Puška na LongRange

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#31 » sob 13. úno 2016, 16:31

tak po x telefonátech jsem zjistil, že Marlina s těžkou hlavní momentálně v ČR jen těžko sehnat a kdo ví jestli vůbec v průběhu března příjdou,,,tak jsem to zúžil na Savage 10TR nebo remingtona 700VTR,,,má někdo ještě nějaký "sehnatelný" tip ?



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#32 » sob 13. úno 2016, 17:18

Kdo ti Marlina slíbil? On není ani se už nevyrábí, tak není odkud ho dovézt. Taktéž jsem obvolával před dvěma týdny a dostal to od jednoho prodejce slíbené (všichni ostatní potvrdili, že nejsou a už nebudou), ale docela pochybuji, že by to dokázal splnit. Dovoz Marlin zbraní bude, ale zásilka má obsahovat jen pákové opakovačky, které Marlin stále vyrábí. X7 řadu již nevyrábí.

Stejně tak výrobce Savage již nedodává 10TR, to byla jednorázovka. Údajně by to měl nahradit model 10 FCP-SR, který ale stojí již znatelně více - dle průměrného odhadu ceny (porovnání ceny v americe a zde ostatních zbraní stejného výrobce) by měl být za 27 tisíc až dojde v dubnu.

Model Remington 700VTR jsem viděl hodnocení na zahraničních fórech, že ve srovnání s jinými puškami ve stejné třídě nestřílí tak dobře, jak se původně očekávalo a že ta trojúhelníková hlaveň je spíš cool, než nějaký super vynález. Jako nestřílí špatně, ale poměr cena-výkon není tak úžasný, jak by se čekalo. 700 SPS varmint/tactical dosahují dle komentářů lepší přesnosti.



m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#33 » sob 13. úno 2016, 17:53

mluvil jsem s dovozcem Marlina a potvrdili, že taky pořádně neví co dojede...Savage 10TR by snad prý ještě mohl dirazit,,ale taky to nikdo nechce potvrdit...takže už zbývá jen ten Remington
obecně jsem se bavil s prodejcem v Opavě a shodli jsme se, že když postavit "odstřelovačku", tak už jen na flintě 20 a víc,, zbývá Tikka a ty dražší, snad prý ještě to viděl udělaný z CZ 550 Varmintu, ale jinak už asi nic
tak teď jsem celkem bezradný :-) nechce se mi do flinty, se kterou plánuju jednou za čas na 300 m vrážet 50 tis.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#34 » sob 13. úno 2016, 20:07

Ještě upozornění, Savage 10TR byla pouze pro LE.



m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#35 » sob 13. úno 2016, 20:15

nerozumím LE ?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#36 » sob 13. úno 2016, 20:41

Law enforcement - ozbrojené složky.



m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#37 » sob 13. úno 2016, 20:45

díky



m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#38 » ned 14. úno 2016, 18:14

má někdo zkušenost s CZ 550 Varmint na delší vzdálenost ?



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#39 » sob 9. dub 2016, 19:58

Ja sem si zamluvil (jeste nemam ZP ale uz jen cekam na policii) tuto zbran: http://proarms.cz/katalog/e-katalog/kat ... zas-detail



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#40 » sob 9. dub 2016, 20:47

Enerccio: Jseš si jistý? Mám takový pocit, že tohle je "lehká" lovecká puška s lehkou hlavní, to nebude na LR úplně ideální ...



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#41 » sob 9. dub 2016, 20:56

HonzaLBC: Tak nevim ale chtel sem neco levnejsiho s dobrou razi do uvodu. Pri me je jen 300m strelnice a ja sem zacatectnik. Pokud v tom budu dobrej (mozna :mrgreen:) tak pak bych zainvestoval do neceho lepsiho?



Návštěvník

Příspěvek#42 » stř 13. dub 2016, 00:08

Můžu se zeptat, co je na té ráži na sport dobrého?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#43 » stř 13. dub 2016, 10:43

K tomu Marlinu, nevím jestli jsi se bavil přímo z dovozcem co ČR. Zkus zavolat přímo do CAIRO http://www.cairocz.cz/kontakt/ a zeptat se (ne webu ji mít nemusí, ale dovézt ti ji můžou-cca 3 týdny). Jsou dovozci, ale běžně neprodávají. Pokud se s nimi domluvíš, tak bývají celkem vstřícní a jeden kousek ti prodají za "rozumnou" maloobchodní cenu. Pokud neseženeš u nich, tak už nikde. Já u nich již 2x nakupoval.

Uživatelský avatar
Balda
Příspěvky: 13

Příspěvek#44 » ned 3. črc 2016, 20:35

m@rtinp píše:má někdo zkušenost s CZ 550 Varmint na delší vzdálenost ?


Je tu nástupce s číslem 557 , těžky lauf s twistem 10" a po slevě už je konečne za rozumnou cenu !
Tu zbran vidávam na soutěžích a umiiiii :!: :!: :!:



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#45 » pon 4. črc 2016, 18:23

tak u nás už taky něco na LR přistálo... ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů