.22 LR a Flobert



Kojot
Příspěvky: 14

Příspěvek#1 » pon 24. bře 2014, 18:57

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat jestli nevíte zda by šlo střílet s pistolí komorovanou na .22 LR Flobertkové střelivo? Konkrétně mam na myslim M93 Sportsman od firmy Norinco. Do komory se Flobertkovej náboj vešel, ale nevim jestli by prošel hlavní. Takže předem děkuji za všechny připomínky, zkušenosti i názory. :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » pon 24. bře 2014, 19:07

Bez problémů.



Kojot
Příspěvky: 14

Příspěvek#3 » pon 24. bře 2014, 19:19

Fakt? četl jsem že malorážkové náboje jsou o pár desetin mm užší. Myslím že malorážkový 5,6mm a Flobertkové jsou 6mm široký. Takže v pohodě jdou střílet? Aby mi třeba kulka nezůstala v hlavni či něco podobného. :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » pon 24. bře 2014, 19:54

5,72 oproti 5,9 ale ta kulička u Flobertu má malinký průtlačný odpor takže ji vývrt malorážky pobere úplně v pohodě. A tlaky jsou oproti .22LR zanedbatelné. Jen nezapomen pořádně vypucovat komoru po střílení flobkama, nejspíš tam zůstane napečený nějaký binec.

www.cip-bobp.org/homologation/uploads/t ... fle-en.pdf

www.cip-bobp.org/homologation/uploads/t ... -page7.pdf



Kojot
Příspěvky: 14

Příspěvek#5 » pon 24. bře 2014, 20:07

Aha, děkuji za odpověď. Jsem rád že tu jsou takový lidé co dokážou poradit a poučit. :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » pon 24. bře 2014, 20:16

Ale samozřejmě budeš muset nabíjet po jedné a ani nenaráhnou závěr. A stejně s tím podle zákona musíš na střelnici. Já jich vyplácal půl krabičky co mi zbylo z Drulova ale vzhledem k tomu že .22LR jsou o půlku levnější tak mě nenapadá proč v tom pokračovat.



Kojot
Příspěvky: 14

Příspěvek#7 » pon 24. bře 2014, 20:31

Jasný, no já jsem dostal krabičku od kámoše, tak přemýšlím co s ní a říkal jsem si že pokud by to malorážka skousla, tak že bych jí vystřílel. :)



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#8 » ned 22. čer 2014, 10:36

V pistoli jsem náboje Flobert nezkoušel, ale s revolverem v ráži 22 LR mám jinou zkušenost. Rozhodně víc než 30 druhů nábojů 22 LR a 22 short v něm fungovalo naprosto bez problémů, ale 22 Flobert jsem musel nabíjet do válce po jednom náboji. Dna jejich nábojnic drhla o rám tak silně, že při více nabitých nábojích už nešlo válcem otočit.
Pravděpodobné vysvětlení je na obrázku, dna obou nábojů Flobert – rozměr R je větší než u 22 LR.
Náboje 6 mm ME-Flobert jsem v něm nezkoušel, ale soudě podle rozměru R by nejspíš nešly střílet vůbec.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů