Novela evropske smernice o zbranich 2019



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#1081 » čtv 26. zář 2019, 00:19

Morho - návrh vstřícný k tlumičům je a z 90% i projde ale když si pročteš fora o tlumičích tak nastane asi toto - Hromada střelců vezme prodejny útokem jak důchodci v obchoďáku když jsou slevy. No a pak někteří z nich s tím začnou pálit hned za barákem aby nemusely platit střelnici a dopadne to tak že to zase zatrhnou.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#1082 » čtv 26. zář 2019, 06:15

Nenastane, jednak je ten tlumič je docela nákladná věc, a jednak výsledky taky nejsou jak ve filmu.

Z jiného soudku - zajímavý příspěvek od ústavního právníka Pavla Hasenkopfa:
EFUR26lXYAM_d2t.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#1083 » čtv 26. zář 2019, 07:32

kolemjdoucí - Jo to máš pravdu, právě že polovina vidí jak to funguje ve filmu a ne v rálu :) :)



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#1084 » čtv 26. zář 2019, 07:42

Dále je otázkou kolik lidí má zbraň se závitem (nemluvím o dlouhých). Zatím to bylo zbytečné a v některých případech za příplatek.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#1085 » čtv 26. zář 2019, 07:43

Ohledne tlumicu si preji, aby byly stale zakazany a povoleny jen na strelnicich k tomu urcenych pro snizine hluku, tady aby vesmes zahradkari okolo nervali.
Mel jsem moznost videt a slyset tlumic na malorazce. To je jen flus. Bude mraky blbcu dle pravidla "maly hluk=mala skoda" co budou palit v lese, ve stranich, na zahrade. Videl a slysel .308 Win subsonic vcetne tlumice. Je to opet tiche, ze si toho nikdo nevsimne. V dnesni socialni dobe uz vidim videa, jak po koupi se strili na zahrade.
Tlumice plosne pro verejnost ne. Mohlo by to na celou skupinu strelcu hodit negativni svetlo a to zcela zbytecne



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#1086 » čtv 26. zář 2019, 07:45

JODO - to ano, brala jsem spíše v potaz zbraně typu AK- 47/74 a podobně kde jsou tlumiče PBS-1 --

IzerS18 -- přesně jak píšeš a nejsme jediní kdo si toto myslí ....................................


ale to už sme OT ( omlouvám se )



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#1087 » čtv 26. zář 2019, 08:01

No taky bych mel obavu, preci jen kdyz se tady resi 700kc na vic za skupinu ve zbrojaku. To asi muze nalakat podobne lidi k usetreni 200kc za strelnici...
Na videa mrknu diky



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#1088 » čtv 26. zář 2019, 08:41

Pro srovnání: nejlevnější tlumič na devítku stojí cca 9 000,-, běžná cena se pohybuje někde okolo 15 000,-. Na malorážku se pod 6 000,- taky nedostaneš. A nízká cena zcela jistě = nižší účinnost.
Naposledy upravil(a) kolemjdoucí dne čtv 26. zář 2019, 08:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1089 » čtv 26. zář 2019, 08:45

izerS18 píše:Ohledne tlumicu... Bude mraky blbcu dle pravidla "maly hluk=mala skoda" co budou palit v lese, ve stranich, na zahrade. ... Tlumice plosne pro verejnost ne. Mohlo by to na celou skupinu strelcu hodit negativni svetlo a to zcela zbytecne

Tohle mi připadá už jako pořádně přitažené za vlasy. Tlumič nebude za pár korun, ale spíš v řádu tisíců (jak upřesnil kolemjdoucí), snižuje životnost zbraně, zhoršuje přesnost a vyvážení zbraně, dražší je i střelivo.Navíc předpokládám, že budou registrované. Takže mimo vlhké sny puberťáků pochybuji, že o ně bude byť jen trochu vetší zájem, pokud nebude muset být na venkovní střelnici jako povinný doplněk. A riskovat, střelbu mimo vyhrazené prostory střelnic by mohl jen vyloženě vůl. Tlumič si může kdokoli udělat už dnes a střílet mimo střelnici, ale riskuje tím vše. To co vidíš na YT z USA je dáno tím, že u nich je střelba mimo střelnice povolena. U nás ne!

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1090 » čtv 26. zář 2019, 08:55

Letec: vis ze muzes pouzivat bezny strelivo s tlumicem ze jo?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#1091 » čtv 26. zář 2019, 08:56

Na rovinu - tiez myslim ze kto citil potrebu bez ohladu na potencialny pruser strielat "za barakom", tak si to uz nejakym "olejovym filtrom" vhodneho priemeru obsluzil.
Ak to prejde, tak osobne prave koli tomu ze riesime na strelnici problemy s hlukom do toho investujem a vyskusam prebijat aj subsonic(y) - pre mna je najlepsie chodit strielat cez vikend skoro rano a zatial sa drzime toho pred +-9.00 nerobit bordel. Takisto ciastocne znizenie hluku u pusiek moze v tomto dost pomoct. U ludi co pravidelne a dost strielaju a riesia nieco taketo podla mna zaujem bude.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#1092 » čtv 26. zář 2019, 09:06

Já bych si i tlumič koupil, ostatně teď uvažuji nad další pistolí na běžné střílení a závit klidně rovnou vemu, protože třeba to někdy povolí. A když ne, tak budu mít o chlup delší hlaveň, což je taky plus. Ono stejně to bylo i s laserem, taky jsem ho koupil, proto, abych to vyzkoušel, pak jsem zjistil, že pro mě je k ničemu, tak jsem prodal a teď chci kolimátor, prostě jen tak si zkusit. :)



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1093 » čtv 26. zář 2019, 09:19

myslím, že by nějaký lidi určitě napadlo střílet doma ve sklepech, aby ušetřili za ofiko střelnici.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1094 » čtv 26. zář 2019, 09:24

Int1m1thy píše:Letec: vis ze muzes pouzivat bezny strelivo s tlumicem ze jo?

:roll: jako vážně ? Samozřejmě že to jde. Ale jaksi to postrádá smysl. Podobně, jako používat do Dragunova kulometné střelivo.

Použití tlumičů v reálu bude pěkný opruz. Chudáci, kteří si ho budou muset pořizovat kvůli nespokojeným sousedům v okolí střelnic. Naopak u myslivců bych to bral jako povinnost.

Add střelba ve sklepě.. jde to i dnes,ale kdo by to dělal?



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#1095 » čtv 26. zář 2019, 09:33

Přehled možných dopadů revize evropské směrnice o zbraních

file:///C:/Users/Jirka/AppData/Local/Temp/Zákon_o_zbraních_stručné_shrnutí-1.pdf

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Daleko a 21 hostů