PERUN 15

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#61 » stř 21. srp 2019, 01:13

Perun je společnost o několika lidech, prostě toho nevychrlí tolik jako pekař housek, ale postupně kompletují.. Víc bych v tom nehledal. Vosátka mi před lety když začínal moji pušku kompletoval na dílně defacto až v den kdy jsem pro ni přijel.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#62 » stř 21. srp 2019, 07:11

Tak ono by stačila za ještě "adekvátně lepší" cenu i ta igelitka dílů se zárukou a papírem. Zkompletovat si to už řada lidí dokáže sama. Je to jen sprostá montéřina-ne puškařina :lol:



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#63 » stř 21. srp 2019, 07:15

No jsem zvědavý, jak to bude chodit - až se to rozšíří mezi lidi. Ono cena sice jako nejlevnější konkirence, ale odpadají poplatky za dovoz atd., tak by mohla být lepší za podrobnou cenu.
Co je zač to predpažbí? Jejich výroba nebo aliexpress? Vypadá strašně robustní - těžké. Kolik puška váží neuvedli někde?
Naposledy upravil(a) Střelec dne stř 21. srp 2019, 07:19, celkem upraveno 1 x.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#64 » stř 21. srp 2019, 07:17

Doslova uplatnit fakt, že je AR-15 stavebnice? :mrgreen: Jinak já bych do toho klidně šel, aspoň by bylo večer co dělat.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#65 » stř 21. srp 2019, 08:15

Že by jako IKEA?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#66 » stř 21. srp 2019, 08:20

Perun je ten samý perun co dělá ta obrněná auta a těch pár lidí ve firmě dělalo ty zkoušky armády?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » stř 21. srp 2019, 09:40

Ne :roll: Perun Arms a SVOS Přelouč opravdu není totéž :mrgreen:



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#68 » čtv 22. srp 2019, 16:40

Střelec píše:....Kolik puška váží neuvedli někde?


Uvedli. Na FB psali u 12,5" nějakých 2,65kg bez zásobníku.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#69 » pát 23. srp 2019, 06:29

Díky, dál jsem jejich post nesledoval.

Včera sdílel na FB prodejce z nedaleka (Řezník, Vracov), že dnes bude mít k prodeji jeden kus PA15, takže už se to asi dostane i mezi obyčejný lid.



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#70 » ned 25. srp 2019, 18:15

Přátelé je to doma, je to doma! Je nádherná, lehoučká, přítulná a obecně sexy.

Zodpovím to co už se někdo ptal - na FB pro 12,5" hlaveň uvádějí 2,65kg.

Ta moje má výrobní č.10 a když jsem o ni žádal, byla to poslední z první série ještě nezarezervovaná. Kdo má zájem samozřejmě doporučuji napsat si o rezervaci. Pan Mazúch mi prozradil, že v současnosti mají výrazně více zájemců od přímých spotřebitelů než od obchodníků. Kdo si chce tedy udělat radost na vánoce, nejlepší doba nyní.

Out of the box: Dostanete pušku, zásobník a dva čtyřsegmentové lišty do keymodu vč. spojovacího materiálu. Zásobník doporučuju zahodit. Ačkoliv věřím, že se časem ochodí a bude se s ním manipulovat dobře, PMAG je prostě PMAG.

Puška je fantasticky slícovaná, až se budete vztekat nad každou rozborkou. Taky chvilku trvalo, než se vůbec trochu rozchodila natahovací páka, ale po jednom sušícím odpoledni (a garantuji, že ji přivezete domů a nedokážete na ni přestat sahat) se trochu uvolní a manipulace je pohodlná.
Záchyt závěru funguje spolehlivě, nikde se nic neviklá, nevrže, obecně zpracování out of the box je přesně to co budete očekávat od moderní zbraně vyráběné moderní zbrojovkou.
Drobnou perličkou je značení zajištěno/odjištěno, zde jsou polohy "BANG" a "NO BANG" :)

Spoušť je jednoduše parádní. Namáčknutí je kraťoučké, odpor "přiměřený" (neměřil jsem a nebudu, kdo chce přesnou sílu, napište do Perunu) a reset ještě kratší. Myslím, že prostřílím několikanásobek hodnoty zbraně před tím, než mě začne hryzat jestli by nestálo za to koupit nový spoušťák.

Na zbrani naleznete standartní birdcage kompenzátor, který v kombinaci s krátkou hlavní dělá moc hezký ohňostroj. Mířidla nehledejte, vyberte si sami. Já pořídil sklopná UTG a Vortex strikefire II (na prodejzbrani.cz ho sice mají vyprodaný, ale když hezky poprosíte, dodají vám ho za cca. 4400kč). Pažbu i pažbičku vyrábí DLG a ačkoliv jsem Magpul fanda, tak nebudu měnit. Kvůli mé tělesné stavbě ji mám vytaženou doplna, ale je moc příjemná, dost bytelná a vypadá opravdu moc dobře. Překvapila mě absence jakéhokoliv úchytu pro popruh, takže jsem již investoval do výměny kroužku na buffertube.

Na střelnici jednoduše lahoda. Perfektně ovladatelná, výrazně překonává schopnosti střelce, tedy mě :D Vzal jsem s sebou i děvče a po chvíli ji nechtěla dát z ruky a to se před tím zbraní stranila a nadskakovala při každém výstřelu.
Kdo je zvyklý na kosu v základu, na toho přechod do 21. století dopadne opravdu výrazně.

Sumárum: Za necelou dvacku fantastická hračka. Je to typická AR, takže nebude problém do ní časem nasypat několikanásobek pořizovací ceny, zde však bude rozdíl o to markantnější. Samozřejmě se neduhy, nedodělky atd. prokáží až časem, teď opravdu mluvím z pozice, kdy je to naprostá novotina a spokla necelou první stovku nábojů. Čím déle však budete váhat, tím déle se protáhne čekací lhůta. Dle pana Mazúcha jsou také na stole další varianty - hlavně délky 10", 12,5", 14,5", 16" a 18", ráže .300BLK, MLOK předpažbí atd atd...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#71 » ned 25. srp 2019, 20:25

To všechno zní a na fotce vypadá ohromně. A kolik že ta hračka stála?



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#72 » pon 26. srp 2019, 08:58

Obchodníci to mají za 19990,- co jsem viděl.

Tak snad budou podobné recenze i po pár(desítkách) tisíc výstřelech a pro kluka to koupím třeba taky. Zblblý hrama a filmama chce "M4", až už pomalu mě přesvědčil, že to chci na sranda střílení taky. :)



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#73 » pon 26. srp 2019, 10:33

Indiáne, Střelec to říká dobře, řeknou si o 1990,., od 16" hlavně by pak měl být ještě příplatek

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 295

Příspěvek#74 » pon 26. srp 2019, 10:40

Nevypadá to zle, za ty prachy... Kéž kdyby to začali dělat v 9mm...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#75 » pon 26. srp 2019, 10:58

To je asi běh na delší trať, když ještě nerozjeli sériovku ani v .223. Ovšem cena by to byla bombastická :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti