Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#421 » pon 19. srp 2019, 22:53

Re Honzajan o pár příspěvků nahoře číslo příspěvku 414 tak tam pokud se koukneš na ty fotky tak to není klasický styking ,,zaklepnutí,, na které jsme zvyklí, ale jsou tam obdélníkové obtisky a vůbec ne ty klasické ,,ďolíky,, od důlčiku(parkeru) . To vidím na BCG poprvé :shock:

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#422 » úte 20. srp 2019, 07:05

To, že styking nemá tvar zaklepnutí důlčíkem nemá vliv na jeho funkci. Na těch fotkách je vidět že byly zmačknuty celé boky stěn vedle hlav šroubů. Má to držet jen tak aby se to samovolně nepovolilo a odšroubovat to naopak má jít co nejsnáz. Takže to evidentně fungovalo. Doma tohle udělat nepůjde tak nezbývá než použít důlčík. (Loctite bych tam nedával.)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#423 » úte 20. srp 2019, 11:55

To je dost chaby argument. Gas key sa nema vobec co rozoberat (ono na to ani nie je dovod) a preto ma byt riadne uchyteny tak, aby bola uplne vylucena akakolvek moznost jeho povolenia.

Uz som podobne slabo (teda vobec) fixovany gas key videl a dotycny mal na sutazi chut celu pusku hodit o zem, ked mu to na 3 stagoch komplet znicilo vysledok. Fixol to az zapozicany BCG a esteze to bol slusny strelec tak tie 3 zavadove stage aspon scasti skompenzoval ostatnymi.

Ako som povedal, staking sa nerobi pre srandu kralikov. Tie nevylestene kolajnicky ani nepotrebuju komentar, to je odflaknuta robota. Uprimne, od Rugera by som cakal cosi viac, mam ich SR1911 a je to pekne spravena pistol. Co robila kontrola kvality v tomto pripade netusim…



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#424 » úte 20. srp 2019, 18:41

Ten Ruger není nic extra co do zpracování a nějakých fíčur navíc,co bývá i u levnějších flint standartem,taky jsem na to hleděl,ale střílel jsem již ze 2ks a fungují perfektně,luxusně řekl bych.Není to ani tak rozežrané na různé přebíjené střelivo,jak by člověk u 18" s rifle gasem čekal. Majitelé jsou taky oba velmi spokojeni,co vím.

Z toho stakingu zase děláte moc velkou kovbojku,amíci na to dávají normálně červený loctite,pokud si nechtějí na domácí způsob bez přípravku dojebat BCG a jeho povrchovku nějakým dlátem,důlčíkem apod. nebo následně vydřít upper takovýmto paskvilem. Pro klid duše je taky doporučen vysokoteplotní loctite, ale nedovedu si představit, co by to byl za obřad do toho potom v případě potřeby někdy vlézt. Ale samozřejmě jsou zastánci stakování,ovšem v přípravku za X peněz

Obyč. Červený zajišťovač povoluje někde kolem 150-200 stupňů dle typu. Nedovedu si v našich končinách,kde má na vyjímku fullauto jeden člověk z X tisíc a stejně s tím nemůže běžně střílet, představit situaci, kdy by někdo rozehřál gaskey na tyto teploty. Jak budete někdy svou ARku pořádně roštovat, zkuste potom vyhodit BCG ven a normálně to udržíte v pohodě v ruce. Nehledě na nějakou mířenku atd. kde se nezahřeje ani lauf,natož BCG.
Ten staking je tam z důvodu toho,aby to bylo nějak zajištěné a hlavně to šlo v případě potřeby pohodlně rozebrat(potřebou se myslí v případě problémů,opotřebení od gastube,výměny). Dotahuje se to dle info momenťákem protože ty šrouby jsou dost vykalené a rádi praskají při přetažení i při tom neodborném stakování,co to pak vykope do hliníku si asi dovedem představit

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#425 » úte 20. srp 2019, 18:55

zarozak píše:

Hosana !!

Není to žádná věda, Loctite musí držet. A Kdo to potřebuje pojistit mechanicky ať už kilnerem nebo jinak tak nesmí být idiot a zapucovat vyvalený materiál. (a kdo to neudělá tak orve upper a dobře mu tak)



odouda
Příspěvky: 66

Příspěvek#426 » úte 20. srp 2019, 20:43

Má někdo zkušenost s Windham Weaponry, SRC SA 223 Rem/5.56 NATO 16"?



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#427 » ned 25. srp 2019, 23:01

Koukni na US fóra,tady se obávám,že se jich moc neprodalo..Já jsem se zajímal o jejich AR v 308Win a nebál bych se toho. Je na to velká chvála..



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#428 » čtv 5. zář 2019, 10:58

A chvíli poté, co jsem objednal Rugera MPR, koukám, že Perun začíná "chrlit" svoje nové patnáctky. Mám tu takový malý Monty Hall paradox. Chce se mi jít raději do nevyzkoušené, domácí, 20k cenové, kratší, bez m-lok, ... nebo je lepší, zůstat u 30k Rugera, který je sice kopí, ale je mi sympatičtější?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#429 » čtv 5. zář 2019, 17:57

Tak to je dilema. Každopádně ten ruger je 18" a funguje,trefuje a bude trefovat vždycky líp a dál než ten kraťásek(zatím) od perunu.
Taky ten MPR má dost dobrý lauf tuším 5R stoupání 1/8 s nitridem a docela dost slušnou spoušť. Perun bude mít asi standartní kovanou zbrojováckou 1/9 bez ničeho(netuším vůbec jestli je tam vůbec nitrid) a kopyťáckou milspec spoušť,která bude chtít aspoň JP pružinky

Zpracování bude asi stejné u obou viz. můj předchozí příspěvek

Na druhou stranu je 10K dost peněz a dá se za to koupit aspoň nějaký ten kolimáček nebo bedýnka granulí. Na rugeru nebude zhola nic


Mě ten perun taky zajímá,neb je to levné a základ na dodělání tam asi bude a ten základ na dodělání je podobný ne-li stejný i u mnohem dražích flint a dá se to poměrně levně,vkusně a účelně pořešit,pokud člověk ví co kupuje. Není třeba do toho sypat desítky tisíc,abych byl na střelnici in s nějakou značkou,když výsledek na terči je úplně stejný a stejně jde jen o účelnost a vzhled.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#430 » stř 18. zář 2019, 20:39

Tak jsem si domů přinesl toho Rugera MPR. Moc pěkný kousek.
Papíry šly taky jako po másle. V pondělí nakupko, v úterý koupě a ve středu už byl registrovaný.
Kdyby měl někdo otázky, mužů zodpovědět a udělat na přání pár fotek detailů.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#431 » stř 18. zář 2019, 22:59




zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#432 » čtv 19. zář 2019, 08:30

Tesil jsem se ze uvidim,jak se kovaji uppery,soustruzi laufy,chromuje,CNC orgie,ale......neni to jen dalsi montovna dodanych dilu?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#433 » čtv 19. zář 2019, 10:18

V USA je cca 250+ výrobců AR15 a všichni odebírají uppery a lowery asi jen z cca 10 "kováren". Jediný výrobce, který si sám "kove" je Colt. Stejně tak je to s hlavněmi, atd. ;)

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#434 » čtv 19. zář 2019, 13:20

+ DD

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#435 » čtv 19. zář 2019, 14:17

DD bere výkovky z kovárny Cerro Forge (respektive do nedávna bral) a opracovává je na CNC

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů