9mm LUGER JET

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#1 » úte 16. úno 2010, 14:24

Slyšeli jste něco o novém ČR náboji 9mm Luger JET s měnitelnou dopadovou energií? Můžete mi někdo sdělit podrobnosti o tomto náboji?



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 16. úno 2010, 14:36

Slyšel jsem o něm už něco minulý rok. Tady úplně dole je o tom něco. Citace je překlad z angličtiny. Bohužel se mi to nechce moc upravovat, tak je to jen z google translátoru.
Existuje speciální projektil s proměnnou energii nárazu, určené pro ochranu osob v uzavřeném prostoru, např. letadla, vlaky, metro a další dopravní prostředky. Tento projektil je velmi opatrný na postižené cíl dokonce i na krátkou vzdálenost a není k perforaci části letadla nebo jiného dopravního prostředku.
9 mm LUGER JET upoutala pozornost odborné veřejnosti, střelivo konstruktory, policejních a jiných ochranných sborů z mnoha zemí světa.


Obrázek



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » úte 16. úno 2010, 15:27

Mám dojem že střela je skleněná nebo ze skelných vláken nebo tak něco, velmi lehká a při nárazu na tvrdou se rozpadne na prach. Myslím že je to od Libry.

EDIT: aha, tak si to pamatuju správně, podle toho webu je to opravdu Librovina ;)

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#4 » úte 16. úno 2010, 15:44

To jsem našel taky na stránkách Snailu. Jedná se zřejmě o střelu z polymeru - v kombinaci se skelným vláknem, která po dopadu absorbuje svoji energii a rozpadne se.Jedná se o tu proměnnou energii, jak to nastaví, nebo je to jen reklama?



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » úte 16. úno 2010, 17:01

"proměnlivá energie nárazu" (variable impact energy) = velmi lehká střela která se vzdáleností velmi rychle ztrácí energii ;)

Proto je to určeno pro obranu na velmi krátkou vzdálenost - letadla, vlaky, metro atd. (determined for person protection in closed space, e.g. planes, trains, underground ...)



PLAYERS
Příspěvky: 19

Příspěvek#6 » pon 3. črc 2023, 13:07

Existuje fotografie JET střely?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#7 » pon 3. črc 2023, 14:41

Mělo by to být toto..
Obrázek

Čeští vědci vyvinuli nové náboje pro utajené ochránce v letadlech
https://www.idnes.cz/zpravy/nato/nova-m ... r_nato_inc



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#8 » pon 3. črc 2023, 15:04

Tohle je doc. Komenda a jeho tým z UNOB, JET by měl být Libra.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů