránu jistoty z pistole se zásobníkem uvnitř, aby se ti tam po nehctěném výstřelu natáhnul další náboj ... a dělat ránu jistoty 15x po sobě... na to znam lepší způsob vyprázdnění zásobníku v domácích podmínkách... :D



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#184 » sob 25. kvě 2019, 11:45

kdyby jsme šli do důsledků (ad absurdum), tak by každý po ráně "jistoty" musel se zbraní do toho bezpečného prostoru mířit dalších alespoň 30 vteřin, protože co kdyby měl zrovna v komoře selhač - a kolik lidí to tak dělá? Tolik k ráně jistoty.

cvičný náboj do komory při vybíjení spoušťového mechanismu je dobré řešení, o tom žádná...



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#185 » sob 25. kvě 2019, 11:47

Ohledně opotřebení zápalníků nesouhlasím. Nejsem tedy sběratel, jen uživatel, tudíž všechny zbraně, co mám doma jsou běžně na trhu dostupné a tedy i s dostupnými ND (i do mojí nejstarší lovecké babičky vycházející z vojenského mauseru seženu zápalník celkem běžně). Zápalník může prasknout prakticky kdykoliv, i při střelbě. Proto, pokud z toho máš strach, tak si pořiď náhradní, většinou to není taková investice, je to spotřební díl. Jistě u sběratelských zbraní to může být jiné a zápalníky těžko sehnatelné, ale ty asi vesměs nejsou určeny ke střelbě a navíc sběratel, který za zbraň dá X desítek/stovek tisíc, nebude řešit cenu zápalníku.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#186 » sob 25. kvě 2019, 12:18

Střelec: nebudu si pořizovat náhradní zápalník kvůli něčí blbosti. Kdo chce ať si se svejma kvérama cvaká o 106. Nejsem sběratel, ale k věcem se chovám tak, aby mi vydržely co nejdéle v původním stavu. Schválně si zkus sehnat nějaké ND ze sestavy závěru do pušek, pistolí HK nebo SIG. Jasně, do ČZ nebo Glocku je maj v každý trafice..



j.kuntos
Příspěvky: 68

Příspěvek#187 » sob 25. kvě 2019, 13:03

Taky se přidám, ránu jistoty dávám vždy a bez cvicneho, myslím, za každý kdo trochu cvici/střílí si toto osvojí aby vybil bezpečne, běžně prodávané pistole/pusky jsou prostě spotřebak, ať glock či sig. to mission:zrovna na hk je tu nocompromise.house, mám hk od něj a myslím, že sežene "vše" a na sig brownels, na 320 a 226 jsem tam našel vše co by se mohlo podělat a kupoval jsem i něco přes banzai, sezenou toho docela také dost



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#188 » sob 25. kvě 2019, 13:19

tak pokuď ty tvoje zdroje umí díly na HK VP70, P7M13, G3, HK43, Steyr GB-80 nebo SIG SG55x, fajn ;-)



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#189 » sob 25. kvě 2019, 13:25

Jmenované jsou mimo poslední ty výše zmíněné sběratelské kuriozity. O jaké blbosti píšeš? O ráně jistoty? Jestli je to blbost, tak abys někdy hořce nelitoval. Samozřejmě si vybíjej, jak ale chceš...



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#190 » sob 25. kvě 2019, 13:35

střelec: prosím tě si přečti pořádně, co jsem psal, jinak to nemá smysl tady dál rozebírat. Sběratelské kuriozity? Jak pro koho.

EDIT: a né, neskladuji své zbraně s předepnutým spoušťovým ústrojím !



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#191 » sob 25. kvě 2019, 18:04

mission: A střílet se s těmi zbraněmi nebojíš, když cvaknout ránu jistoty ano?
Nijak nepopírám, že existují zbraně, kde z důvodu konstrukce a funkce může cvakutí naprázdno znamenat vyšší zátěž pro zápalník. Není to však důvod pro nedávání rány jistoty u všech ostatních zbraní (a ani u těch konstrukčně postižených) - většina zbraní s tím zásadní problém nemá a to ani z hlediska konstrukce ani z hlediska případné náhrady zápalníku.
Můj názor je takový, že tuhle pohádku její zastánci používají jako zástupný důvod, aby kompenzovali úplně jiný problém.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#192 » sob 25. kvě 2019, 18:12

a to jaký prosím?



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#193 » sob 25. kvě 2019, 18:50

Obecně takový, který si většinou nedokáží sami připustit.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#194 » sob 25. kvě 2019, 19:20

aha, tak to potom jo :-D



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#195 » sob 25. kvě 2019, 20:00

Tak doufám nečekáš, že ti budu vypisovat všechny možné varianty. Když o tom popřemýšlíš, určitě na několik z nich přijdeš. Pokud o tom přemýšlet nechceš, pak tě nepřesvědčí nic.
Dávat ránu jistoty je obecně uznávaný bezpečnostní standard ... ale je možné, že i to budeš rozporovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Efrax, Pilsner, Renegade a 22 hostů