Nákupní povolení přes datovou schránku



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#436 » stř 19. led 2022, 15:22

Jasný, ale po polňačce poskakovat nemusíš :)



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#437 » stř 19. led 2022, 15:23

Tak nákupka právě přistála v datovce. Takže za mě dobrý. A jestli to nebyl přesně úředně správný postup tak mi to je jedno. ;)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#438 » stř 19. led 2022, 16:20

Asi tam závodí, kolik toho vyřídí za minutu, mám také už nákupko v DS :-)



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#439 » stř 19. led 2022, 16:55

Musím pochválit i Uherské Hradiště. V neděli večer poslána žádost, v pondělí dopoledne nakupko v datovce.

Uživatelský avatar
psenda
Příspěvky: 3

Příspěvek#440 » pát 21. led 2022, 13:25

Mám prosím otázku.
Dnes mi volala paní z odboru zbraní, že nemohu žádat o nákupko z datové schránky, kterou mám k podnikání.
Musím si tedy založit novou, soukromou?



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#441 » pát 21. led 2022, 13:38

Ano, je nutné použít datovku FO (fyzické osoby) nikoliv PFO (podnikající fyzická osoba). Je možné jí založit na pár kliknutí.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#442 » pát 21. led 2022, 13:53

Ano, měla by se používat datová schránka (DS) podle osoby, které byla zřízena. Takže DS fyzické osoby (FO) pro komunikace "občana" a DS podnikající FO pro komunikaci "živnostníka".

OVŠEM... Pokud máš víc DS, úřad ti jako FO pošle písemnost do DS podnikající FO a ty jsi měl možnost se s písemností seznámit (tj. přihlásil ses do DS podnikající FO), nastávají účinky doručení přihlášením. Z toho bych vyvodil, že to platí i opačně - odeslání z DS podnikající FO má stejnou váhu, jako odeslání z DS FO. Upřímně, DS FO už mám, takže bych se kvůli tomu nehádal. Ale je na tobě, jak moc chceš bojovat s úřady :)

U DS právnické osoby je to jasné, tam jde o úplně jinou osobu a není možné ověřit identitu odesílatele jako FO.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#443 » pát 21. led 2022, 14:17

Tak zrovna dneska mi do DS FO dorazilo toto:

Věc: Změna režimu doručování poštovních datových zpráv

Vážený držiteli datové schránky,
dovolujeme si Vás upozornit, že 1. ledna 2022 nabyla účinnosti novela zákona č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, která zavádí institut tzv. fikce doručení rovněž do soukromoprávní komunikace prováděné prostřednictvím datové schránky. Dokument zaslaný fyzickou osobou, podnikající fyzickou osobou nebo právnickou osobou do datové schránky jiné fyzické, podnikající fyzické či právnické osoby tak bude podle § 18a odst. 3 uvedeného zákona považován za doručený desátým dnem ode dne, kdy byl dokument dodán do datové schránky, a to i když se osoba, která má přístup k danému dokumentu do datové schránky, nepřihlásí. Nově tak pro určení okamžiku doručení veřejnoprávních i soukromoprávních dokumentů prostřednictvím datové schránky platí stejná pravidla.

Ministerstvo vnitra
Správce datových schránek

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#444 » pát 21. led 2022, 14:30

Jestli se nepletu, jde o doručení fikcí dodáním do správné DS. Na odeslání z/dodání do nesprávné DS se nic nemění.

Jinými slovy píší, že když si budeš přes DS psát s jinou FO nebo PO, po deseti dnech od dodání se bere dokument jako doručený. To platilo zatím jen při komunikaci s OVM.



Kusák
Příspěvky: 28

Příspěvek#445 » pon 31. led 2022, 14:16

Konečně jsem se dokopal ke zřízení datovky, pořád jsem nad tím uvažoval, až mne donutilo to, že jsem rychle potřeboval nákupko.
V neděli zřízena datovka přes bankovní identitu online. Ihned podáno:
žádost o výjimku A-1 - střelivo
žádost o výjimku - nadlimitní zásobníky
žádost k nákupko kategorie B
Vše vyřízeno do druhého dne (Brno).
Jen pozor, že datovka je napořád (najde zrušit) a plynou z toho další povinnosti (např. podávat daňové přiznání elektronicky).
Takže v tomto pro Brno pochvala. Přihlašování zbraně je už jiná liga - viz vlákno "Inspektoráty pro zbraně"



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#446 » pon 31. led 2022, 20:41

V neděli jsem podal žádost přes DS a v pondělí dopoledne již nákupko bylo ve schránce. Super. Oddělení ve Svitavách.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#447 » úte 1. úno 2022, 06:10

Kusak: Datovku je mozne deaktivovat.

Ministerstvo znepřístupní datovou schránku fyzické osoby rovněž na žádost osoby, jíž byla datová schránka zřízena, nebo Administrátora.

Znepřístupněnou datovou schránku fyzické osoby Ministerstvo zpřístupní na žádost osoby, jíž byla datová schránka zřízena, nebo Administrátora do 3 pracovních dnů od podání žádosti. Byla-li datová schránka na žádost znepřístupněna dvakrát za poslední rok, lze ji zpřístupnit nejdříve uplynutím 1 roku od jejího posledního znepřístupnění.



Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk



Danda73
Příspěvky: 2

Příspěvek#448 » čtv 17. úno 2022, 09:50

Včera ve 12:30 odeslána žádost o nákupko a vyjímku pro zásobníky, dnes v 9:30 vše dorazilo - oddělení Most. Super.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#449 » čtv 17. úno 2022, 12:55

JirkaCV píše:Ano, je nutné použít datovku FO (fyzické osoby) nikoliv PFO (podnikající fyzická osoba). Je možné jí založit na pár kliknutí.


Já si založil na soukromou osobu, ale vyúčtování od zdravotní pojišťovny a od sociálky tam už dorazilo také. Takže bych to zase tak nedramatizoval a pokud není někdo právnická osoba s povinnou DS, tak založit na osobu a zbraně půjdou a to ostatní spíše taky :-)



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#450 » pon 28. úno 2022, 11:24

přidám drobnost, kterou asi všichni vědí, ale třeba někdo ne:
- poslal jsem si datovkou nákupko na A1 a blbec neměl aktivovaný trezor na uložení rok (nováček s datovkou)
- samozřejmě jsem si uložil jen žádosti, ale odpovědi žil v domnění že jsou elektronicky si kdykoli vytisknu
(o vše jsem přišel díky tomu že jsem neměl aktivovaný trezor v datovce)

nevěděl jsem zda mi platí nákupko a jak se dostanu k papíru potvrzenému nákupu
- ověřeno na PČR že stačí když je to zadáno v registru a mohu si jít nakoupit (nemusím žádat nové nákupko )

Pochvala do Brna za ochotnou pomoc a moc milou paní na zbraních :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů