Vyhrožování zbraní



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#16 » pon 5. srp 2019, 20:11

To stou výchovou bych podepsal. Ale rozlišují v síle útoku. Jorksir mě nezabije, ale velké silné plemeno ano.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#17 » pon 5. srp 2019, 21:10

Béďa píše:Jorksir mě nezabije


Odvážné tvrzení :-) Jorkšír bez problémů může dostat člověka opakovaně do nemocnice a třeba i zabít ... a než se všichni začnete řechtat, tak kontrolní otázka: Co si myslíte, že se stane, když přijdete za doktorem, že máte na noze malinkatý kousnutí od jorkšíra?

První reakce doktora bude, jestli byl pes na veterině, včetně potvrzení o očkování proti vzteklině a jestli nebyl nebo ještě lépe, majitel psa se po incidentu zdekoval a je neznámý ... tak šup s člověkem do nemocnice :-)

Varianta zabití - k doktorovi nejdete, vzteklina se zjistí, až člověka budou pitvat :-)

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#18 » pon 5. srp 2019, 21:20

Venčím psa a niekto ponad kočík s dieťaťom proti mne máva zbraňou? Okamžite volám 158, hlásim adresu, ozbrojeného šialenca, ohrozenie maloletej osoby, vzdialim sa a vyčkám na príchod polície, podám vysvetlenie.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#19 » pon 5. srp 2019, 21:39

Taky bych teda volal okamzite policii, kdyby na me nekdo bezduvodne miril zbrani.
Jinak sam chodim s kocarkem a zatim musim tict, ze vzdycky stacilo se postavit mezi psa a kocarek. A ze vetsinou jsou pejskari slusni. Spis me vadi kdyz jedete se spicim ditetem kolem psa, ten se jen kouknou na kocarek a horliva majitelka na nej zacne rvat, az vam dite probudi. Takze pejskari, nervete na psa co je u kocarku se spicim ditetem. :-D



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#20 » pon 5. srp 2019, 21:53

Blbý je, že když se něco semele bez dalších svědků, tak to nakonec jako obvykle odskáče majitel zbraně. Denně potkávám majitele psů, kteří venčí bez vodítka. Kdysi jsem se ještě pokoušel s těmi inteligentněji vyhlížejícími diskutovat, že to možná není ta správná volba, zvláště, když se kolem pohybují děti. Ale už jsem to vzdal. To nemá cenu, protože a) majitel má vždy vše pod kontrolou, a b) pejsánek je úplně v pohodě a nikomu by nikdy neublížil.
Zrovna včera jsem potkal drobnou mladou holka, ve značném stupni těhotenství a s obrovskou brazilskou filou. Tam by vodítko jenom tu těhotnou ohrožovalo. Byl jsem psovi fakt vděčnej, že si mne nevšimnul.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2986

Příspěvek#21 » pon 5. srp 2019, 22:58

Pablo.gs píše: (...) Když na mě ječela, (...)
měl jsi jí stříknout pepřákem taky :-DD

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#22 » úte 6. srp 2019, 06:59

Hackerjack: plati stary znamy ze kdyz nevis/neznas/ses po nejakym incidentu tak mlcim a volam pravnikovi... porad plati ze zivot a zdravy cloveka je nadrazeny nejakymu coklovi jakekoliv rasy a velikosti, a to ze vytahnes neznamena ze na tom pak ty budes spatne...



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#23 » úte 6. srp 2019, 11:41

To Honza. Pokud přijdeš za doktorem že tě do krve kousl jorksir a nebudeš mít potvrzení od veterináře že je očkovaný tak stavíš noc na Bulovce a budou do tebe preventivně cpát sérum proti vzteklině, pokud Teda na radu známého doktora nepodepíše reverz, vzteklina údajně nebyla v ČR již dlouho indikovana.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#24 » úte 6. srp 2019, 12:14

Pravděpodobnost vztekliny u psa je naprosto minimální až žádná, u gaučáka typu jorkšír se rovná pádu lítajícího talíře vám na hlavu.
BTW, hodně štěstí při střelbě na rychle se pohybujícího smrtelně nebezpečnýho jorkšíra, hlavně uvnitř baráku, na betonový dlažbě nebo aspoň hustě obydlený oblasti.
Bohajeho.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#25 » úte 6. srp 2019, 13:06

No, přijde mi, že situaci se psem zbytečně dramatizujete.

Ano, bylo několik smrtelných útoků psa, ale byl to útok velkého psa na malé dítě, a ještě navíc uvnitř rodiny nebo u někoho, kde už dříve byli. Že by pes napadl a zabil souseda při venčení na sídlišti, to jsem fakt neslyšel a neviděl.

U nás na sídlišti se pravidelně pohybují psi bez vodítka a košíku, ale problém s napadáním nemáme. Kromě pár gaučáků je to třeba i briard, ten poslouchá na slovo, a několik naprosto flegmatických labradorů.

Navíc, téma týdne je umyté grafiti, ne pes :-D



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#26 » úte 6. srp 2019, 13:15

Tak on ten pes nemusí člověka trhat, už bylo víc případů s infekcí - vtipné že zrovna dnes jsem četl další článek na podobné téma
https://www.novinky.cz/zena/zdravi/5122 ... olizl.html

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#27 » úte 6. srp 2019, 13:59

Nejde o zabiti ale i o zraneni, asi si neuvedomujete jakej problem pak jsou poskozeni nervy, slachy apod. To je jenom o nahode jestli se neco stane nebo ne...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#28 » úte 6. srp 2019, 15:30

Jo, život je nebezpečný :-)

Hele, kdy ráno vleze do auta a jede do práce, tak riskuje daleko více, než když potká psa bez vodítka a košíku.

Takže hlavně klid ...



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#29 » úte 6. srp 2019, 15:34

@kolombo: Všechny pravděpodobnosti se "sčítají", není důvod si ani jednu z nich přidávat, není-li nutno, spíš naopak.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#30 » stř 7. srp 2019, 18:22

K tým psom a obrane proti nim... niekedy sa to môže zvrtnúť ani človek nevie ako :(

(Varovanie, video nie je vhodné pre slabé povahy)
https://youtu.be/wLX12yxfb4Q?t=363
Video z minulého týždňa, buď odrazená strela alebo slabý strelec, v každom prípade to žena neprežila.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: iloveguns a 79 hostů