Spoušť P07

Glock a spol.


TOMASVAS
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » úte 16. črc 2019, 07:42

Ahoj kluci,
reaguji sice na trochu starou debatu, ale nevadí, pokud to bylo již debatováno tak sorry, ale nechci trávit mládí u hledání v diskuzích :D ..

Pořídil jsem si P07, novou, vystřeleno po 2 týdnech cca 500 nabojů. Nemůžu se zbavit pocitu strašně hluboké spouště, do teď jsem střílel z 75, je pravda, že už měla něco za sebou, ale spoušť nádherně hladká a vždy po domáčknutí hned výstřel, vše pěkně hladké.
U p07 je namáčknutí na začátku hladké, které poté přechází v jakousi kostrbatost, jakoby zoubky nebo schodky, nevím jak to přesně popsat...pak přijdu prstem nakonec na doraz, ale stejně i na dorazu pořád trochu táhnu dozadu. Není to jako u 75, kde je namáčknutí, doraz a výstřel...
Chápu, že je to plast, určitě dělá hodně i "ochození" 75ky, ale čím víc střílím, tím víc mi to vadí a všímám si toho.
Zbraň je nová, 2 týdny stará, má cenu jít do CZUB a reklamovat, ať to trochu "poladí", nebo se časem spoušť zjemní?
Máte někdo podobnou zkušenost?

díky



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#2 » úte 16. črc 2019, 07:51

P-07 má hlavně jinej spoušťovej mechanismus než klasická původní CZ-75. S reklamací asi neuspěješ, pokud to normálně funguje. Pokud máš osazenej decocker, ke zlepšení chodu by mělo dojít při výměně za klasickou pojistku.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#3 » úte 16. črc 2019, 07:56

A střílíš z nataženého nebo vypuštěného kohoutu ?

Ten krok je pak dost různý !!



TOMASVAS
Příspěvky: 5

Příspěvek#4 » úte 16. črc 2019, 08:47

Střílím z nataženého kohoutu/single action.
Ano mám osazený decocker.
Střílel jsem teď o víkendu cca 150, i dva kluci od nás z klubu si vystřelili a potvrdili mi to samé...
Bohužel je mi jasné, že pokud půjdu do CZUB tak mi řeknou,že to splňuje nějaké normy a vrátí mi to zpátky...jsem z toho trochu zklamaný, protože všude všichni píšou jak jsou u P07 spokojení se spouští...
Opravdu má na spoušť takový vliv výměna za manual. pojistku?



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#5 » úte 16. črc 2019, 09:04

Tak zkus tohle https://www.youtube.com/watch?v=lQtm93nbYhc
Sootch tvrdí, že s pojistkou je chod lepší. Vlastní zkušenost nemám.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#6 » úte 16. črc 2019, 11:20

To si nevedel co si porizujes, ze jde o tzv. Omega spoustovy mechanismus ? Jednodussi, spolehlivejsi nez stavajici - ale s dlouhym chodem. Proste typicky sluzebni vec, ne mirenkove - sportovni.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#7 » úte 16. črc 2019, 11:23

Tak zase bacha, mám kamaráda, ten má jedinou pistoli, P-07 s decockerem a střílí si mířenku na 30 m do terčů, co si sám tiskne v práci - na A4.



TOMASVAS
Příspěvky: 5

Příspěvek#8 » úte 16. črc 2019, 11:54

Být pro něco nadšený, vyzkoušet si spoušť v obchodě je jedna věc, vystřílet z ní 400 nábojů a mít z toho nejaký pocit nebo poznatek je věc druhá, ne všechno si vždy pořídíš tak jak sis představoval. Navíc jsem střílel i s 75B omega, a takový chod spouště tam nebyl...Záleží na co opravdu narazíš.

SansLogigue moc děkuju za zaslaný odkaz na video a za rady, vážím si každé rozumné konverzace a rady.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#9 » úte 16. črc 2019, 11:57

Ahoj mám sice P09, ale jsou to zcela identické pistole. Taky jsem řešil poměrně "kostrbatější" chod a hodně mě pomohlo vyměnit bicí pružinu za slabší viz. viewtopic.php?f=18&t=3419&start=360#p134477
Mám v P09 přesně tu 13 Lbs. pružinu a za 2 roky jsem neměl jedinou závadu (stále mám vypouštěč kohoutu). A to jsem střílel vším možným. Na dlouhý chod spouště i resetu se dá bez problémů zvyknout ... je to jen otázka toho, co komu vyhovuje. Já mám raději vojenské spouště, než sportovní a lovecké "dotykovky".



TOMASVAS
Příspěvky: 5

Příspěvek#10 » úte 16. črc 2019, 12:04

Super díky moc, vyzkouším :-)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#11 » úte 16. črc 2019, 14:49

SansLogique píše:Tak zkus tohle https://www.youtube.com/watch?v=lQtm93nbYhc
Sootch tvrdí, že s pojistkou je chod lepší. Vlastní zkušenost nemám.

To je kec. Neni jidiny duvod, proc by tomu melo u omegy byt. Sam jsem ji mel. Jedine,co pomuze je prelesteni vseho ve vnitr. Mel jsem pak krasny jemny chod v sa, da se zlepsilo ale nebylo nic extra v porovnani s klasikou, ale poloha prstu pri spusteni se nezmeni. Je to proste neco jineho nez cz75.



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#12 » čtv 18. črc 2019, 13:11

Ahoj. Vůbec nejlepší by bylo, sehnat si z Ameriky tu sadu na spoušť od Cajunu, ale to sem asi nikdo nevozí. Případně, pokud trváte na SA/DA pistoli (taky je mám raději), co zkusit něco od Grand Power? Tam je spoušť už z výroby hlavně v SA takřka sportovní.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů