Nákupní povolení

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2416 » ned 28. čer 2020, 18:19

pokud zbraň nechceš nosit, políčko nošení zaškrtávat nemusíš
...a naopak, pokud chceš nosit cizí zbraň, pak nepotřebuješ povolení k nabytí
například



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#2417 » ned 28. čer 2020, 18:25

Jo takhle, ano, vlastně i obecní policie musí žádat o povolení policii....okok



Quan2m
Příspěvky: 4

Příspěvek#2418 » pon 29. čer 2020, 14:21

Teď se akorát připravuju na zkoušku odborné způsobilosti a jestli to chápu správně tak i když je člověk na střelnici tak pokud má nabytou zbraň je to nošení takže vlastně každý kdo chce ze zbraně co si koupí chce i střílet by měl zaškrtnout i nošení. Pletu se v tom nějak?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#2419 » pon 29. čer 2020, 14:35

Velice. Logicky by pak všechny ostatní důvody neumožňovaly střílet, což je nesmysl. Stejně tak by nebylo možné střílet s cizími ani zapůjčenými zbraněmi na střelnici atd.

(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí

a) držením zbraně nebo střeliva mít

1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,


Nicméně opravdu je nesmysl to nezaškrtnout u naprosto každé své zbraně. Člověk si tím zbytečně přidělá starosti a omezí možnosti.



Quan2m
Příspěvky: 4

Příspěvek#2420 » pon 29. čer 2020, 14:42

LordSalix: Ok. Dekuji. Az budu podávat zadost o nákupní povoleni tak se tedy přeptám na policii jestli mohu zaškrtnout nošení i když teď budu mít jen Bčko (Je mi 20. Příští rok si to rozšířím o A a E)



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#2421 » pon 29. čer 2020, 15:12

Tak v tom může vidět někdo problém, (a také pokud si členem "sport. sdružení" tak nemusí chtít "slevit" poplatek za registraci)

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2422 » pon 29. čer 2020, 16:20

Quan2m píše:Teď se akorát připravuju na zkoušku odborné způsobilosti a jestli to chápu správně tak i když je člověk na střelnici tak pokud má nabytou zbraň je to nošení takže vlastně každý kdo chce ze zbraně co si koupí chce i střílet by měl zaškrtnout i nošení. Pletu se v tom nějak?

Na střelnici máš zbraň vždy v režimu držení, vlastník s tím souhlasí.
§2 odst. 2 píše:Držením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí.


Nošení nezaručuje možnost střílení, to ti zaručuje mít zbraň připravenou k ochraně života, zdraví nebo majetku bez souhlasu vlastníka nemovitosti (typicky na veřejnosti). Ke střelbě Tě opravňuje § 28 odst. 5, který říká, že držitel zbrojního průkazu smí ze zbraně, kterou je oprávněn držet, střílet pouze v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, nebo na střelnici, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku.



petero
Příspěvky: 43

Příspěvek#2423 » úte 30. čer 2020, 10:40

to Quan2m:
Mám synátora ve tvém věku (20) a ZP B má od 18-ti let. Na každém vydaném NP má napsáno povolení vlastnit, držet a nosit zbraň kategorie B a to i u zbraní , u kterých o to nežádal (dlouhá malorážka, kosa apod.). Když jsem se na to ptal, bylo mi řečeno, že to tam dávají automaticky, protože to nošení je stejně upraveno/omezeno skupinou ZP. Je to prý hlavně proto, aby když si někdo dodělá E a začne nosit zbraň, kterou už má, tak aby nemusel znovu na tu samou zbraň žádat o extra povolení k nošení a zároveň, když na to zapomene, tak aby se předešlo eventuálnímu průseru při případné kontrole nebo při ev. použití k obraně. Může to být samozřejmě na různých odděleních jinak, takže určitě křížkuj všechno, co ti nabízí.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#2424 » úte 30. čer 2020, 10:51

petero píše:. Může to být samozřejmě na různých odděleních jinak


Nejen může, ale opravdu je, a krom oddeleni od oddeleni se to meni i v case (nebo dle personalni vymeny)



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2425 » úte 30. čer 2020, 11:32

To vás ale nemusí zajímat. Prostě o to požádejte a ono to půjde, uvidíte. Jen se nenechat odradit blbými kecy.



Quan2m
Příspěvky: 4

Příspěvek#2426 » úte 30. čer 2020, 14:15

Petero: přesně o to mi šlo. Až si za rok zazadam rozšířit zbrojak na E a A tak abych co už mám mohl rovnou nosit. Dík za info. Určitě to využiji.



CzechPrepper
Příspěvky: 19

Příspěvek#2427 » stř 15. črc 2020, 15:34

Zdravím. Dnes jsem si byl na PČR podat žádost o vydání nového ZP a policista mi bohužel odmítl "vzít" k tomu nákupní povolení, neboť prý nemám ještě číslo ZP. Chápu to správně, že se mi tím podstatně prodlouží celé byrokratické kolečko a čekání? Někde jsem dokonce četl, že jakmile zažádám jako nový držitel ZP o první nákupní povolení, tak mi vystaví nový zbrojní průkaz? Díky každému za konstruktivní odpověď.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#2428 » stř 15. črc 2020, 15:39

Formálně policista postupoval správně. Je logické, že nemůže přijmout žádost o Nákupko, když nejsi držitelem ZP. Jsi sice již Odborně způsobilý, ale ještě ho prostě nemáš.... . Je pravda, že někde to jde, ale asi jsi v tom horším časoprostoru. Tak si budeš muset chvilku počkat.



CzechPrepper
Příspěvky: 19

Příspěvek#2429 » stř 15. črc 2020, 15:45

Jo tomu rozumím. Díky za reakci. Takže pravděpodobně místo max měsíce mohu čekat až dva :)))

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#2430 » stř 15. črc 2020, 16:06

To asi ne. Většinou se snaží to odbavovat průběžně, aby jim to neleželo na stole. Je fakt, že je to asi "kus vot kusu". U nás máme NP buď do druhého dne, nebo, když se odůvodněně poškemrá, tak na počkání. To oddělení se tím dostává na úroveň standardního office současnosti a nehraje si na "ouřad". Možná je to spíše vzácnost, když se setkáš ve státní správě s lidským, a při tom profesionálním přístupem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů