Vhodné a cenově dostupné střelivo pro pistole Glock

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » úte 8. pro 2009, 07:33

Všech majitelů pistolí Glock, bych se chtěl zeptat jaké nakupují střelivo, kolik stojí jeden náboj a případně kde. Zajímaly by mne hlavně ráže 9 Luger, 45ACP a případně i 40SW.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 8. pro 2009, 09:31

Glock vystreli i sutr, kdyz trefi zapalku :lol: U nas na Leiku se hodne strili prebijeny limity, na strelnici ke koupeni za 3.50, mosazna hilzna, ocelovej plast. Do zbrani s normalnim vyvrtem jen jako nouzovka, glocky/hecklery to zerou bez problemu.



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#3 » úte 8. pro 2009, 09:32

Ahoj, koukám, že jsi od Rožnova - pokud by jsi jel do Ostravy, tak v centru v lověně se nechají koupit 9mm S&B a magtechy celopláště 124grs. v rozmezí 4,25-4,50 Kč kus. Občas se objeví dovoz ze zásob německé policie, ale se zápalkou berdan, ty se pohybují za +/- 3,50 Kč. V glocku i waltherovi mi fungovaly bez problému. Taky máš poblíž Karáska v Kopřivnici, mívá 9mm barnauly s ocelovou nábojnicí za nějakých 3,20 Kč a magtechy za 4,30 Kč. Jak u 40S&W a 45 ACP nevím.



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » úte 8. pro 2009, 09:47

Mgr. Jiří Tuza v Brně má výprodej střeliva.

9 Luger od 3,8Kč (Barnaul) až po 4,5 Kč (Snail FMJ 9g pro IPSC)
40 S&W MFS FMJ-FP 11g 7,30 Kč
45 Auto MFS FMJ-14,9g 7,30 Kč



Markony
Příspěvky: 25

Příspěvek#5 » úte 8. pro 2009, 11:08

Věneček ty přebytky německé policije sou super , kamoš měl 3 kraby a šel je vratít , každý vystřel jiný , a par naboju nodpalilo vůbec . Vřele doručují ideální střelivo na zničení pistole . :D



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#6 » úte 8. pro 2009, 12:16

No pravda taky jsem tam měl na krabičku dva selhače, ale zase za ty prachy na střelnici a nemagnetovaly 8-)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#7 » úte 8. pro 2009, 15:55

Sice trochu OT, ale neda mi to:

2 naboje na krabicku = 4%, cimz se celkova cena navysi na 3,64. A jestli litaj kazdy jinam, tak na 25m to musi byt opravdu pozitek! :shock:

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » stř 9. pro 2009, 09:30

Já měl za to, že právě Glock potřebuje kvalitní (drahé) střelivo. Myslím tím třeba oproti nějaké starší CZ 75. Takže není tomu tak a ten jeho speciální vývrt hlavně "sežere" všechno? Tedy i horší střelivo, než které se dá střílet z nějaké stařičké CZ 75 za 6 tisíc?

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » stř 9. pro 2009, 09:52

Glock ma proti stary CZte vyhodu, ze ho za normalniho provozu neostrilis do duchodu ;) Nevim, sam glocka nemam, ale lidem co znam, to zere uplne vsechno, od ocelovejch rangesafe pres limity az po drahy strelivo, vybiravej fakt neni

Uživatelský avatar
GMatysek
Příspěvky: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » stř 9. pro 2009, 10:53

JIP:-> V překladu: GLOCK v pohodě přežije nekvalitní levný střelivo. Jde o to, jestli Tvoje EGO přežije, že se s ním (s tím levným střelivem) netrefíš do vrat od stodoly ;)
Hlavně pro začátečníka mi tohle honění nejlevnějšího krmení nepříjde jako moc dobrej nápad. Nemáš pak šanci zjistit, jestli za katastrofální soustřel může nějaká Tvoje chyba a nebo šunt střelivo.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » stř 9. pro 2009, 10:58

Zas bych to nevidel tak cerne, nepredpokladal bych, ze s Glockem a limitama bude strilet mirenku - a na dobry soustrely v papirovym padouchovi dostacujou bohate 8-)



selag
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 9. pro 2009, 11:33

Já bych doporučil do nové zbraně tak 300-500 ks SB FMJ 7,5 g střela. A po takovém lehkém zaběhnutí už to pak bude Glocku celkem jedno. Vývrt je polygon ( nebo teda skoro - ať jsme přesní :-) ) a tomu nevadí ani magnetující střely. U hoodně levného střeliva může být problém s přesností a také spolehlivostí. A není nic smutnějšího, než když si začátečník vinou nekvalitní munice pošle kuli do hlavně, kde už jedna kule je :D (díky třeba náboji bez prachu, zápalka to zvládne)

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » stř 9. pro 2009, 13:04

selag: kdyz strilim limitama, tak neexistuje, aby se po zavade jen pretahnul zaver a strilelo se dal, vzdycky musi nasledovat kontrola hlavne. Mne se to z par tisic naboju stalo snad petkrat, z cehoz dve zavady byly strelcem (zacatecnik) a tri skripnuty nabojnice. Nebo tak nejak. Jediny, ceho bych se bal, by byl svlecenej plast v hlavni, ale to jsem videl jeden jedinej pripad (na strelectvi). Limity konkretne prej sly kvalitativne nahoru (i kdyz jsou furt ocelove tombakovany)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » stř 9. pro 2009, 13:30

Já do glocka cpu vše na co přijdu a závady byly jen pár špatných zápalek a párkrát seklá nábojnice v okénku, což přičítám spíše špatnému úchopu.



selag
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » stř 9. pro 2009, 14:01

Však já psal "začátečníkovi" Ten ještě nemá ten návyk při zvláštním vývinu rány překontrolovat zbraň. Vytřelí, znovu zmáčkne spoušť a nic. Tak automaticky natáhne a vystřelí znova. A je vymalováno. Ke kvalitě Limitů se nemůžu vyjadřovat. Střílel sem je cca před 4 rokama a to ještě bylo O.K. Ani na magnet nechytaly. Od té doby přebíjím a cenu ani jiné aspekty kolem nábojů neřeším. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů