Novela evropske smernice o zbranich 2019

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1231 » úte 10. pro 2019, 08:08

Tento odkaz, i když není přímo o směrnici, tak se jí nepřímo dotýká a vrhá další světlo na to, kam se nejspíš chce stát posunout co se týče obrany a výhledově i ostatního. Komentáře pod článkem jsou docela hutné, to bych ani nečekal. Jde jen o zájmové spolky, kterým se dle BIS radikálové vyhýbají. Co když tak dopadnou čaqsem i střlecké spolky.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/po ... u-40306523



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#1232 » úte 10. pro 2019, 09:03

Ono to je dáno slovníkem. Zakázat domobranu je něco jiného, než zakázat pravicové extremistické paramilitaristické a jinak ošklivé jednotky, zejména pak pro-ruské. (Švejku .. umíte rusky?)

Přitom může jít jen o partu co cvičí na LOS, anebo aktivisty, co sledují provoz na hranici - akorát o ní píšou různí autoři. Kdyby měl ten článek jiný název a terminologii, byly by jiné i komentáře.
Já si taky nemyslím, že by bylo rozumné nějak plošně zakazovat obranu země. Ale soudruzi poslanci chtěli hořkou pilulku spojit a nějakou z jejich hlediska sladkou, tak tam přidali do společného jednání tohle.



CZelednikov
Příspěvky: 111

Příspěvek#1233 » úte 10. pro 2019, 10:29

blacknocturno píše:
Novelu má vnitro hotovou, ideálně by ji do legislativního procesu chtělo vložit začátkem příštího roku.

„Bude nová kategorie zakázaných zbraní A1. Nicméně to jsou zbraně, které nemá typický držitel zbrojního pasu, to jsou samonabíjecí zbraně s velkokapacitními zásobníky. Ty budou zakázány, i když i tam jednáme o tom, jak přesně nastavit systém výjimek. Byla tady velká obava ze strany klubů vojenské historie, báli se o repliky historických zbraní. Ty zůstávají v návrhu v současném režimu, nic se tam nezpřísňuje,“ dodal Hamáček.


No tak já nevím, ale připadá mi že pan Hamáček nemá naprosto ponětí co má typický držitel zbrojního "pasu" doma! :roll:



Tak to mě vážně uklidnil... Každá zbraň co mám je samonabíjecí s "vysokokapacitními" zásobníky. Doufám, že alespoň dají nějakou kompenzaci.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#1234 » úte 10. pro 2019, 11:04

to si snad Hamáček spletl full auto (samočinné) zbraně se semi auto (samonabíjecí) ne ? Aspoň doufám... :roll:



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#1235 » úte 10. pro 2019, 11:04

CZelednikov: Hamáček to má samozřejmě blbě. Žádná nová kategorie zbraní A1 nebude. To co měl na mysli byla asi kategorie R1:

https://zbrojnice.com/2019/01/14/navrh- ... ni-strely/

"R1 – kategorie, která přibližně odpovídá dnešní kategorii A, s významnými změnami"

Asi si plete samonabíjecí a samočinné zbraně. A další věci taky...



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#1236 » úte 10. pro 2019, 11:12

Je to Hamáček.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1237 » úte 10. pro 2019, 11:56

No podle mě je dost děsivé že ministr pod jehož resort zbraně spadají nezná základní pojmy viz. "zbrojní pas" a dokonce si plete pojmy ze zákona který bude jeho ministerstvo předkládat. Když tohle nezná ministr vnitra tak co potom řadový poslanec?!Nedivím se že to tu vypadá tak jak to vypadá když lidé kteří schvalují zákony nemají o dotčené problematice ani ponětí.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#1238 » úte 10. pro 2019, 12:01

Jakmile politik, nebo novinář vidí v popisu zbraně "samo***", tak je to pro něj automaticky "tatatatatatatatatatatata", čti samočinná.
To už jsem si celkem zvykl, a hned tak se to nezmění.
Jak nad tím tak přemýšlím, tak myslím že půlka by jich špatně pochopila i "opakovací", jako samočinné.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1239 » úte 10. pro 2019, 12:24

Jenže tohle si ministr prostě dovolit nemůže. To je stejné jako by si ministr zahraničí pletl Rusko a Rumunsko jen proto že oboje začíná na Ru!



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1240 » úte 10. pro 2019, 12:28

JakubDotPy píše:Jakmile politik, nebo novinář vidí v popisu zbraně "samo***", tak je to pro něj automaticky "tatatatatatatatatatatata", čti samočinná.
To už jsem si celkem zvykl, a hned tak se to nezmění.
Jak nad tím tak přemýšlím, tak myslím že půlka by jich špatně pochopila i "opakovací", jako samočinné.

Už jsem se setkal s tím, že někdo opd pojmem opakovací myslel samonabíječku. Typicky označil jeden hoch za "opakovačku" americkou pušku samonabíjecí Garant, kterou viděl v Bratrstvu neohrožených. Protože prý proto, že se z toho střílí opakovaně... :-( Holt asi taky čeština nám ke správné terminologii nepomáhá.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#1241 » úte 10. pro 2019, 15:38

Technická: puška je Garand, Garant je náklaďáček.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#1242 » stř 11. pro 2019, 18:13

Senátoři v úvodu schůze na návrh svého předsedy Jaroslava Kubery (ODS) uctili minutou ticha památku obětí úterní střelby v ostravské nemocnici. Vzhledem k událostem stáhli z programu projednání petice za zachování práva legálně vlastnit střelné zbraně, která vznikla v reakci na snahy EU držení zbraní omezit.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#1243 » čtv 12. pro 2019, 23:57

Ustava statu je nadrazena nad zakony co chce prijimat EU. Viz omezovani. Sic tady nekdo pise ze ne, ale EU stanovuje ze na ustavni casti (proti/zmena) nemaji pravo. Muzou menit Rum a zakriveni bananu, ale ne ustavu statu a dohromady s pravem na sebeobranu....Porad verim ze nekde strop bude i pro EU.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#1244 » pát 13. pro 2019, 00:06

expres: EU je nicméně jiného názoru:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 48&from=EN

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#1245 » pát 13. pro 2019, 07:27

genu píše:Senátoři v úvodu schůze na návrh svého předsedy Jaroslava Kubery (ODS) uctili minutou ticha památku obětí úterní střelby v ostravské nemocnici. Vzhledem k událostem stáhli z programu projednání petice za zachování práva legálně vlastnit střelné zbraně, která vznikla v reakci na snahy EU držení zbraní omezit.


Rozumný krok. Až pomine hysterie některých z téhle tragédie, tak to bude víc v klidu a snad s rozumem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů