Mladík našel pušku, omylem střelil kamaráda do zad

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#1 » pát 21. čer 2019, 10:58


Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#2 » pát 21. čer 2019, 11:52

hqdefault.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#3 » pát 21. čer 2019, 12:54

Podstatná je informace, že nešlo o legální zbraň.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#4 » pát 21. čer 2019, 13:24

Všechno co na něj mají, si na sebe napraskal sám. Sám se odsoudil debil. Když mi bylo dvacet, taky jsem byl naucen, že policii se má říct vše hned a po pravdě a litovat se a že mi to pomůže. H*vno. a to byla chyba.

Od mala děti učit, že se nevypovídá, aspoň ne hned.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#5 » pát 21. čer 2019, 15:17

A myslíš, že kdyby zatloukal a lhal, že by se do toho nezamotal a že by se třeba ten postřelený kamarád nepodřekl a že by se stejně nakonec nedošlo k tomu jak to bylo jen s horším výsledkem - vyšším trestem???
Já to zatloukání nějak nechápu, chápu, že se má říci pravda nejlépe za přítomnosti advokáta, aby nedošlo ke zkreslení fakt, ale jinak.....



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#6 » pát 21. čer 2019, 15:30

Třeba policajti postupují tak, že nevypovídají, věc za ně řeší advokát a věc se uzavře pro nedostatek důkazů.
Totožnému chování občana se říká "zneužívání práva nevypovídat" a "finta s advokátem"

Řada lidí trpí mylnou představou, že OČTŘ usilují o nalezení skutečného viníka a vykonání spravedlnosti.
To je většinou omyl. V případě pokutovatelných přestupků jde o optimalizaci výběru pokut a v připadě trestním pak vyřešení případu jakýmkoliv způsobem.

Např. jedete autem a nezaviněně štrejchnete spodkem tak, že musíte nechat auto odtáhnout a někdo nahlásí nehodu. Nic se nikomu nestane, ale přijedou policajti a vy jako na potvoru nadýcháte.
Policajt by do protokolu napsal, že odmítá domněnku, že řídil a dál by nevypovídal. Ovčan řekne jak to bylo a předpokládá, že taková banalita bude vyřešena přiměřeně.
Anebo nadýcháte 0,1 promile a policajt se zeptá, zda jste před jízdou požil alkohol ... co řeknete?

U těch pitomců s malorážkou nevíme nic, tak je to těžké hodnotit. Že jim nepatří taková věc do rukou je snad jasné.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#7 » pát 21. čer 2019, 18:09

No, docela dost chyb v manipulaci ...

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#8 » pát 21. čer 2019, 22:39

Nesmiřitelný D-Fens je všude :-). Ovšem naprostá pravda. Nevypovídat a děti to učit hned, jakmile otevřou pusinku. A jakmile se sami nají, hned učit bezpečnou manipulaci :-). A od druhého stupně usilovně korigovat lži demokratury. Když se to rozmůže, nemusí to nakonec dopadnout úplně blbě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů