PERUN 15

Samonabíjecí pušky


juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#871 » stř 1. bře 2023, 13:50

Jarda: spis by me zajimala legalnost Forced Reset Trigger. Nas zakon na to AFAIK nemysli a porad to vnima jako samonabijecku.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#872 » stř 1. bře 2023, 18:46

FRT je hodně zajímavá spoušť, ale asi by mi to kopání do prstu přišlo nepříjemné. Navíc mám pocit, že nejde úplně spolehlivě kontrolovat jednotlivé výstřely, což u binární spouště jde asi líp.



martinur
Příspěvky: 14

Příspěvek#873 » sob 18. bře 2023, 18:09

Má zde, prosím, již někdo zkušenosti s lineárním kompenzátorem G.I.S. HP22 na pušce Perun 15, délka hlavně 10,5"?
Zde ve fóru pár příspěvků již je.
Něco málo je na facebooku Habresto.
Z dosavadních příspěvků jsem vyčetl, že kompenzátor není špatný z hlediska tlumení záblesku (mimo prvního výstřelu) a částečně zvuku.
Otazníky vznikají kolem vlivu HP na střední bod zásahu a přeplynování systému?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#874 » sob 18. bře 2023, 20:01

Prodává se to, na pušce to drží, občas je potřeba zkontrolovat zda se neuvolňuje. Sem tam se někomu při střelbě uvolné ten front cap. Po nasazení to mění bod zásahu. Někomu víc někomu vůbec. Na jednom perunu to neměnilo nic na druhým střely lítaly na 25m naplocho a úplně mimo terč. Proč nevím zda puška nebo gis bylo něco blbě. Tlumí to výrazně. Je to v podstatě tlumič co jen nešel na CUZZS a tak se tomu říká lineární kompenzátor.



martinur
Příspěvky: 14

Příspěvek#875 » sob 18. bře 2023, 20:50

Děkuji za postřeh.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#876 » sob 18. bře 2023, 22:53

OT : Na kose funguje ten GIS vyborne.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#877 » sob 18. bře 2023, 22:56

[quote="sokar" Je to v podstatě tlumič co jen nešel na CUZZS a tak se tomu říká lineární kompenzátor.[/quote]
Ja ti nerozumim, je to radne schvalene zkusebnou jako linearne kompenzator, o cem to mluvis ??



PetKar
Příspěvky: 41

Příspěvek#878 » ned 19. bře 2023, 09:20

Ne, opravdu to není tlumič. Ale tlumí doopravdy výrazně. Mám ho sice na Perunovi, ale hlaveň 14,5”. Na téhle délce hlavně trochu do závěru fouká, ale na vyhazování nábojnic se to nijak neprojevuje. Létají mezi 2 a 3. Je potřeba kontrolovat jestli se neuvolňuje. Jestli mění střední bod zásahu nemohu potvrdit ani vyvrátit. Já z Peruna sundal tovární komp hned a optiku nastřelil už rovnou s GIS. Za ty peníze super alternativa ke standardnímu tlumiči a navíc ušetríš jedno místo v trezoru.



PetKar
Příspěvky: 41

Příspěvek#879 » ned 19. bře 2023, 09:43

Na Tubě má Honza Shooter dobré srovnání tlumiče, mám dojem, ze AseUtra s GIS HP na krátké hlavni.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#880 » ned 19. bře 2023, 10:43

Je to tady a je tam receno vse potrebne k tomu : https://www.youtube.com/watch?v=xyfb8d25J0M



martinur
Příspěvky: 14

Příspěvek#881 » ned 19. bře 2023, 18:48

poloventilator píše:OT : Na kose funguje ten GIS vyborne.

Děkuji za info.
Co vyhazování nábojnic?
Změnil se střední bod zásahu?
Jak se projevil zvukový útlum?
Děkuji.



martinur
Příspěvky: 14

Příspěvek#882 » ned 19. bře 2023, 19:21

poloventilator píše:Je to tady a je tam receno vse potrebne k tomu : https://www.youtube.com/watch?v=xyfb8d25J0M

Bohužel ve videu není nic o "zpětném foukání" - přeplynování systému.
Sokar píše o jedné pušce, kdy střely dopadaly na plocho ...

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#883 » ned 19. bře 2023, 19:37

martinur píše:...Bohužel ve videu není nic o "zpětném foukání" - přeplynování systému...

Je, podívej se znovu a pořádně.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#884 » ned 19. bře 2023, 19:57

Chlapi, mě s tím střílí na střelnici denně někdo. Je to dobrý produkt za super peníze, který má své vlastnosti. Vychvalovat to však do nebes a čerpat inspiraci na některých youtube kanálech, které jsou nejen v odborných kruzích na zdvižené obočí není úplně relevantní.

Když pominu že jsme offtopic, tak gis tlumí, tlumí výrazně. Logicky se při střelbě hřeje. Tím že dáte na ústí něco co brání rozptylu plynů tak se logicky děje to že se tlakuje systém. To znamená že dle pušky se dějí různé věci .
A - neděje se nic, nebo uživatel nic nepozoruje
B - mění se bod zásahu
C - je tam blowback a fouká to pod pákou do obličeje
D - špiní se vnitřek pušky mnohem více
E - Někomu to lítá na plocho - jednou ve 223 a jednou v 762.
F - kombinace bodů viz výše.

Prodalo se jich hodně, fungují, ale na každé pušce kde každá má jiný buffer, buffer spring, jinak gasblock a je jinak přeplynovaná nebo prostě jinak nastavená to dělá něco jinýho. Někomu se povoluje ten front cap stále, někdo to namazal teflonovou pastou a pak to přestalo. To si musíte prostě vyzkoušet sami. Je to levná alternativa k tlumiči co se šroubuje na ústí. Ohledně toho jak je to se zkušebnou, se nehodlám hádat, ale jelikož kdokoliv kdo vyrobí nějaké úsťové zařízení, nebo jej doveze z USA třeba nemá nejmenší povinnost to hnát na cuzzs, tak se žádné úsťové zařízení řádně neschvalují. Klasifikuje se. V případě pochybností lze dát na cuzzs aby se vyjádřili co to je, stejně jako u a1 střeliva které se zde roky prodávalo i před tím, jen se neposílalo na cuzzs na klasifikaci. Takže i když to plní velmi dobře funkci tumiče, buďme rádi že je to kompenzátor. Stejně časem celý tlumiče převedou na volně prodejný artikl a pak to bude jedno.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#885 » ned 19. bře 2023, 20:27

K té poslední větě. Odkud informace pochází nebo je to jen domněnka? Ptám se, protože mě to zajímá a bylo by to fajn. Celá evidence trubek s přepážkama je otravná byrokracie.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Neptun a 16 hostů