Návrhy a diskuze ke změnám pravidel 2020

Moderátor: LOS vedení



martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#16 » pon 29. črc 2019, 11:04

Albert píše:Ne čteš správně... reaguji na příspěvek "Hozajan" ohledně blokace úderníku. Prostě jsem to vyhodnotil jako 3,14čovinu a musel jsem se k tomu vyňadřit .



Aha.Tak už jsem doma:-)



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#17 » pon 29. črc 2019, 11:18

martin kovar
až dudete dělat vlastní závody, tak přece není problém je pořádat jako klubovku a předepsat si vše o čem tady diskutujete.
rozhodčí a premač si taky mužete ošéfovat jak chcete

jediný co je opravdu na zvážení je hodnocení žen napříč divizema



martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#18 » pon 29. črc 2019, 11:27

Hujer Viktor píše:martin kovar
až dudete dělat vlastní závody, tak přece není problém je pořádat jako klubovku a předepsat si vše o čem tady diskutujete.
rozhodčí a premač si taky mužete ošéfovat jak chcete

jediný co je opravdu na zvážení je hodnocení žen napříč divizema



Ahoj.To sice můžu,ale pointa je naprosto jiná.Jako klubovku to můžu dělat,ale chceme na severu Čech dělat pohárové závody.Bohužel to z Liberce a okolí máme nejblíž (žalany,čelákovice).Je tu dost střelců na severu a zatím na to slyším samé dobré reakce,že se něco bude dělat i na severu.Jinak to jsou jen návrhy a diskuze.Pokud se nic nezmění,pak to budeme muset respektovat i když s lehkou upravou o které tu debatuji.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pon 29. črc 2019, 11:29

martin kovar píše: Ahoj.Ad 1:To přespání je problém,proto ta varianta s ránem je ok.Myslím,že 10 lidí to za 2 hodiny odstřílí.Mají většinou startovné+jídlo zdarma+cca500 odměnu.Takže když přijedou o 2 hodiny dřív tak myslím,že je to stihnutelné.


Nebudu se vyjadřovat k dalším bodům, na to mám svůj čas a nervy moc rád :-)

Ale ad Prematch :-)

Chceš, aby dohlížel hlavní rozhodčí, takže se musí rozhodčí chovat jako squad a střílet postupně.
Každý střelec je cca 5 min (střílení, vyhodnocení, lepení). To je při 10 lidech a 4 stages cca 3,5 hodiny. Když je stages víc, každá stage cca 1 hodinu navíc :-)

Navíc před závodem se děje ještě spousta jiných věcí, o kterých nevíš, takže ne, není reálné, odstřílet prematch tak jak uvádíš za pouhé 2 hodiny.

Prematche tak, jak probíhají teď, tak trvaj cca 2h.



martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#20 » pon 29. črc 2019, 11:39

SlashKO píše:
martin kovar píše: Ahoj.Ad 1:To přespání je problém,proto ta varianta s ránem je ok.Myslím,že 10 lidí to za 2 hodiny odstřílí.Mají většinou startovné+jídlo zdarma+cca500 odměnu.Takže když přijedou o 2 hodiny dřív tak myslím,že je to stihnutelné.


Nebudu se vyjadřovat k dalším bodům, na to mám svůj čas a nervy moc rád :-)

Ale ad Prematch :-)

Chceš, aby dohlížel hlavní rozhodčí, takže se musí rozhodčí chovat jako squad a střílet postupně.
Každý střelec je cca 5 min (střílení, vyhodnocení, lepení). To je při 10 lidech a 4 stages cca 3,5 hodiny. Když je stages víc, každá stage cca 1 hodinu navíc :-)

Navíc před závodem se děje ještě spousta jiných věcí, o kterých nevíš, takže ne, není reálné, odstřílet prematch tak jak uvádíš za pouhé 2 hodiny.

Prematche tak, jak probíhají teď, tak trvaj cca 2h.



Tak pokud máš svůj čas tak rád,tak nechápu proč píšeš.Ušetři si čas a nervy:-)
Jinak nějaké závody v losu a ipsc jsem tu již dělal,tak proto píšu,že to stihnutelné je.A vím co se děje za jiné věci okolo závodu.Je to jen o organizaci a uspořádání lidí kdo co má dělat.A jestli bude prematch trvat 3 hodiny tak se vypíše začátek závodu o hodinu déle a nebude se končit ve 3 ale ve 4.Stejně pokud jedeš na závod,tak trošku počítáš,že to bude trvat celý den a hodka myslím nikoho nezabije.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#21 » pon 29. črc 2019, 11:56

Co kdo nosí, co kdo nosí ...
Já každý den (od kdy jsem ho koupil) nosím Glock 41 MOS, dvakrát na střelnici s otevřenými, jen abych se ujistil, že přes ně nastřílím hovno a od té doby mám na něm kolimátor a postupně se to lepší :)
Že bych si s ním rád zastřílel někdy LOSa? Ano určitě. Ale po minuloroční debatě ohledem změny pravidel, s tím že bylo jasně cítit nevůli "nejvyšších z nejvyšších" mně nějak přešla chuť se o to nějak starat.

Raději plánujeme s kámošemi, že si vždy pronajmeme střelnici, jeden z nás vymyslí dvě tři stage a odstřílíme si to v šesti a máme pokoj. A není pak ani problém nakombinovat to dlouhá zbraň, krátká zbraň.

PS: On by se člověk divil jaký problém je domluvit 6 lidí aby si udělali čas ve stejný den (nejlíp každý týden nebo každý druhý týden).



martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#22 » pon 29. črc 2019, 12:21

Haluziak píše:Co kdo nosí, co kdo nosí ...
Já každý den (od kdy jsem ho koupil) nosím Glock 41 MOS, dvakrát na střelnici s otevřenými, jen abych se ujistil, že přes ně nastřílím hovno a od té doby mám na něm kolimátor a postupně se to lepší :)
Že bych si s ním rád zastřílel někdy LOSa? Ano určitě. Ale po minuloroční debatě ohledem změny pravidel, s tím že bylo jasně cítit nevůli "nejvyšších z nejvyšších" mně nějak přešla chuť se o to nějak starat.

Raději plánujeme s kámošemi, že si vždy pronajmeme střelnici, jeden z nás vymyslí dvě tři stage a odstřílíme si to v šesti a máme pokoj. A není pak ani problém nakombinovat to dlouhá zbraň, krátká zbraň.

PS: On by se člověk divil jaký problém je domluvit 6 lidí aby si udělali čas ve stejný den (nejlíp každý týden nebo každý druhý týden).


jestli tomu dobře rozumím,tak právě se snažím o to aby jste si i vy mohly zasřílet.I když v jiné divizi.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#23 » pon 29. črc 2019, 12:42

A já Vám pevně držím palce, ale podle mě pouze jako klubovka.

Co jsem pochopil z minuloroční debaty, která záhadně zmizela, nebo jsem jen lempl a nemůžu ji najít, tak se dávalo několik (tuším tři) návrhů jak "jednoduše" implementovat kolimátory do pravidel, ale ani jeden nepřešel přes Losí radu (nejjednoduší byl prostě vyškrtnou optické zaměrovače ze zakázaných doplňků).
Holt kolimátor dává střelci zázračné schopnosti asi jako ta zlá černá útočná puška AR15. (Odůvodněno to byli tím, že střelci v IPSC v divizich s kolimátorem dosahují mnohem lepších výsledků, než střelci v divizích bez kolimátoru.)

PS: Troufnu si říct, že i s kolimem bych skončil na ocasu, neb nemám nastříleno tolik kolik bych chtěl.

PPS: Na střelnici kam chodím s dlouhou, pořádají docela slušný počet mířenkářských závodů - všechny na otevřené mířidla :( kdo v dnešní době ACOGů, magnifierů k eotechům a variáblům ještě střílí s otevřenými mířidly? I na všech airsoftkách a na polské vzduchovce, která střílí za roh, mám nějaké optické zařízení.
(Prosím celý text brát s nadsázkou a humorem, mám takovou tu divnou stěžovací si náladu)



martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#24 » pon 29. črc 2019, 12:48

Uplně v pohodě.Já se neurážím.Jen se snažím udělat stejné podmínky pro střelce a aby to mělo hlavu a patu.Ale je možné,že jdu jen hlavou proti zdi.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#25 » pon 29. črc 2019, 12:57

Haluziak: Myslíš tuhle debatu? viewtopic.php?f=66&t=8674&start=60

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#26 » pon 29. črc 2019, 13:15

Inu mozna, az nam bude 80, taky nebudem chti zavadet novoty jako jsou phasery a blasery :) Ale chce to nahlodávat a pomalounku trpelive "votravovat".

Tj. zatim vypnutej kolimec na kveru je krucek :) Pokud vedle toho bude spesl divize pro zapnutej ok tím líp.

Ono presne zadefinovat, co je "bezna LOSí pistol" a co uz zavodní speciál nejde. Delka laufu? 4-5 ´´?? seriova /ladena spoust? zelezny kopyta miridla, tritia? kýho výra.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#27 » pon 29. črc 2019, 16:35

Quirinus píše:Haluziak: Myslíš tuhle debatu? viewtopic.php?f=66&t=8674&start=60


JJ nějak jsem to nemohl v tom vlákně dohledat, ale myslel jsem si, že je to ono :)



Pajdalek
Příspěvky: 69

Příspěvek#28 » pon 29. črc 2019, 18:55

Pic. Jen sem hodím pár myšlenek k tématu.

Prematch:
Souhlasím a myslím si (že to tak je) že u prematche je Hlavní rozhodčí / ředitel závodu. Ale není potřeba, aby dohlížel na celý prematch. Musí pořádně zaškolit rozhodčí na dané situaci (kteří to budou pískat) a zkouknout prvních pár odvážlivců, aby se to mohlo všechno doladit... následně jít zaškolovat rozhodčí na další situaci.
10 rozhodčích na 5-ti situacích nestihne udělat prematch za dvě hodiny. Vždyť to na těch závodech je vidět, že se různě rozhodčí střídají, aby to mohli dostřílet a nezdržovali na konci. A je to téměř všude a je to hektický jaxviňa... a stojí to za prd
Souhlasím s řešením začít prematch o hodinu dříve (bude to stejně hektický, ale stihne se to).
Nejlepší řešení : prematch udělat den předem a pak už jen "zajistit" na večer jídlo (táborák, grill, ... ,švédský stoly) a přespání (klidně na střelnici : stan, karimatka, ... ,hotel)


Hodnocení žen:
Ať na to koukám z jakého chci úhlu, tak není reálně možné spravedlivě seřadit jakékoliv střelce z různých divizí ... tudíž ani ženy. Kategorie Ženy je tedy nespravedlivě hodnocená a právě proto je to možná "kategorie" a ne "pohárová divize". Ještě jsem neslyšel žádnou touhu střelkyní (popř. střelců seniorů), kteří jedou na závody LOS, že by chtěli alespoň vyhrát svojí kategorii... Už jen z toho důvodu, že přesně neví neví kolik se jich sejde.
Jediná možnost srovnání, která mě napadá, je že by si každá z dam po závodech ještě jednou střelili všechny situace se stejnou zbraní a stejným střelivem... Pak lze spravedlivě hodnotit.

Lasery a Kolimátory:
Máš pravdu, že ten co se naučí střílet s laserem má výhodu.
I ten co se naučí střílet s kolimátorem má výhodu.
Ale ten co se naučí střílet přes mechanický mířidla má největší výhodu, protože ušetří za ty serepetičky :)
Schválně jsem to rozdělili do tří vět, protože každý způsob míření má svůj vlastní styl a není to pro každého.
Tím bych shrnul výhody a nevýhody.
Osobně jsem pro uvolnění kolimátorů na zbrani pro závody v LOS, ale samozřejmě v rozumné míře.
Nebál bych se tohoto kroku protože, klubovky v Táboře ukázali, že tito střelci budou přibývat na závodech pomalu stejně jako střelci s lasery.
Napadají mě třeba podmínky:
1. Celková šířka kolimátoru nesmí přesáhnout "20%" šířky zbraně v místě montáže
2. Kolimátor musí být pevně spojen s pohyblivým závěrem zbraně.
3. Musí být zachována možnost mířít přes mechanická mířidla. (tzn. hledí + muška)

NESOUHLASÍM s tebou v tom, že lasery/kolimátory do losu nepatří.
Lidová obranná střelba učí střelce reagovat rychle na danou situaci... tak proč jim bránit v použití věcí, které si sami zakoupili, s kterými se jim dobře míří a učí se s tím střílet???
Samostatná divize.... proč ne, ale horko těžko budeš srovnávat střelce s různými zbraněmi v této divizi (viz. stejná problematika u kategorie ženy)

Střelba lidí bez ZP zejména děti.
Letos na pohárových závodech LOS jsem poznal asi 4 děti (cca od 10 do 16 let věku)... Každé z nich mělo manipulaci a ovládání zbraně zvládnutou tak, že by mohla půlka lidí závidět a učit se.
Dneska 10-ti letý děti sednou do závodních aut, která prolétají zatáčky "dveřma" napřed, a jezdí to po trati 150 km/h a není tam NIKDO kdo by jim zatáhl ruční brzdu. Všecko je to totiž o pudu sebezáchovy, výchově a o důvěře v lidi samotný.
Jsem pro, aby rozhodnutí zda startovat nebo ne provedli Hlavní rozhodčí/ředitel každého závodu zvlášť.
Když už nám toto dovoluje zákon, tak nám otcům prosím tuto možnost výchovy nebo tento směr neberte.



martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#29 » pon 29. črc 2019, 19:55

Já už se k tomu dost vyjádřil.Jak už jsem psal tak to jsou pouhé návrhy se kterýma se stejně nebude nic dělat.Co člověk to názor.Jediné kde to můžem asi pořešit bude na roční schůzce (lexu,losu)nebo kde se to probírá.Tohle je jen nástřel jestli má vůbec cenu o nějakých nových pravidlech mluvit a něco řešit.Jen některá pravidla dnes nedávají smysl a nebo jak se komu hodí do krámu.Asi víme,že dost lidí(střelců) los opustilo právě pro nevyjasněná pravidla.Nerad se zastávám Ipsc,Idpa ,ale aspoň tam jsou poměrně dost jasná a závazná pravidla.Ale je pravda,že všude je něco.A jak jsem už psal.Pokud se nic nezmění ,tak ty stávající pravidla budeme muset dodržovat pokud samy chceme Los v Liberci dělat.I když s omezením co nám pravidla dovolí.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#30 » pon 29. črc 2019, 21:19

Dovolím si navrhnout taky jednu změnu v pravidlech. Kdysi jsem ji tu již navrhoval, proto ji zde jen aktualizuji. Týká se počtu pohárových závodů které se střelcům započítávají do celoročního poháru LOS. Mnou navrhovaná změna by vypadala tak, že text ve stávajících pravidlech by zůstal stejný a byl doplněn dodatkem "maximálně však 10 pohárových závodů" (osobně bych se přimlouval i méně, nejlépe 8)…


Odůvodnění návrhu:
V současné době je to třetina celkového počtu pořádaných Poh.závodů do konce června, což má hlavu i patu a na tom nevidím problém. Díky tomu že se pořádá stále více závodů (což je jednoznačně PLUS) je pro stále větší počet střelců problém absolvovat plný počet hodnocených závodů (což považuji za mínus). Výhody a nevýhody toto řešení taky má, stejně jako současný stav, proto nabízím tento návrh k široké diskuzi a jako téma pro LOSí radu....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů