Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



Jinova
Příspěvky: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1111 » čtv 28. led 2016, 13:33

wigum píše:
Jinova píše:Ne, nepočítá se, že zloděj trezor povalí...


Prosímtě, řeší se zda trezor má požadovaných 15RU ať je přišroubovaný nebo ne...



Ano, 15 RU je opravdu málo. To je výmysl zákona jen pro uložení zbraní, aby si dítě nezastřelilo apod. Nemíchejte to s bezpečností proti zloději, ta je minimální. Skříň s 15 RU je vhodná na zbraně, ale proti zloději to znamená jen velice málo.
15 RU stojí ještě pod bezpečnostními třídami (nebo spíš mimo třídy, pro ty co chytají za slovo). Když chcete chránit proti zloději, tak musíte vybírat bezpečnostní třídy Z2, Z3 podle ČSN 906012 (to musí být české trezory = certifikované v ČR) a nebo vyšší 0,I,II... podle celoevropské normy EN 1143 (takový trezor už můžete mít i ze zahraničí).

cipis píše:A jen tak pro představu, jestli jsem to v té rychlosti dobře pochopil ...

Při zkoušce kotvení je pro výrobce nebezpečné, že se protáhne kotva skrz trezor. Jako, že se utrhne trezor od zdi, ale kotva v ní zůstane. Co by se také jiného testovalo :-) Máme v muzeu trezory ze zkoušek kotvení, napadení i ohnivzdornosti...

Jak to myslíš s tou pevností? Jakože když zapíchnu šroub M12x90 do pilin má pevnost 48,6kN? Záleží snad také na délce šroubu, materiálu do kterého se kotví apod. Buď první povolí materiál šroubu, zeď nebo trezor.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#1112 » čtv 28. led 2016, 13:47

Jakých pilin? Samotný šroub má pevnost v tahu těch necelých 50kN. A samozřejmě, že se musí ten tah předat na tu zeď nebo v čem to bude držet. Proto jsem také psal o těch kotvách, ať už ocelových nebo chemických, kolik mají. Materiál, ve kterém se to kotví, tak to jsem už neměl náladu hledat ...



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#1113 » čtv 28. led 2016, 14:04

certifikát: http://www.wico.cz/wp-content/uploads/TT-186_WSA_15RU1.jpg říká, že daná skříň splňuje odolnost RU15 (bez dalších podmínek). Proto si myslím, že kotvení není pro splnění podmínek zabezpečení požadovaných nařízením vlády nutné. Jestli je to rozumné, je věc druhá.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#1114 » čtv 28. led 2016, 14:22

Pánové, tak se tady nehádejte... :-)
Předpokládám, že na tomto fóru jsou technicky zdatní lidé, chlapi, co vládnou nářadím, dílnou, umějí si věci v hlavě srovnat a mají trochu představivosti a fyzikálního cítění (fyzikální mechanika). Pokud pominu, že náhodný zloděj má s sebou flexu (bude mít spíš pajcr, páčidlo), tak když bude chtít trezor odpáčit od zdi, aby ho posléze odnesl/odvezl, mnohem hůře mu to půjde, když trezor bude kotven ve dvou osách, jak jsem psal výše. Jedny kotvicí prvky budou namáhány na tah (ty, kde nasadí páčidlo mezi zeď a trezor), ty další kolmo k nim na střih, částečně na tah. Vždyť si to představte v duchu, je to jednoduché! Vysoký úzký trezor, typicky zbraňový, bude mít svá specifika právě kvůli výšce. Horní kotvicí body co nejvýše na zadní stěně (s ohledem na to, aby jste se k nim dostali nástrojem na dotažení matic zevnitř), spodní dole ve dně tezoru. Bude-li v koutě (ideální stav), 2 otvory pro kotvení nahoře a dole v boční stěně navíc. Nic tím nezkazíte, naopak.
To Jinova: dnes jsem si hezky psal s vaším kolegou ohledně NA5 :-)
A proto se chci ještě obecně zeptat zde na fóru, bude to zajímat i ostatní:
Tím, že si člověk individuálně vyvrtá jednu nebo více děr navíc pro ukotvení trezoru než které standardně dělá výrobce a tyto díry opravdu pro kotvení využije (budou zaslepeny zdí a kotvou), sníží se deklarovaná RU a "padne" tímto zásahem certifikát nebo ne?



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#1115 » čtv 28. led 2016, 14:31

kolemjdoucí: Ano, bez dalších podmínek, protože ty podmínky jsou v tom odkazovaném zákonu. Ten certifikát ti říká, že to vydrží napadení a že to vydrží kotvení. Myslel jsem, že už to je jasné, když jsem to tu několikrát psal.
Máš návod k tomu trezoru?

jamira: Podle mne to ztratí, protože nebude platná část té zkoušky a to zkouška kotvení. Výrobce nemá už kontrolu nad tím, že ten otvor vydrží to předepsané kotvení, stejně tak ten, kdo vydal certifikát, takže bohužel, tímto zásahem pozbudeš deklarované odolnosti. Ono se stačí podívat na konstrukci, tam, kde jsou díry, tak je navařený další plocháč.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#1116 » čtv 28. led 2016, 15:14

Pozor - ne vždy je tam ta pásová ocel, plocháč. Safetronics - ne, WICO taky ne...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#1117 » čtv 28. led 2016, 15:17

Pokial vem toto tvrdi aj Safetronics, ze ked chces otvory (naviac) na nestandardne miesto, tak ti to na objednavku spravia oni. 'Svojpomocne' do toho rypat nesmies, inak prichadzas o certifikat.

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#1118 » pát 29. led 2016, 10:34

Zdravím pánové.

Nemáte někdo trezor WICO WSA 9 http://www.zbranovetrezory.cz/produkt/t ... qsvz1IZEmI

Chci si jej koupit a dát do něj (mimo ostatních zbraní) mosinku 1891/30.

Tech. data rezoru: vnitřní rozměr 1250 mm výška.
Mosinka 1891/30: délka 1232 mm.

Rozdíl v délce pouhých 18mm mi dělá starosti. Papírově to sedí, ALE máte to někdo odzkoušeno v praxi ???

Díky.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#1119 » pát 29. led 2016, 10:54

Mám WSA7 a myslím, že se liší jen šířkou. Jestli chceš, změřím ti přesně výšku od spodku po tu vnitřní schránku. Mám tam ZKM 456 s rezervou. Podle mě s Mosinem nebude problém snad ani při vkládání.

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#1120 » pát 29. led 2016, 11:47

pavleg:
ZKM 456 má "jen" celkovou délku: 114,5 mm
Mosinka 1891/30: délka 1232 mm.

WSA7 má stejnou výšku 1250 mm jako WSA9. Jde mi přesně o to vkládání/vytahování, jestli ta horní schránka nemá nějaký ohyb/límec na té spodní straně, který by dělal problémy.
Taktéž předpokládám bude na dně trezoru filc atd. atd.

Díky za změření.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#1121 » pát 29. led 2016, 12:37

cipis píše:kolemjdoucí: Ano, bez dalších podmínek, protože ty podmínky jsou v tom odkazovaném zákonu. Ten certifikát ti říká, že to vydrží napadení a že to vydrží kotvení. Myslel jsem, že už to je jasné, když jsem to tu několikrát psal.
Máš návod k tomu trezoru?


Díval jsem se do papírů a ke skříni jsem žádnej návod (pravděpodobně) nedostal.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#1122 » pát 29. led 2016, 12:48

sunny:
předběžně .. ta horní schránka má na spodu normálně pravý úhel, žádné přesahy a nesahá až ke dveřím. Oni píšou, že vnitřní hloubka je 28cm, ale podle mě to není pravda, dveře jsou tlusté asi 6cm, mně vychází na dovření hloubka 26cm, snad 27. A horní schránka má ještě asi 2cm mezeru od zavřených dveří.
Dole je ale lem z plechu cca 4cm. To by ale nemělo dělat problémy. Změřím ti tedy přesně výšku, případně si řekni co přesně. Zkus si vložit Mosina nanečisto do předpokládané polohy a změř si skutečnou výšku uložené pušky. Může to dělat rozdíl kvůli tvarování botky pažby, podle toho jak bude stát a jaký oblouk bude opisovat konec hlavně (chránítko mušky) při tom ukládacím pohybu. Jestli řešíš půlcentimetry, tak by to vliv mít mohlo. Večer nebo zítra pošlu rozměry.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#1123 » pát 29. led 2016, 12:57

No a co teprve pokud se rozhodne, že mosin moc kope a bude si tam chtít přidat gumovou botku...



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#1124 » pát 29. led 2016, 13:19

Tak si ve dnu skříně flexou vyřeže díru :-)



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1125 » pát 29. led 2016, 13:44

to janmira:
Při objednávce WSA7 jsem se zajímal o možnost dodělání si sám dvou děr na zadní stěně. No a trezor přišel už s vyvrtanými.
"Plocháč" tam nebyl
No a tak instalatérské U čko na zavěšování potrubí to jistí.
edit:
Ještě si matně vzpomínám ale nejsem si jistý jestli v době (už je to pár let) kdy jsem to objednával nebyly ve dnu 4 díry a to co mi po dotazu (viz výše) přišlo má dvě díry vzadu a dole už jenom taky dvě.(certifikát?)
Jo a vnitřní hloubka je 250 mm při zavřených dveřích - informace kterou jsem kdysi dostal přímo od Wica.
wico.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů