"Optic ready"

Glock a spol.


zhrd
Příspěvky: 13

Příspěvek#31 » pon 16. zář 2019, 04:48

Mám nově Glock 19 MOS s Aimpoint Acro, vystříleno tak 1000, a zatím jediným problémem jsou moje ruce ...



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#32 » pon 16. zář 2019, 07:56

da se te aimpoint nosit? vypada to jako hrozny hovado ale libi se mi ta uzavrena konstrukce.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#33 » pon 16. zář 2019, 12:43

Překlepl jsem se, u Vortex je problém že se nezapiná automaticky...

Jinak máte někdo zkušenost s kolimatorem noblex MOS? Uzavřena konstrukce, ale oproti Aimpointu je maličký.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#34 » pon 16. zář 2019, 23:59

@radim78 píši jen co jsem našel na netu. Po pravdě mě to překvapilo...
@M1911 RMR prej 5-10 tisíc, pak většinou šly na opravu...

ale jak jsem psal, je to jen info z netu, navíc jsem to neprocházel moc do hloubky



zhrd
Příspěvky: 13

Příspěvek#35 » úte 17. zář 2019, 03:45

@OskaRus Nošení je bez problémů, ale trochu mi trvalo nalezení správného vnitřního pouzdra.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#36 » úte 17. zář 2019, 06:55

Ohledně zbraně mám asi téměř jasno - P10c. Reference jsou obecně dobré, dostupnost zbraně a ND také. Ovšem zatím tápu v tom kolimátoru. A tady jste mi to taky nezlepšili. Aimpoit i Holosun planuju zkusit (z velikosti prvního zmíněného mám trošku strach, ale hraje pro něj, alespoň papírově, výdrž). Ovšem trošku mě znepokojuje dostupnost nebo spíše nedostupnost montážních destiček na oba uvedené kolimatory na webu zbrojovky... Jak to máte vyřešeno vy, kteří P10 OR máte? Dají se sehnat destičky nebo jste je nechávali vyrobit extra?



Dalish
Příspěvky: 48

Příspěvek#37 » úte 17. zář 2019, 07:31

Destičky nejsou problém.
Fyzicky existují následující a mělo by jich být dost:
  • Trijicon RMR - pasuje i Holosun tuším
  • Shield SMS/RMS
  • Vortex Razor
  • Vortex Venom
  • Leupold DP Pro
  • Docter
  • Aimpoint Acro
  • Meopta Meored
Zbrojovka to jen nemá na webu.

Osobně jsem na CZ P-10 C OR dal Shield RMS, nosím ve vnějším pouzdře od RH Holsters a jsem velmi spokojen. Martin Kameníček se Shieldem na Shadow 2 teď vyhrál v Srbsku Mistrovství Evropy IPSC v divizi Production Optics: https://www.all4shooters.com/en/shooting/culture/warm-up-to-the-ipsc-european-handgun-championships-2019-in-belgrad/



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#38 » úte 17. zář 2019, 12:24

Idealni kombo bude p10 s Holosun 507

-nejhlubsi ulozeni
-co vim desticky nejsou z MIM slitiny ale frezovane
-nejlepsi reseni ulozeni desticky v zaveru
- tvar ulozeni 507 je identicky s RMR
- nejlepsi obrazec na trhu
- nejvybavenejsi kolim momentalne na trhu co se tyce funkci
- prijatelna cena jak zbrane tak i kolimu


...

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#39 » úte 17. zář 2019, 12:45

Pokud nekdo netrva na 32MOA obrazci muze zvolit levnejsi holosun 407 treba se zelenou teckou ...



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#40 » úte 17. zář 2019, 16:17

ono to kombo velky kruh + mala tecka je idealni pro cloveka co s kolimatorem zacina

nejvetsi problem v zacatcich je "najit tecku" kdeten 32MOA kruh zatracene pomuze

+ je to idealni velikost pro obrannou/akcne zavodni strelbu a 2MOA tecka uprostred zase dava presnejsi zamerny bod pro mirenku

osobne sem dost nastvany ze v dobe kdy zem vybiral kolim na moji P-10ku HS507 jeste nebyl na trhu



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#41 » úte 17. zář 2019, 16:22

Dalish píše:Destičky nejsou problém.
...

Osobně jsem na CZ P-10 C OR dal Shield RMS, nosím ve vnějším pouzdře od RH Holsters a jsem velmi spokojen. Martin Kameníček se Shieldem na Shadow 2 teď vyhrál v Srbsku Mistrovství Evropy IPSC v divizi Production Optics: https://www.all4shooters.com/en/shooting/culture/warm-up-to-the-ipsc-european-handgun-championships-2019-in-belgrad/



Shield je dost SPATNA volba pro skryte, ta optika je strasne krehka a ma pouze automaticke nastaveni jasu

na zavody dobra, na noseni si koledujes o selhani v dobe kdy ji budes nejvic potrebovat ... jakykoliv pad nebo silnejsi naraz ji znici a na nouzove natazeni zaveru o optiku zapomen ...


https://www.youtube.com/watch?v=0hGk4EUs4_c
vs
https://youtu.be/JuOyq90oa-Q


...



Dalish
Příspěvky: 48

Příspěvek#42 » stř 18. zář 2019, 09:22

Díky Asghaade, tyto recenze jsem neznal. Přiznám se, že mně ani nenapadlo kolimátor až takto mechanicky namáhat. Každopádně to nevidím tak tragicky a ani z videa nevyplývá, že "jakykoliv pad nebo silnejsi naraz ji znici", jak píšeš.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#43 » stř 18. zář 2019, 09:35

Asghaad píše:-co vim desticky nejsou z MIM slitiny ale frezovane

A proč je tady MIM problém?



Dalish
Příspěvky: 48

Příspěvek#44 » stř 18. zář 2019, 09:50

Taky mi není úplně jasné, kde se ta averze vůči technologii MIM bere. Moderní služební zbraně jsou jich plné, například i taková modla a "etalon kvality" jako SIG je jimi přímo narvaná. To mluvím o funkčních, rozuměj pohyblivých dílech.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#45 » stř 18. zář 2019, 10:08

DJ Die píše:
Asghaad píše:-co vim desticky nejsou z MIM slitiny ale frezovane

A proč je tady MIM problém?



lity material ma slabsi krystalickou strukturu a na odlevani se vetsinou pouzivaji slitiny ktere uz v zakladu maji horsi vlastnosti. Tzn desticky jsou mene odolne a musi byt z tlustsi vrstvy materialu.

ve zkratce desticky na treba Glock MOS jsou zname tim ze praskaji


Desticka z kvalitniho hliniku nebo jeste lepe ocele je mnohem odolnejsi, muze byt vyrobena z tensi vrstvy materialu atd.


Jedna vec je odlivat nektery z mene namahanyzh vnitrnich dilu a neco jineho odlivat desticku ktera dostava plne prdy od pohybu zaveru s dodatecnou vahou na ni nesenou.

V tomhle ma P-10ka vyhodu taky v tom ze diky moznosti hlubsiho vybrani zaveru oproti Glocku tam ma krizovou drazku do ktere si protikus na desticce sedne takze nehrozi ze by zpetny raz trhal srouby (ktere maji hluboke zavity ...) coz je opet neco cim je MOS-ko zname ...


https://www.youtube.com/watch?v=X7SStfTNkgE (desticku ma vyrobenou v USA ne origo od CZUB)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů