Výběr pušky v ráži 7,62x39

Samonabíjecí pušky


Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#61 » pát 19. črc 2019, 20:45

Indian: hledat to nebudu, ale na některém fóru, a myslím že dokonce na tomto, se někdo nedávno pochlubil s Brenem 2 v ráži 7,62x39 po použití surplusového střeliva s korozivní zápalkou a následném nevyčištění. Ano, zrezavělo to.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#62 » sob 20. črc 2019, 06:47

Aniž bych to nějak študoval,myslím,že Bren2 nebude mít vychromovaný gasblock,pístek atd. tyto věci nejspíš budou jen fosfátované jako u jiné moderny,což se= nulová ochrana proti agresivním rtuťákům. U těchto zbraní se vůbec nepočítalo se střílením nějakých 50let starých zásob. Nebo si někdo myslí,že GIGN používá čínské rtuťáky? Krom toho tuzemský SB vyrábí 7,62x39 v mosazi s boxerem,ale cenu raději nevidět ;)
Samozřejmě v občanské válce jde použít všechno a taky to bude fungovat

Beryl v 556 je TOP mezi kalachy,ale velmi předražený i w polsce :roll: To bude nejspíš důvod proč to sem nikdo nevozí. Nějaký částečně ze starých zásob nově vyrobený radom sport atd. v 7,62x39 asi nemá ani smysl,když jsou k dispozici vagony předělávek o několik řádů levnějších a podajících stejný výkon :lol:

Tuším,že ve vlákně AR15 jsou fotky Par po použití surplusu

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#63 » sob 20. črc 2019, 07:39

Varianta Brenu 2 v ráži x39 označená 807 se snad má dodávat ve velkým množství do Pákistánu, tam budou střílet to nejlevnější, to nemohli úplně ignorovat.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#64 » sob 20. črc 2019, 07:42

Hodně se tady diskutuje o korozivnim střelivu. Řeší se to podle všeho takhle:

https://youtu.be/nyPBL0EJJXA?t=426

Video je o AK74 ale princip stejný, co nejdřív po střelbě vypláchnout obyč. vodou.

Z Brena 2 ve 7.62x39 sem vystřelil pár nábojů v Květnu na střeleckym dnu Beareky. Moc hezká zbraň a nezavrhoval bych jí. Ale bohužel musim souhlasit s komentářema ohledně ceny.

Prostě za 55 tisíc Kč je to nesmysl. Neexistuje ospraveditelný důvod aby masová výroba z Uherskýho Brodu byla naceněná stejně jako téměř high end u AR15 a podobných. Pochopitelně, zákon nabídky a poptávky. Bren 2 je dost drahej i v USA.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#65 » sob 20. črc 2019, 11:26

Proč neexistuje ospravedlnitelný důvod na cenu 55k? Musí zaplatit vývoj apod. (... to, že vývoj se platil i z našich daní viz testování prototypu celou AČR pro tentokrát pominu).



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#66 » sob 20. črc 2019, 12:32

Cenu ať si dá výrobce jakou chce, pokud věří, že to prodá.
Spíš by mě znepokojovalo to, co za ty prachy dostanu. Protože podle komentářů sečteno podtrženo to máme kvér za 55 tyček, který nebude o moc přesnější než vytuněná kosa, nebo AK za 1/2 ceny, v ČR díky ráži hlavně na surplus střelivo, do kterého je pro lepší údržbu zapotřebí lít hned po střelbě vodu? Zapomněl jsem na něco? :?



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#67 » sob 20. črc 2019, 13:00

RayX - nedalo mi nereagovat, pokud budeš kupovat jako vetšina to nejlevnější střelivo, nediv se že to bude špinit. Ony ty rťuvé zápalky mají i svoji výhodu jako třeba je životnost a vyšší i nižší teploty oproti klasice.
Je spouta výrobců co prodává nekorozivní střelivo a i armáda.

Já kupuji lovecké střelivo i klasických konzervách za cenu 7 Kč kus
U armády jsem 9 let a vživotě sem neviděla čistit pušku vodou, to jsou jen takové ty webové keci. Zbraně typu AK co jsou ve východních zemích taky nečistěj a střílí to desítky let, problém je asi jen v Čechách kde to najednou všem zrezne. Moje osobní Zastava M70B1 kterou mám také řádku let nezrezne.



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#68 » sob 20. črc 2019, 13:28

Co se týče ceny - Bren 2 je stále jen nedodělek a jeho cena je přemrštěná což už všichni zjistily u Bren 1 kdy si časem začaly všichni stěžovat na jeho neduhy, posléze byl tedy dovyvinut Bren 2 ale své nedostatky má stále a počítám jaký má přístup CZUB tak plně funkční bude až Bren 3.
Někdo zde podotýká že se musí zaplatit vývoj, ale jaký ? většinu zaplatily daňový poplatníci což CZUB nijak asi netrápí a necpe do toho své finance jako třeba pan Vosátka a tudíž ta zbraň musí být vyvinuta tak aby se prodala a prodávala a hlavně byla bez závad, což u CZUB není .

Nedávno jsem měla možnost střílet u nás s Bren 2 ve full auto v ráži 7,62x39 a nedala bych za něj ani 20 K to už si raději koupím kvalitní a časem prověřenou pušku od HK třeba HK 308 A3 která je jen o málo dražší než nedodělaný Bren 2 ale je chválená všemi speciálními jednotkami což dostala i naše zásahovka a kluci si to nemůžou vynachválit.
( dala bych sem i fota ale nejde mi to )

Co se týče ráže 7,62x39 je to dobrá ráže a opět na vzestupu. Jelikož už i USA pomalu ustupuje od 5.56 a chce přezbrojit na ráži 6,5mm a to z důvodu že je nedostatečná jak poznaly v Afganistánu a Iráku kdy jejich 5.56 lehké střely byly nedostatečné a i od větve a trávy se odkloňovaly. jejich ballistické vlastnosti byly dobré pokud to bylo s hlavní 20' a větší, časem kdy se hlavně zkracovaly se zjistilo že střely jiš nemají takové učinky a jsou nestabilní a proto se začal nenit stoupání vývrtu a váha střely která se dnes ve standartu ustabilizovala na 77gr a střely 55gr byli nedostatečné - dost lidí si to tu chválí ty 55gr ale proč ne když většina střílí jen do papírových terčů na na 50 max 100 metrů



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#69 » sob 20. črc 2019, 13:58

K poslednímu odstavci: US armáda chce na 6,5 přezbrojit dobrých 20 let, co to tak čtu v různých článcích a po fórech a kde nic tu nic. To jen tak mimo téma.

Osobně si myslím, že 7,62x39 je do našich podmínek dobrá i na lov. Sám jsem uvažoval nad nějakou kulovničkou v této ráži, ale samozřejmě bych z toho nesypal staré vojenské surplusy (láká mě Howa v této ráži, ale je to teda opakovačka, s B2 nebo AK by mě ve sdružení kopli do zadku). Ono, když člověk chce střílet laciné střelivo, tak ať si koupí lacinou flintu. Pokud už někdo dá 55k za B2, tak na nekorozivní střelivo jistě má taky. Mimochodem, onehdy stejnou věc řešil kolega ze střelnice, který nemá moc hluboko do kapsy, ročně vystřílí kvanta munice. Rozhodl se jít cestou nákupu AK, to celé přepažbit a i s kolimátorem od EOTech ho to vyšlo na nějakých 30000 Kč. K tomu při ceně náboje 5 Kč/ks mu ještě zbude na 5000 nábojů. Takto odůvodňoval, proč místo B2 šel do AK. Ale je to jen jeden pohled na věc, stejně se musí člověk rozhodnout sám, co mu vyhovuje a za co své peníze utratí.



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#70 » sob 20. črc 2019, 14:21

Hele kamarád si koupil Zastavu M70B1 většina na ni nadává že rezne, mě nerezne a je hodně přesná díky absenci tvrdochromu, jejich hlavně totiž osahují nebo spíše materiál z kterého se dělají hlavně Molybden a Mangan což zvyšuje jejich kvalitu. navíc Zastava je taky poslední dobou ještě pořádná puškařina a dělá si vše sama oproti Americkejm zbrojovkám ale i jiným kde se snaží ušetřit tak se díly dělaj v Japonsku u fa Miroku a podobně či Remington která přesunul výrobu za hranice a hned již je to poznat na jejich výrobcích že už to není co bývalo. Co se týče třeba tý Zastavy M70B1 po střelbě asi 100 ran to doma Protáhnu boresnakem a druhý den nebo někdy až po další střelbě což je tak týden to vyčistím klasicky WD40 pakvytřu do sucha a pak olej a za ty roky mi to nikdy nezrezlo. No a kamarád si ji koupil a nechal si ji upravit na loveckou zbraň a super, krásná puška a spolehlivá a bez závad.
Nekorozivní střelivo se dělá hodně i pro armádu, dala bych foto ale nejde mi , Mám lovecké lakované co se prodávají v klasických vojenských konzervách a je nekorozivní. Cena 7 Kč kus



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#71 » sob 20. črc 2019, 14:35

Tak Barnaul 7.62x39 nekorozivní novovýroba za 7,25 Kč taky ujde. Mám je doma ale ještě sem je nezkoušel, chci je i změřit na hradlech:

https://www.czechammunition.cz/Kulovy-n ... -d1795.htm



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#72 » sob 20. črc 2019, 14:42

No aby jsme se vrátily k tématu, já bych dotyčnému doporučila spolehlivou M70B1 a na střelnici je dobrá i CZ 525 která se dá osadit puškohledem což lze tedy i na M70B1 ;)



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#73 » sob 20. črc 2019, 14:44

LenkaMa píše:Nekorozivní střelivo se dělá hodně i pro armádu, dala bych foto ale nejde mi , Mám lovecké lakované co se prodávají v klasických vojenských konzervách a je nekorozivní. Cena 7 Kč kus


V konzervách? To se prodává kde? Ještě jsem to v obchodě neviděl.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#74 » sob 20. črc 2019, 15:04

Ray x to SKS je hezky nastrojené ;) , co stojí to pažbení?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#75 » sob 20. črc 2019, 17:29

LenkaMa píše:Nekorozivní střelivo se dělá hodně i pro armádu, dala bych foto ale nejde mi , Mám lovecké lakované co se prodávají v klasických vojenských konzervách a je nekorozivní. Cena 7 Kč kus


To mě taky zajímá, kde se to dá koupit?

LenkaMa píše:Bren 2 je stále jen nedodělek a jeho cena je přemrštěná což už všichni zjistily u Bren 1 kdy si časem začaly všichni stěžovat na jeho neduhy, posléze byl tedy dovyvinut Bren 2 ale své nedostatky má stále a počítám jaký má přístup CZUB tak plně funkční bude až Bren 3.


A v čem je Bren 2 nedodělek popř. ne plně funkční?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Aritma, Luboš16 a 10 hostů