Střely s řízenou deformací: účinky a (ne)legálnost užití

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1 » sob 19. dub 2014, 20:49

Odděleno z jiného vlákna. sided

No gdyž už tu Biggles nakousl deformaci střel, já našel jedno jůtůbvidejko o deformaci střel 9mm Luger v různém provedení. Začíná to zhruba od 0:57 minuty a končí v 4:24 minutě:
http://www.youtube.com/watch?v=j9pPVwdMFg0

Prosím, pokud by měl potřebu komentovat další efekty, které jsou ke spatření na těchto videích, založte prosím jiné vlákno. Mě jde primárně o deformaci střel jedné ráže. Zde konkrétně 9mm Luger. Je tu samozřejmě druhá stránka a to "legální" použití v podmínkách ČR.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2 » ned 20. dub 2014, 00:04

Georg: cin jinak trestny....
PS: to ze te nekdo naprasi ze to nosis nebo blba nahoda je druha vec

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#3 » ned 20. dub 2014, 07:29

Jistě, použití zakázané střely "teoreticky" nebude mít vliv na posuzování přiměřenosti nutné obrany ale nedovolené ozbrojování Ti přišijou stejně. :roll:

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#4 » ned 20. dub 2014, 10:00

No, jestli by přišili nedovolený ozbrojování nevím. Osobně bych si v našem státě nedovolil tohle předjímat, podle mne by nemuseli...ale...
Jinak, když už se původní vlákno rozdělilo, tak snad jen vsuvka k mým původním fotkám. Všechno je to munice .38Sp od Magtechu v pořadí: celoplášť 158gr., SJHP 158gr.(s dutinou), olovo 158gr. a poloplášť taktéž 158gr. U nás jsou běžně koupitelné až na SJHP, a to by v ČR stejně bylo "A". Pro případné rejpaly zdůrazňuji, že nabytí, střelba a tedy i "test" proběhly plně v souladu se zákony.
Naposledy upravil(a) Biggles dne ned 20. dub 2014, 10:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#5 » ned 20. dub 2014, 10:07

I JHP je běžně koupitelné a legálně použitelné z dlouhé. Jen ho tolik obchodníci nedrží protože poptávka je samozřejmě menší.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#6 » ned 20. dub 2014, 10:11

Ano, vlastně máš pravdu, nemaje dlouhou v této ráži, jsem si to ani neuvědomil ;)



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#7 » stř 14. kvě 2014, 12:37

sided píše:Jistě, použití zakázané střely "teoreticky" nebude mít vliv na posuzování přiměřenosti nutné obrany ale nedovolené ozbrojování Ti přišijou stejně. :roll:


Já si tedy dovolím tvrdit, že vliv na posuzování nutné obrany to bude mít zcela jistě!!! Pokud totiž trefíš třeba na 6 metrů útočníka, který tě prokazatelně ohrožuje na životě legální střelou (a vystřelíš tak nějak normálně, ne že do něj nasypeš celý zásobník na 17 ran), tak se bude posuzovat v podstatě jen to, zda tě opravdu ohrožoval. Pokud ale toto ustojíš, tak jsi z problému venku prakticky s jistotou. Pokud ho ovšem sejmeš zakázanou expanzní střelou, tak si můžeš být naprosto jistý s tím, že se kromě vážnosti jeho útoku objeví také otázka, zda nebylo zranění útočníka podstatě závažnější (či dokonce došlo k úmrtí) právě jen proto, že byla použita zakázaná munice. No a tím se nutně posune i posuzování přiměřenost - každopádně bude s uznáním přiměřené míry NO daleko větší problém než s legálním střelivem :(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů