V-ar plynový sportovní 18" special

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#1 » pát 14. čer 2019, 19:29

Vosátka vyrobil zatím několik kusů pro sportovce, jež sponzoruje. A zajímalo by mě, co to je za zbraň. Nemá někdo zkušenost? Pry je to naprostá pecka. Cena okolo 90 000,-



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#2 » sob 15. čer 2019, 16:35

Ahoj. Mel jsem ji v ruce u pana Vosatky. Byla s 17,75 hlavni. Ja mam jen pistove VAR, takze hned jsem cumel, co to mam za "smudlu" v ruce. Proste nezvyk na tak lehkou pusku:) Jinak zpracovani opet parada, cely system zaveru predelany, aby to chodilo s plyny. Zbytek proste dobra VARka. Nestrilel jsem z ni, takze jak se chova pri strelbe nemohu rici. Ano, cena je mnohem vyssi. Vyvoj neni zdarma a co znam pana Vosatku, tak vse musi byt precizni, coz proste zavodni special byt musi.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#3 » sob 15. čer 2019, 22:20

Pokud bude mít hlaveň odpovídající ceně tak věřím tomu, že se vyrovná /předčí JP.

Zajímalo by mě, zda nechystá nějakou další evoluci jeho PCC...

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#4 » sob 15. čer 2019, 22:34

Tak to jsem zvědav. Moc rád bych se na ní podíval.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#5 » stř 19. čer 2019, 12:47

No o ,,kvalitním,, provedení V- ar nemám pochybností,ale předpokládám, že cena kolem 90.000 Kč je nějaká ,,kachna,, protože to je cca 3900 $ a touhle cenou se obávám ,že by ta puška byla oproti konkurenci konkrétně (JP) absolutně neprodejná... No například s hlavní Luth a kvalitním ,,super match,, spoušťákem dejme tomu,ale i tak...Supermatch řada JP stojí ve 223(5,56) v USA kolem cca 3500$ ...Tady je samo o něco dražší / clo dovoz atd. Nicméně tuzemská puška sic také (možná) stejně kvalitní ale která není zatížena clem apod za tuhle cenu???...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#6 » stř 19. čer 2019, 13:30

Zeptam se mozna blbe,ale on je nekdo ochtny delat testovaciho kralika a jeste za to platit desitky tisic?

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#7 » stř 19. čer 2019, 13:36

Už je má otestované a jsou prý výborné. Pro hraje servis, precizní práce, domácí výrobce, funkčnost. Proti cena



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#8 » stř 19. čer 2019, 15:47

Vosatka se dle meho nazoru cenove utrhnul proste. Ovsem proc by ne, kdyz jsou lidi ochotni to platit. Ja bych od nej uz zbran nejspis nevzal, a to rikam jako spokojeny uzivatel V-ARky ve 223.



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#9 » stř 19. čer 2019, 17:45

Jak jsem psal, musi se zaplatit vyvoj. Na druhou stranu ta zbran se spickove zpracovana. Ma to postavene na zavody, nema pro masy. Takze cilova skupina je jasna. Pak je to o osobnim vyzkouseni, zda takove love za to dat a nevzit JP treba...



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#10 » stř 19. čer 2019, 18:04

Nebylo by nějaké foto?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#11 » čtv 20. čer 2019, 13:23

Nechapem aky vyvoj sa ma zaplatit. Podla toho co citam je to standardna AR-15 s 18" hlavnou a rifle lenght systemom. Nic neobvykle, nic novatorske.

Servis? Kazdu normalnu AR si doma upravi kazdy s trochou zrucnosti, nahradnych dielov je na vyber nehorazne vela, odlahcenych nosicov zavorniku tiez resp. nechat si ho ofrezovat puskarom stoji niekolko desiatok eur.

Kto sa s tym nechce parat kupi si JP, komu nie je zatazko hodit to do zveraku tak stavitelny gas block ma za par tisic ceskych…

Nehovoriac o tom, ze na nase IPSC je hlaven 18" dost neohrabana – malo kde sa ide nad 100 m (ale OK, Vosatka da hlaven na zelanie).

Nieco mi unika?



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#12 » čtv 20. čer 2019, 19:46

Komplet novy cely system zaveru, aby fungoval s primym odberem plynu. Pred tim vzdy jen pist. Takovata zmena mi osobne prijde zcela zasadni v ramci AR15;-)

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#13 » čtv 20. čer 2019, 21:06

Údajně má na tom pan Vosátka svůj nový gas block. Jiný, lepší, než konkurence. Fotky se pokusím dodat. Má jí kamarád.
To Machead: uniká ti hlavně výhoda 18". Je to ideální délka co se chování zbraně týče. Pokud by jsi někdy srovnával 18,16,14 atd. musel by jsi tohle vědět. Rifle gas system je nejklidnejší vůbec a pro sport, kde jde velmi často díky dvojvýstřelům o udržení záměrné je ideální. 16,14 atd. nikdy nemůže dosáhnout chování 18". Další věc je, že nejlépe jde na něj vyladit munice, časování cyklu a pružiny. A proto 18" střílí sport ti nejlepší, ti méně lepší i ti horší. Mimochodem si nepamatuji, že by mi a vlastně nikomu ta délka na stagi vadila. :) Nestřílíme CQB...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#14 » pát 21. čer 2019, 07:17

Pri nasich IPSC sa casto o CQB jedna, lebo terce na 10 - 25 m nie su nic zvlastne a 100 m ci nebodaj viac je skor rarita ako pravidlo :)

So 16" do 500 m musis trafit aj keby neviem co bolo.

Nepopieram vyhodu a jemnost rifle gas lenght u 18", ale s kompikom, dobre nastavenym gas blockom a vyladenym strelivom dosahujem aj na 16" velmi jemne kopnutie. A to tam este nie je ofrezovany zaver. Najviac aj tak urobi riadne ovladanie zbrane, jej zapretie do ramena a drzanie vpredu. Vosatkov novy gas block, lepsi nez konkurencia? A v com, ze zreguluje pocet plynov do zaveru na 0 a bude to stale obtahovat? :D No tak, nelietajme v oblakoch.

Nespochybnujem kvalitu a poctivu robotu pana Vosatky ale toto su take tvrdenia ze ehm…

IzerS18 – to je zaujimave, novy system zaveru aby fungoval s priamym odberom plynov? No to je nieco revolucne, fakt, povodna AR-15 a este pred nou AR-10 tak vobec nebola navrhnuta! Definitivne to je zasadna zmena v celom koncepte AR-15! :D



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#15 » pát 21. čer 2019, 08:49

To Machead - to si myslis ze Vosatka sel na brownells a ten zaver si koupil? To ze mas neco, co se prodava neznamena, ze si to udelas doma v garazi behem 1 dne;-) Nevim kolik jsi mel v ruce AR15 ci AR10, ale nektera streva jsou silena...hrozne opracovani, material jak blato atd.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů