Strhávání

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#1 » stř 9. led 2013, 10:26

Ahoj,
narazil jsem na příklad cíle pro praváka a pravděpodobných důvodů stržení...

http://reloadbench.com/pdf/files/TargetRightHanded.pdf

Co si o tom myslíte? A pokud to podle Vás není blbost, můžeme to zkusit přeložit i pro anglicky nevládnoucí. Já jsem ovšem zatím anglické terminologie nepříliš znalý, takže jsem si troufnul jen na tenhle nástřel:

- Vylamování zápěstí směrem vzhůru
- Naklánění (v očekávání zpětného rázu)
- ??? nebo prst příliš hluboko v lučíku
- Příliš křečovité sevření
- Prolamování zápěstí směrem dolů, tlačení rukou dolů, sklánění hlavy
- Trhání nebo ťukání do spouště
- ???
- Prst příliš málo v lučíku
- Naklánění (v očekávání zpětného rázu) nebo ???

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#2 » stř 9. led 2013, 11:17

na to se dá říct jediné: ROFLMAO



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#3 » stř 9. led 2013, 11:33

Pokud strháváš, není lepší si zajít na střelnici a ukázat instruktorovi jak střílíš? On ti hned řekne kde je tvůj problém a co s tím dělat.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#4 » stř 9. led 2013, 13:04

Doufam, ze vlozenim odkazu na jine, podle me ne primo konkurecni, stranky, neporusim nejake pravidlo. Urcite tim pomuzu tazateli :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#5 » čtv 10. led 2013, 21:34

Urdo: NJN RTFM

Osobně tomu taky moc nevěřím, ale narazil jsem na podobné terče na více místech a tak mě zajímalo veřejné mínění na tuto pomůcku. Každopádně díky za link na českou verzi. Ovšem i podle ní jsem se svou sbírkou střeleckých chyb levák co střílí hlavou dolů :lol:



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#6 » čtv 10. led 2013, 22:15

U me ty chyby sedely dobre, kdybych to vzal jako cifernik, tak jsem strilel mezi 19 a 20:30, takze to bylo jasne strhavani. Nastesti trenink a par rad, jak lepe drzet zbran me to odnacili.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » čtv 10. led 2013, 22:35

Tohle rozdělení kvadrantů není žádný WooDoo ale fyzika v praxi :) vznikly pro potřebu sportovních střelců k odstranění daleko menších chyb než které si většina z nás je vůbec schopna představit.
Jenže popisuje důsledek a už ne příčinu a tu si musí najít každý sám a nebo mu s tím pomůže zkušený pozorovatel. Akademickou debatou na foru to rozhodně nevyřešíme. Každopádně jestli ti dobře nastřelená zbran lítá jinam než má tak zkušený instruktor ušetří spoustu munice, nervů a zdlouhavého odstranování zažitých chyb.

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#8 » čtv 10. led 2013, 23:02

Instruktor je už v plánu, ale snažím se přijít si na některé věci sám a tak študuju co se dá. Díky za rady!

Uživatelský avatar
xmilanz
Příspěvky: 24

Příspěvek#9 » sob 12. led 2013, 10:02

Me osobne pri strhávání pomohlo změnit polohu ukazovacku na spousti z obcas doporučovaneho spuštění koncem briska prstu na umisteni bliz k prvnímu ohybu... (záleží ale na delce prstů, pistoli... ). Je to pro me přirozenějsi a výsledky jsou lepsi než pred tim (i kdyz s nimi jeste nejsem úplně spokojený :-)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#10 » sob 12. led 2013, 12:09

Me nejvic pomohlo nacvicit si uchop, ktery doporucuji i v manualu obranne strelby a timto zpusobem drzet zbran za kazdy situace, kdy ji mam obouruc.
Predtim jsem to drzel, jak me naucili ti, co me ucili na zkousky a bylo to spatne. Pritom spravny uchop je zakladni vec pro zvladnuti zpetneho razu a me pomohl se zbavit strhavani.
(takto: http://www.casepro100.com/mike%20shooting%20copyuse.jpg)

Uživatelský avatar
xmilanz
Příspěvky: 24

Příspěvek#11 » sob 12. led 2013, 12:25

Naprostý souhlas, "spravne" držení je zaklad.



Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#12 » pon 14. led 2013, 11:53

Tak jsem byl včera dát rychlou 50ku (20 min.), protože jsem měl najednou půl hoďky prostoj a vyskytl jsem se poblíž Avimu. Po prvních cca. 600 výstřelech (asi 250 z mojí beretty) jsem si prvně zkusil vystřelil na asi 12m s oporou a hle, 3 po sobě jsoucí rány v 10. Měl jsem za to, že mi nese mírně nahoru (soustřel není špatný) zbraň a vypadá to, že já jsem ten prvek, co potřebuje korekci. Vzhledem k tomu, že nevím, co dělám špatně a jsem začátečník, uvažuji o instruktorovi. Doporučíte v Praze někoho? Jednou jsem již byl svědkem instruktáže na střelnici (ne Avim) a upřímě by mi za takovou bylo líto vyhodit i 300,- :)

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#13 » pon 14. led 2013, 21:22

Taky bych ocenil tip na dobrýho trenéra. Ale nemusí být zas tak dobrej (a drahej) jako Adam Týc. :-) Mám totiž obrovský prostor pro zlepšování. :roll:

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#14 » úte 15. led 2013, 08:40

být tebou, tak se ujistím, jak je na tom s prolamování zápěstí směrem dolů, to se blbě hojí. Ale rozhodně, že nemá prst moc hluboko v Lučíku! Většina střelnic je slušná, ale evidentně někde na trase HKrálové - Pardubice - Žamberk lze narazit na střelnici s podivnou praktikou.

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#15 » úte 15. led 2013, 09:25

Urdo von Fuj: Dle kopírování usuzuju, že to asi patřilo mě. Můžete onu podivnou praktiku upřesnit? Nějak nechápu souvislost :)

Z toho že dělám chyby a nejsem tak zrovna adeptem na čarostřelce + snažím se zajímat i o věci z literatury střelnice vinit nemůžeme. Teda aspoň to tak doufám nevyznělo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů