Nová pravidla IPSC



Hot_Dog
Příspěvky: 5

Příspěvek#31 » stř 8. bře 2023, 14:41

Ano, to je pravda, "u soudu" bych to asi vyhrál, ale na závodech to pro mě bude znamenat, že až si toho někdo zase všimne, tak se to bude řešit, muže to přinést "zlou krev", prostě nepříjemnosti atd. a hlavně třeba někam pojedu 150km, zaplatim startovný a pak mě nenechaj odstřílet...

Je teda pravda, že si toho za cca 5x level-1 závodů a cca 30x závodů KVZ "dle IPSC pravidel" nikdo nikdy nevšiml, a narazil sem až u velmi mladého rozhodčího na jedné stage, který si mě po odstřílení zavolal k sobě, že si toho všiml a že mě předá Range Masterovi... Pro mě to bylo nepříjmené, takže už to uplně nechci zažít znovu...

Sice se mi to nelíbí, mám to naučený/nasušený samozřejmě tak, že se nebojim, že bych si prostřelil nohu, navíc to pouzdro je konstruovaný tak, respektive tlačítko je na takovym místě, že po zmáčknutí toho tlačítka prst zůstane na pistoli hezky mimo lučík na rámu pistole dost vysoko (ano, viděl sem pouzdro Dasta, kde naopak prst zůstane v prostoru lučíku), takže je to opravdu bezpečné, navíc já mám vojenskou Berettu, líbí se mi ten styl a IPSC rychlo-pouzdro mě uplně neláká z tohohle hlediska do Productionu, proto to řeším.

Nejspíš skončim u toho, že si tedy vytisknu tu část s tlačítkem tak, aby pistole šla vytáhnou i bez zmáčknutí tlačítka, jen větší silou. To tlačítko tam tedy furt bude, ale nebude "vyžadovat použití spouštěcího prstu", což jak se tu všichni v zásadě schodli by pak mělo být ok, maximálně mě někdo bude kontrolovat, ale ukecat bych to vždy měl...

Každopádně díky všem za reakce...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » stř 8. bře 2023, 18:59

Héfaistos píše:Možná to bude z má strany jen právnické trolení, ale kde a kým je určeno, že to tlačítko na vytažení zbraně je určeno právě a jen pro "ukazovák", resp. "spouštěcí prst"?

Stejně dobře se můžu naučit ho stisknout prostředníkem a budu trvat na tom, že spouštěcí prst (u mě ukazovák) k tomu nepoužívám, tudíž pravidlo ...vyžaduje použití spouštěcího prstu... neporušuji.

Protože pokud je anatomicky a fyziologicky možné to tlačítko stisknout NEJEN spouštěcím prstem ale i jiným, tak je to pravidlo nedostatečné (nedostatečně definované) a u soudu bych to asi vyhrál... ;)


"5.2.6 [H] Závody pro krátkou zbraň nesmí vyžadovat použití konkrétního typu či značky pouzdra na střelnou zbraň
nebo související vybavení. Range Master však může označit závodníkovo pouzdro na zbraň za nebezpečné a
nařídit jeho úpravu. Pokud i po úpravě nebude pouzdro schváleno Range Masterem, musí být vyloučeno ze
závodu. "

Pleteš si pravidla a zákony a taháš do toho nějaké soudy.... Naštěstí i na takové jako Ty pravidla myslí..Pokud nějaký RO pouzdro označí za nebezpečné a RM tento názor potvrdí tak se můžeš na hlavu stavět. Ono to jaksi není o buzeraci, ale o bezpečném sportu... :roll:



schurl45
Příspěvky: 15

Příspěvek#33 » čtv 9. bře 2023, 08:45

Zdravim, mam ho taky a jezdil jsem s tim pouzdrem bez problemu, kdyz to bylo s tou pojistkou na hrane, tak jsem ji pres ten cep vytahl a nebyl s tim nikdy problem.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#34 » čtv 9. bře 2023, 10:36

2 McFly - jen jsem to popsal z právnického hlediska. Že je to pravidlo prostě napsáno nejednoznačně respektive jeho výklad může být různý. Je jasné že na závodě mají RO a RM "vždycky pravdu" a s tím "soudem" to byla nadsázka - to snad každý pochopil a pro ty váhající jsem přidal i smajlíka.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#35 » ned 19. bře 2023, 09:51

Hot_Dog: nebylo to v Lomech u Kunžaku?



Hot_Dog
Příspěvky: 5

Příspěvek#36 » pon 20. bře 2023, 14:34

Bylo...

Ale pro jistotu dodám: Nechci se tady uplně někoho nějak dotknout nebo to rozmazávat... V pravidlech to je (já to skutečně nevěděl a nikdo předtím mě na to skutečně nikdy neupozornil, ikdyž chápu, že neznalost neomlouvá), moje pouzdro skutečně téhle části pravidel odporuje, takže zcela v pořádku, teď už to vím a zjištuju, jaký mám možnosti, abych byl příště zcela OK v rámci pravidel...



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#37 » čtv 30. bře 2023, 16:54

tak by bylo dobrý upřesnit, že to bylo kvůli tomu že ti zbraň v pouzdře mířila na nohu. to byl ten hlavní důvod co se jim tam nelíbilo

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti