Zákaz olova



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#181 » stř 9. říj 2019, 09:33

blacknocturno píše:
Prakticke provedeni by bylo slozite samozrejme...
To by nebylo složité ale nemožné. Znamenalo by to každou střelu před vystrelením rozříznout a poslat na metalurgickou analýzu protože jako laik nebude nikdo se 100% jistotou schopen určit jestli se jedná o olovo. ;) :lol:

Praktické provedení je naprosto jednoduché ... dojde na zákaz střelby vlastním střelivem na střelnicích, veškeré eko-střelivo bude nutné zakoupit přímo na místě ... pod nějakou hrozbou.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#182 » stř 9. říj 2019, 09:45

tof_: A ještě zbraně uložit na místě, protože co kdyby...



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#183 » stř 9. říj 2019, 10:02

třeba pro pistoli se olovo nahradit dá. čz82 s polygonální hlavní mohla střílet spečený železný piliny
na ty vzdálenosti co se střílí pistole to fungovat asi bude a cenově to taky asi nebude úplná trága,
ale hlaveň bude mít nižší životnost.
rychlej prach a lehká tvrdá střela to bude jiná paráda. už vidím nadšení policie a armády z toho že se po světě toulaj náboje s vysokou průrazností
a myslím si že tomu teroristovi to nakonec bude jedno, jestli má hlaveň životnost 5 000 nebo 100 000



Ozzy1
Příspěvky: 104

Příspěvek#184 » stř 9. říj 2019, 12:28

Praktické provedení je naprosto jednoduché ... dojde na zákaz střelby vlastním střelivem na střelnicích, veškeré eko-střelivo bude nutné zakoupit přímo na místě ... pod nějakou hrozbou.


To by bylo velmi zajímavé. Zejména u něčeho jiného než 9 luger/45 auto/38 spec. "Prosím Vás, krabičku eko 7,62 Nagant, 7,63 Mauser nebo 9mm Steyr." "Nemáme, střílet nebudete."



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#185 » stř 9. říj 2019, 14:37

Pokud bude zakázáno střílet olovem, tak všechny takovéto ráže, včetně perkusů apod., půjdou do kopru ....



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#186 » stř 9. říj 2019, 18:44

tof_: Hlavně bude problém v podstatě neřešitelný např. u 22 LR.

P.S. Sem úplně jinej ToF, neplést :)



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#187 » stř 9. říj 2019, 19:08

Tak alespoň se začne biatlon střílet něčím pořádným ideální by bylo něco v .50BMG ;) :lol:



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#188 » čtv 10. říj 2019, 13:37

Myslíš jako třeba přenosným raketometem nebo alespoň RPG7? To by byla trefa každou ránou. Mohli by soutěžit o 6 ran do vrtulníku, třeba... :-)



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#189 » čtv 10. říj 2019, 14:40




Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#190 » čtv 10. říj 2019, 14:44

expres: no, sice hezky bezolovnaté, ale drahé, lovecké, tedy se zvýšenou ranivostí, vhodné jen do dlouhé... Jen by mne zajímalo, kolik by střela bezolovnatá, která si udrží přesnost, asi tak stála. Doufám, že ne přes 20 Kč... Jinak bychom asi brzy dostříleli...



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#191 » čtv 10. říj 2019, 16:43

Indian: To aby všichni pokud možno dostříleli, je pochopitelně cílem tohoto návrhu...

Každopádně, kde je vůle, tam je cesta. Neházel bych flintu do žita, doslovně, dokud jsou bezolovnaté náboje specialita, je to drahý, protože je to jen malovýroba a jinak by se to výrobci nevyplatilo.

Pokud by skutečně došlo na celo-EU zákaz olova ve střelách, a to i pro policii, výrobci budou ve velkym vyrábět náhradu a cena klesne. Ne asi na úroveň 5 Kč ze 9mm Luger ale tak na 7-8 Kč by to jít mohlo, podle mě.

Před týdnem sem byl v prodejně Supra a prodejce mi tam ukazoval tzv. "frangible" náboje 9mm Luger Fiocchi, vypadá to jako plášťovka ale neni, je to spečený měděný prach, komplet bez olova. Je pochopitelně o něco lehčí.

Po nárazu do tvrdšího cíle se rozpadne na neškodný úlomky. Ideální na trénink. Na cenu se mě ale neptejte, zatim to neni u nás myslim schválený pro civilní použití, asi protože je to pak noční můra pro kriminálku.

A naopak tam pak měli, taky bohužel zatim pro civily nepovolený, mosazný specielní JHP náboje, myslim že se jmenujou EMB. Takže na trénink frangible a na padouchy tohle a je vyřešeno. Cena zatim vyšší ale jak řikám, to by šlo dolů.

Kde to fakt podle mě nejde moc vyřešit je ta nešťastná malorážka a .223 taky problém, už tak sou ty střely moc lehký i s olovem.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#192 » čtv 10. říj 2019, 16:54

Podle mě to nemůže projít už jen kvůli tomu že by tím bylo postiženo mraky lidí. Nebo se prostě zruší všechny střelecké sporty co se střílí malorážkou? Biatlon se bude střílet prakem? Co skeet a trap dá se střílet ocelovejma brokama?



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#193 » čtv 10. říj 2019, 17:00

dopadne to stejně jako u elektra (pájení bezolovnatým cínem): "olovnatým cínem lze pájet, ale nelze ho jíst, kdežto bezolovnatý cín lze jíst, ale nelze jím pájet..." to jen pro ty, kteří nechápou proč jim současný elektrospotřebiče řeknou pápá těsně po záruce (např. NTB, telefony,..), když ne kur*ítko, tak studené spoje apod.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#194 » čtv 10. říj 2019, 21:18

Ono to není jen olovo ve střelách a pájkách, ale celkově jdou díky eko normám technologie do kopru. A ani o tom mnohdy nevíme .... :evil:
https://alfisti.cz/forum/viewtopic.php? ... 63#p488361

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#195 » čtv 10. říj 2019, 22:18

dík yza odkaz. Do aut dělám. No to je otřesné. to je na blití. Já to nechci tu EU. Vystoupit zítra.
EU je teroristický bombový atentátník, který s sebou bere nevinné v okolí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů