Nedokonalý odpal vinou úderníku?



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#31 » úte 1. zář 2015, 12:31

Tak existovaly konstrukce nábojů, kde i hilzna "vysublimovala"... ;-)



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#32 » úte 1. zář 2015, 16:30

Serz: Nic ve vesmíru nikam nezmizi. Jen se proměňuje. Hmota v energii, energie třeba ve hmotu. Einstein by ti dal. :D

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4570

Příspěvek#33 » úte 1. zář 2015, 16:36

Serž : Je to sice OT ale přesto krátká reakce. Při kumulaci nic nezmizí. Najdeš měď natřenou na pancíři, kumulativní měděný tlouk, střepiny roztaveného a vytrhaného pancíře atd. A to, že chybí kus oceli po výbuchu znamená jen to, že jsi ho nenašel. ;) On zákon zachování hmoty a energie prostě tak nějak platí vždy.

Luky : Není to výsada jen krátkých zbraní. Zápalka spolehlivě nažene střelu do hlavně i u Sa58 a tam je v nábojnici podstatně více místě než v pistolové. U objemově většího střeliva jsem to nezažil ale věřím, že to bude fungovat velice podobně. Existuje střelivo do revolverů (oficiální název neznám), které používá čistě zápalku boxer k vymetení plastové střely. Při střelbě z dvoupalcového revolveru na 5 metrů to bez problémů rozbíjelo skleněnou lávev.

Jinak u Makarova se mi stalo, že střela zůstala v půlce hlavně a zbraň spolehlivě přebila. Nešla tam ale jen zápalka ale částečně i prachová náplň podle rány.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4570

Příspěvek#34 » úte 1. zář 2015, 16:41

Carloss : Ano, spalitelné nábojnice existují. Tam jde ale o záměrnou konstrukci střeliva a přináší to spoustu jiných problémů oproti výhodám.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#35 » úte 1. zář 2015, 18:01

Já vim... A nejen technických problémů... Něco malinko jsem si o nich přečetl, když jsem na ty konsrukce narazil.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#36 » úte 1. zář 2015, 18:12

ja prece nepopiram zakon o zachovani energie (viz muj posledni prispevek), jen u nas v narodnim podniku moc neresime jak a proc, hlavne ze to je. ucebnici strelmistra nekde mam, ale jsem nejak liny cist ty kecy o kyslikove bilanci...



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#37 » úte 1. zář 2015, 18:33

marinakus: O samospalitelných nábojnicích jsem kdysi slyšel v souvislosti s dělostřeleckou municí.
Svrbí mě ruce, abych to u klonu SA-58 zkusil. Na vojně jsme běžně páčili střelu z náboje a vysypávali prach. Ušetřených nábojů ze střeleb bylo dost. :D

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#38 » úte 1. zář 2015, 19:44

Dancek píše:Možná by nebylo marné, kdyby Jamira uvedl víc údajů, alespoň zda se jednalo o tovární nebo přebíjené náboje.

Takže : byla to přesně ta situace, jaká je na fotce na str.2 vlákna. Akorát že Taurus UL, dvoupalec. Střelivo SB FMJ, uloženka cca 8 až 10 let, původní kartonová krabička, doma v suchu v trezoru...
Střílel jsem o dovolené na střelnici Nový Vojířov, Již.Čechy.
Bicí pružinu mám trochu zkrácenou, hlavně kvůli lehčímu odpalu v DA (v SA téměř vlasová spoušť). Střílelo se 5 ran v DA režimu, první 3rány o.k., čtvrtá práskla tak trochu jinak(to už jsem zbystřil, ale lauf prázdný), pátá práskla taky poněkud jinak(tlumený pšouk) a střela zůstala z poloviny koukat z ústí hlavně. Byl jsem z toho tak vedle, že jsem to zapoměl nafotit na mobil. Správce střelnice mi pak střelu opatrně vytloukl z hlavně, Zbraň o.k.,střílelo se z ní dále.
Ta záhada je v tom, že se to stalo u dvou nábojů po sobě. Že by u obou chyběla prachová náplň?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4570

Příspěvek#39 » úte 1. zář 2015, 20:19

Luky22 : Klasickým případem (nikoliv spalitelných nábojnic ale beznábojnicového střeliva) je německá G11. Ovšem problémy jsou v podstatě naprosto stejné. Vypalování nábojové komory, její těsnění během výstřelu i to, že vždycky přece jen něco zůstane (elektrická pilule) a způsobuje to problémy jelikož to zůstává ve zbrani. Odborníci jistě doplní.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#40 » úte 1. zář 2015, 20:30

Neznám detaily, jen jsem slyšel, že něco takového snad existovalo, nebo mělo by existovat u kanonů.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#41 » úte 1. zář 2015, 20:35

Marinakus to popsal dobře... To je to, o čem jsem před lety četl, včetně těch problémů. Jinak u vělkých kanónů se to přeci dělá tak, že se dá střela, za ní střelná bavlna a elektrická zápalka... Je to tak nějak, ne?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#42 » úte 1. zář 2015, 20:50

Založte si na beznábojnicové střelivo extra vlákno, tady jste OT

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#43 » úte 1. zář 2015, 20:56

to Jamira: může to být flegmatizovaná prachová náplň, prostě mizerná várka která se projevila časem. Ale zápalkou ani slabou bicí pružinou to nebude, to by se projevilo úplným selhačem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů