Zvláštní právní předpis (kde mohu střílet)



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#16 » pon 20. úno 2012, 13:58

Takovou šanci mít tak si pískám a asi bych nebyl sám...

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#17 » pon 20. úno 2012, 15:50

A právě na tuto střelnici chodím. Stojí to na rok 900,-kč. :mrgreen:



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#18 » pon 20. úno 2012, 16:47

Tak to je krása...A já chci taky.... a v okolí Budějovic nic takového nebude :( jak jste se k tomu dostali?

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#19 » pon 20. úno 2012, 17:20

Nevím jak dlouho už to tak funguje ale já už si to platím 5 roků.
Můžu tam prakticky 365 dní v roce. A střílím tak kromě krátkých i Mosina , CZ 858 a Remington 870.
Než platit v Brně ty nehorázný peníze , tak si raděj udělám výlet tam :mrgreen:

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#20 » pon 20. úno 2012, 18:22

Mám to velice podobně dokonce jen za 700,- ročně ...

Uživatelský avatar
krákorák
Příspěvky: 26

Příspěvek#21 » pon 20. úno 2012, 18:32

No, tak to ten zbroják dlouho mít nebudeš, sokole...teda gomio :mrgreen:



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#22 » pon 20. úno 2012, 19:51

To vám závidím... asi budu muset také hledat :) je pravda že platit 150kč za půl hodinu na střelnici nejni zrovna nejlevnější.Pak tu máme v okolí kolem stovky na cca 4hodiny.Ale dát litra a střílet si jak chcete.To musí bejt super.To bych si tam vozil každej vejkend káru věcí co chci rozstřílet :D

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#23 » pon 20. úno 2012, 20:39

Jestli nějaká taková střelnice existuje na Havlíčkobrodku / pardubicku nebo někde mezi tak sem s tím :) já chci taky střílet plechovky :lol:



kasrman
Příspěvky: 188

Příspěvek#24 » pon 20. úno 2012, 21:18

ahoj,ta střelnice,kde dostaneš za pár set kč na rok klíče,je k mání,nebo je jen pro někoho?

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#25 » pon 20. úno 2012, 21:33

Nevím jak jinde, ale já jsem členem střeleckého klubu a díky tomu mám ty klíče od venkovní klubové střelnice (podmínkou je kvůli bezpečnosti, že tam musíme být minimálně dva lidi, takže tam nemůžu jet zcela sám). Je fakt, že člověk musí něco takového chvíli hledat ;-) Je taky pravda, že tenhle klub je primárně malorážkovej, ale nás pistoláře tam tolerujou a máme tam 4 pistolové stavy ... bohužel si místní před pár lety vymínili, že v neděli chtějí mít klid (a přitom je to od obydlí dost daleko) což samozřejmě tolerujeme (i když neděle by pro mne osobně byla zcela nejideálnější) a teď v té letošní extremní zimě to k té střelnici není vůbec protažené, takže bych se tam musel probrodit po pás ve sněhu ... všechny plusy holt mají i své mínusy ;-)

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#26 » pon 20. úno 2012, 22:31

No jestli myslíš tu kam chodím já, tak je prakticky pro každého kdo uzavře smlouvu a zaplatí peníze.
nutností je samozřejmě platný ZP. Pak dostaněš průkazku a svý klíče od střelnice :mrgreen:
To já tam nejraděj jezdím ve všední den dopoledne. Nikde nikdo, naprostá pohoda :mrgreen:

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#27 » pon 20. úno 2012, 22:43

takových či podobných střelnic je určitě povícero po republice. nejde prostě o klasické komerční střelnice. většinou jsou to klubovky (i když třeba veřejné) občas s určitými omezeními, často velmi rozumným poplatkem a někdy s povinností nějakých odpracovaných hodin.
chce to jen hledat.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#28 » sob 25. úno 2012, 16:03

TripleTap píše:Jsou i strelnice (vim o jedne), kde si zaplatis "vstup" radove par stovek na rok, dostanes klice a muzes si tam chodit vicemene kdy chces a delat co chces (samozrejme v ramci nejakych mezi) - takze kdyz tam rozstrilis par plechovek a pak po sobe uklidis, nemyslim si ze by ti za to nekdo hlavu trhal.


A co takhle přítomnost správce střelnice? To nic? A střílení někde mimo? Pánové, bavíte se tady o nejkratších cestách ke ztrátě ZP.

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#29 » sob 25. úno 2012, 16:44

A na to jsi přišel jak?
Já mám takovou střelnici zaplacenou už asi 5 roků.
Přijedu, odemknu, zamknu, zapíšu se do knihy střeleb, pokud tam nikdo není už dřív jako já, tak ještě vyvěsím prapor na stožár. No a potom střílím a střílím. až mě to přestane bavit, uklidím hilzny a to co jsem rozstřílel, stáhnu vlajku, zase odemknu a zamknu a jedu domů. Nevidím na tom nic proč bych měl ztratit zbroják. Na užívání střelnice mám každoročně uzavřenou řádnou smlouvu mezi mnou a střeleckým klubem.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#30 » sob 25. úno 2012, 17:54

Ono dokud se nic nestane a pokud to místní policie žere, tak to někde funguje jak píšeš. Ale v případě jakéhokoliv maléru se určitě bude řešit jak si správce střelnice plnil svoje povinnosti, když se za provozu střelnice toulal kdoví kde. Zákon výslovně přítomnost správce neřeší ale dost to vyplývá z logiky právě po přečtení jeho povinností. Diskuzí na tohle téma je na netu celkem dost a názory různé. A jak už jsem uvedl jinde, jednotlivé útvary policie, které řeší otázku zbraní a střeliva, to není každý jiný okres ale nejspíš každý jiný stát. Ve výkonu jejich funkce jsou někde obrovské rozdíly.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Haluziak a 31 hostů