Nákupní povolení přes datovou schránku



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#511 » stř 29. čer 2022, 11:08

To je rada jak prase ...

Uživatelský avatar
FiBe
Příspěvky: 42

Příspěvek#512 » stř 29. čer 2022, 11:10

Lubos73:
a tu žádost jste vyplňoval přímo v prohlížeči anebo jste si je stáhl na disk, otevřel přes program (třeba Acrobat Reader) a teprve poté vyplnil a vyexportoval?
Protože v tom prvním případě to dělá problémy, v tom druhém to funguje bez problému

Uživatelský avatar
Lubos73
Příspěvky: 6

Příspěvek#513 » stř 29. čer 2022, 12:47

FiBe píše:Lubos73:
a tu žádost jste vyplňoval přímo v prohlížeči anebo jste si je stáhl na disk, otevřel přes program (třeba Acrobat Reader) a teprve poté vyplnil a vyexportoval?
Protože v tom prvním případě to dělá problémy, v tom druhém to funguje bez problému


Když jsem vyplňoval v prohlížeči, tak jsem si toho všiml, proto jsem vyplnil znovu ve staženém souboru a u mě se to tvářilo ok. Kdybych u sebe viděl chybu, tak bych to ani neodesílal. Možná, jestli oni otevírali pdf v prohlížeči...



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#514 » stř 29. čer 2022, 13:22

Apple nebo PC? V tom PDFku jsou písma vložená, takže by se mělo vše zobrazit správně všude, i tam kde nejsou nainstalovaná. Nebo nemusí správně přiřadit kódování.
Chyba může být na obou stranách.

Včera jsem odesílal žádost o výjimku A-I (z PC). Tak jsem zvědavý, co dorazí.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#515 » stř 29. čer 2022, 13:23

Já vždy vyplňuji stažený soubor. Pak vidím, co v něm je a dokážu si ho opakovaně otevřít a zkontrolovat.

A na zbraních asi nejsou IT a vytisknout a naskenovat je pro spoustu lidí normální postup. Už jsem i viděl nahrávat z PC video na mobil a sdílet ho dál ....

Uživatelský avatar
Lubos73
Příspěvky: 6

Příspěvek#516 » stř 29. čer 2022, 13:30

JirkaCV píše:Apple nebo PC? V tom PDFku jsou písma vložená, takže by se mělo vše zobrazit správně všude, i tam kde nejsou nainstalovaná. Nebo nemusí správně přiřadit kódování.
Chyba může být na obou stranách.

Včera jsem odesílal žádost o výjimku A-I (z PC). Tak jsem zvědavý, co dorazí.


Na PC, Adobe Reader DC, aktualizace programu duben 22.

Uživatelský avatar
Lubos73
Příspěvky: 6

Příspěvek#517 » stř 29. čer 2022, 13:39

kolombo píše:Já vždy vyplňuji stažený soubor. Pak vidím, co v něm je a dokážu si ho opakovaně otevřít a zkontrolovat.

A na zbraních asi nejsou IT a vytisknout a naskenovat je pro spoustu lidí normální postup. Už jsem i viděl nahrávat z PC video na mobil a sdílet ho dál ....


Právě že u mě bylo vše v pořádku, i když se do souboru podívám zpětně zobrazuje se správně...podle toho co mi říkali, tak se jim i některé znaky s diakritikou nezobrazily. Tentokrát mi nákupko udělali a příště si na to mám dávat pozor, protože by ho zamítli.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#518 » stř 29. čer 2022, 13:44

https://digi.nacr.cz/validatorPDF/

To bude u nich, ne u nás. Občas teda zlobí zobrazení v prohlížeči, ale přes Acrobat v pohodě.
Je ale fakt, že takto to blblo jen u některých jejich formulářů. Tj. jejich formulář na webu, stažený, vyplněný a divně.
Každopádně tisk/scan je metoda pravěk.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#519 » stř 29. čer 2022, 15:51

Můžeš to rovnou vytisknout do PDF a máš to. Oni to stejně tisknou a zakládají ....



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#520 » stř 29. čer 2022, 18:00

To si moc nepomůže, potáhnou se s tím ty "divný" fonty. Jedině, že by zaškrtl "Tisknout jako obraz".
Napadlo mě, oni v pdf používají novější fonty, takže jestli maj na PČR ještě nějaký XP, tak se to správně zobrazit nemusí.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#521 » čtv 30. čer 2022, 16:18

JirkaCV píše:Včera jsem odesílal žádost o výjimku A-I (z PC). Tak jsem zvědavý, co dorazí.


Tak dneska dorazila schválená výjimka. Soubor v pořádku.

Jenom mi paní z PČR ráno volala, že jsem nezaškrtl, na co vlastně výjimku žádám. Myslel jsem, že když nezaškrtnu nic, tak žádám o všechno (jde zaškrtnout jenom jedna volba). No, já a formuláře jsme odvěcí nepřátelé. Ani nechtěla, abych to posílal znova, zaškrtla tam za mě "STŘELIVO" a bylo vyřízeno.



Krazim
Příspěvky: 7

Příspěvek#522 » úte 2. srp 2022, 08:45

Ahoj,
Možná to tady už někde je, ale na stránkách jsem dohledal ID datové schránky (Praha): rkiai5y
Je tedy jedno ID pro celou Prahu? Jedná se mi o Soukalku.
https://www.policie.cz/clanek/krphmp-vn ... erial.aspx
Já jen, ať to nepošlu jinam.
Díky, K.



DaveCZ
Příspěvky: 17

Příspěvek#523 » úte 2. srp 2022, 08:50

Ano, jedno ID pro celou Prahu... Jen do předmětu jsem jim psal, na který útvar to má jít.



Krazim
Příspěvky: 7

Příspěvek#524 » úte 2. srp 2022, 08:51

Super, díkes



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#525 » úte 2. srp 2022, 10:37

Nepíše se to předmětu, ale do kolonky "Pomocné údaje - K rukám".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Johannes a 15 hostů