CZ 858

Samonabíjecí pušky


rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#601 » stř 7. srp 2019, 11:40

Nic se podle mě nestalo.



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#602 » stř 7. srp 2019, 11:49

67787567_2125307104431861_490199160251744256_n.jpg


takhle to v tuhle chvílí vypadá.. ta poloha
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#603 » stř 7. srp 2019, 12:09

ústí hlavně i povlečení ok :-D



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#604 » stř 7. srp 2019, 12:15

to víš .. to je tak , když žena nakoupí 5 barev povlečení , ale oblíbila si červenou :D



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#605 » stř 7. srp 2019, 12:29

Normálka poloha. A drobná vůle není nic zvláštního, nebo ojedinělého a na nic to nemá vliv. Pokud tě to nepřekonatelně irituje, tak mě napadá jedině vrazit tam nějakou tenkou pružnou podložku, ale je to fakt zbytečné. A nemyslím si, že by tomu ručním dotahováním francouzákem člověk mohl nějak ublížit. Mrkni na závit. To je v tom místě to první a nejméně poddajné co bys nějakým násilím zdeformoval.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#606 » stř 7. srp 2019, 14:46

LenkaMa píše:Za další, zkoušel si požádat o sk A a o nákup zbraně samočiné že říkáš že je to složité a nedostupné ? nebo si to jen slyšel a informaci přenášíš dál ?


Ještě opožděně zareaguju na tenhle dotaz - dnes jsem si vyzvedl papíry na dalšího mazla, spolu s rezervním nákupkem do šuplíku a zavedl řeč na výjimku. Odpověď mě moc nepřekvapila - klidně si to podejte, ale šanci máte maximálně 2 promile :D Že prej toho musím mít doma mnohem větší hromadu (než momentálně mám), který by se dalo říkáš sbírka a pak možná někdy uvidím světýlko na konci hoooodně dlouhýho tunelu. Příjemný na mě byli, pokecali sme si, ale závěr moc pozitivní není. Třeba za 10 let budu mít větší šanci - zatím se budu muset spokojit s kastrátama.

Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 39

Příspěvek#607 » stř 7. srp 2019, 15:26

Za deset let už nebudeš mít možná ani vzduchovku, bohužel... :(



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#608 » stř 7. srp 2019, 17:54

Prave mi posilal fotku kamarad a ten to ma uplne opacne.Ten ma ty rovne casti nahore a mezi muskou nema mezerku, ale zase to bez kluce nesunda..

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#609 » stř 7. srp 2019, 18:47

nemá to vliv (není žádná "správná" poloha), stejně jako u šroubu/matice nemá vliv, jak je pootočená hlava... jen by měla být +- dotažená a čep v drážce



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#610 » stř 7. srp 2019, 18:55

Dotahl jsem to co zvladnu rukou a cep zaskocil.. tak snad dobry



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#611 » stř 7. srp 2019, 18:56

Kup si kvalitní kompenzátor od Zendla, chránítko hoď do šuplíku a máš po polohovém dilematu ;)



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#612 » čtv 8. srp 2019, 01:08

Pánové, to chránítko je tam jenom proto, abyste závit na hlavni nepoškodili, pokud jím do něčeho tvrdého praštíte. V závitu samotném je běžně trochu vůle a není proč chránítko proti něčemu dotahovat na krev. Prostě nejpozdější drážka, která proti kolíku vyjde při utahování rukou, a to je vše. Pokud někdo zjistil, že měl po x-tém nečištění chránítko vůči hlavni nehybné a po vyčištění má vůli - jo, držela ho špína. Z toho bych narozdíl od vůle v závitu hlaveň-chránítko měl trochu nelibý pocit, protože tam už jsme mimo zónu tvrdochromu a koledujeme si o korozi. Alespoň ten závit na hlavni při každém čištění pošudlat mastným hadrem jistě není moc práce.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#613 » čtv 8. srp 2019, 17:04

Kup si kvalitní kompenzátor od Zendla, chránítko hoď do šuplíku a máš po polohovém dilematu

Dilema začne,až ho někdy v daleké budoucnosti sundá a uvidí tu měsíční krajinu ;)


To chránítko nemá na nic okolo přesnosti vliv a nemá žádnou vyhrazenou polohu,je to jen chránítko,jak už jiní psali.Dokonce u jednotlivých kusů jsou i rozdíly v délce závitu po zalisování nosiče mušky ve fabryce. U kusů,kde po aretaci chránítka v nejzašší poloze není koruna hlavně alespoň v rovině s chránítkem nebo dokonce i vyčnívá,doporučuju chránítko trochu povolit,ať je koruna lehce utopená v něm.Zachrání ji to při pádu zbraně na ústí i proti drobným manipulačním oděrkám..........tedy pokud to u 3-4MOA pušky hraje nějakou roli :)



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#614 » čtv 8. srp 2019, 22:20

Tak takové zvíře snad není. Hlavní je, že díky pevně dané poloze kompu nebude muset řešit, jestli má plošky u chránítka horizontálně, nebo vertikálně.
....no a jen tak úplně zbytečně bokem to citelně zlepší kvalitu střelby :lol:



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#615 » ned 11. srp 2019, 06:35

To není o zvířectvu ke zbrani nebo o základním nečištění. Rozhodující faktory jsou střeba korozivní municí a velmi špatný ne-li nemožný přístup k čištění koruny s pěvně dopasovaným kompem. Prostříknutí olejem nepomůže. Musí se volit pokročilé čištění s pasivací a to v nejkratším možném čase po střelbě. A toto samozřejmě dělá jen málokdo=měsíční krajina

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů