"Optic ready"

Glock a spol.


M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#16 » sob 14. zář 2019, 10:33

Jaký konkrétní kolimátor na pistoli byste teda doporučili? Po Holosunu taky jsem koukal, ale nemám s ním zkušenost, cenově je přijatelný, ušetřené peníze za Trijicon se dají prostřílet. :)
U kopií z Aliexpressu bych řekl, že se podělají dřív než třeba na pušce, rázy na závěru pistole musí být násobně větší.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#17 » sob 14. zář 2019, 12:49

Já bych třeba nad 3-4 MOA nešel, pak už je to obří placka. I John Lovell aka Warrior Poet ti řekne, že si máš vzít 3,75MOA a když chceš víc tak si přidej na intenzitě do přepalu. Na dlouhé jsou dle mého 1MOA kolimátory.

Jiný než Vortex Venom, jsem nezkoušel a můj názor je výš - viz to otravné vypínání.

Kecám, na předváděčce Caniku byl nějaký Holosun 1MOA se solárem - nebrat - 1MOA už je dost malá tečka, navíc jim v něm na Triggeru došla baterka, tak se s tím střílelo dost divně.

PS: Nejsem dlouholetej střelec ani nestřílím nějak dobře, ale dal jsem na radu, že když chceš jednou střílet přes kolim, tak rovnou trénuj přes kolim. V konečném důsledku by dobrému střelci měla stačit i ta 1MOA tečka, protože při zapíchnutí na terč by měl mít tečku v zorném poli (nedohledávat) a víceméně tam kam chce střílet.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#18 » sob 14. zář 2019, 18:00

Kromě P-10C OR je další volbou P-10F OR. Mám ji v kombinaci S Votex Venom 6 MOA a plná spokojenost.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#19 » sob 14. zář 2019, 18:09

holosun 507 ma moznost zapnout 32 moa kruh.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#20 » sob 14. zář 2019, 19:30

@Haluziak 4MOA je pro dynamiku minimum, 1MOA je pro pistoli, mimo mirenkarske orgie, nevhodne, budes to za specifickych svetelnych podminek dost blbe hledat.
6-8MOA je ideal, pokud chces strilet taktiku/dynamicke discipliny.
S 4MOA to urcite jde zvladnout.

Na ty Holosuny jsem koukal loni na IWA a pokud budou drzet, tak rozhodne vypadaly velice slusne.



Rookie
Příspěvky: 15

Příspěvek#21 » sob 14. zář 2019, 19:45

Já mám kombinaci P-10C OR, svítilnu inforce a kolimátor Trijicon. Byla to spousta peněz, ale nelituju. Chtěl jsem věci na které bude spolehnutí. Rozhodoval jsem se mezi trijiconem a shieldem, trijicon je kus hliníku, opravdu masivní a odolný, proto u mě vyhrál. Shield je super, ale myslím že spíše na sport. Je hodně lehoučký, s tenkým rámečkem kolem skla. Zorné pole si myslím nehraje takovou roli, protože se dívám oběma očima a tečku vnímám tak nějak podvědomě. Chce si to vyzkoušet abys nedal peníze do něčeho, co ti nebude sedět. Já jsem si trijicona vyzkoušel na předváděčkách zbrojovky a sedl mi, su spokojený.



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#22 » sob 14. zář 2019, 20:55

Ono ještě se zeptám trošku jinak. Jak je to se zastoupením kolimátorů na závodech? Podle toho by se dalo určit, co je ověřeno. Alespoň teoreticky. Na toho Holosuna se musím kouknout, cenově a papírově vychází docela zajímavě.



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#23 » sob 14. zář 2019, 20:56

Mac.42 píše:jde to bez navýšení ceny, ale nejsou skladem (protože nejde o oficiální produkt, ale customizaci), takže si počkáš až Ti ji ve fabrice poskládají sčíslovanou = rám a závěr z C + hlaveň z F (a navíc nelze uplatnit slevu pro OS)

,
Pro zajímavost. Jaký typ závitu CZUB na P10 používá? 13,5x1 LH?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#24 » sob 14. zář 2019, 22:11

Pokud chceš klasiku tak mám REXe Tacticala, žere všechno, v základu má spíše služební spoušť (SA v pohodě ale DA je těžší, v sadě jsou i všechny destičky a má zvýšená mířidla a závit na konci hlavně.

Kolimátor mám Vortex Venom, tečka 6 MOA, hlavní nevýhoda je že se zapíná automaticky, na nošení to nebude, ale jinak drží a hlavně je na něj doživotní záruka...



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#25 » sob 14. zář 2019, 23:53

takovej jeden dotaz na hraně OT... kolik máte s těma kolimátorama nastřílený? Co jsem četl na US fórech, tak ta životnost není nic moc. Trijicon RMR tak 5K až 10K ran, než se vevnitř něco rozsype a přestane držet nástřel. Případně vopatlávání prostoru baterie aby neblikal a tak... Ono je celkem znepokojující když se amík raduje, že po opravě nastřílel dokonce 500 (!!!) ran a zatím žádný problém



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#26 » ned 15. zář 2019, 01:26

Béďa píše:Kolimátor mám Vortex Venom, tečka 6 MOA, hlavní nevýhoda je že se zapíná automaticky, na nošení to nebude, ale jinak drží a hlavně je na něj doživotní záruka...


Řekl bych že automatické zapínání, pokud funguje spolehlivě je naopak na nošení dobré, ale můj Venom 3MOA se umí jen sám vypnout po 14 hodinách v automatickém módu, který stejně nepoužívám, protože mi přijde nastavení přepálený. No a pak výše zmíněná nepříjemnost, že se vypne stiskem jakéhokoliv tlačítka poté co delší dobu jede. Vzhledem k tomu co stojí střelivo a co stojí baterie tak můj svítí non-stop na 3 stupni intenzity a jednou za dva měsíce vyměním (mám ho na nošeným příručním dělu).

K životnosti - až se začne mrvit tak ho pošlu do Vortexu se slovy "opravit prosím". Mám přes něho nastříleno málo, v poslední době nebyl, čas na střelnici. (Sám jsem zvědavý kolik toho na .45ACP přežije)

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#27 » ned 15. zář 2019, 10:01

Béďa píše:
Kolimátor mám Vortex Venom, tečka 6 MOA, hlavní nevýhoda je že se zapíná automaticky, na nošení to nebude, ale jinak drží a hlavně je na něj doživotní záruka...


chtěl jsi napsat , že se NEZAPÍNÁ automaticky _? ..... můj musím zapnout tlačítkem a to je naprd



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#28 » ned 15. zář 2019, 12:13

@ Kubass ta nova verze RMRka by snad mela vydrzet vic, ale co je mazec - prej toho vydrzi nejvic zrovna RMRko :)



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#29 » ned 15. zář 2019, 15:42

S tou životností kolimátoru mě tedy docela znepokojujete, čekal jsem, že renomované značky budou mít už technologii zvládlou a ne, že se mi to za půl roku po 5000 rozsype. Proto jsem uvažoval jít rovnou do něčeho ověřeného, klidně dražšího. (Údaj 500 ran si nechci ani připustit, že by byla pravda, to jsou dvě, tři návštěvy střelnice)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#30 » ned 15. zář 2019, 19:58

Ještě bych zvážil Aimpoint Acro, pokud chci zbraň na tactiku,dle mě je to nová generace kolimátorů co do odolnosti vůči znečištění top. Pokud bych uvažoval o Glocku šel bych do Noblexu MOS (ale na nějaký sport to nebude je extrémně malý.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů