9x19 Luger

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#151 » stř 17. úno 2016, 13:10

levné náboje mají samostatná vlákna



relaxos
Příspěvky: 24

Příspěvek#152 » stř 17. úno 2016, 14:34

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, máte někdo zkušennost s tímto střelivem? 9mm Luger 7,5g NONTOX SB.
Nejde mě ani tak o tu ekologiji zápalky NONTOX ale údajně tento typ zápalky méně špiní pistoli a cenový
rozdíl je tu cca 20 haléřů.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#153 » stř 17. úno 2016, 14:38

Chvilku jsem je střílel, nejde jen o zápalku, je jiný i prach. Když mrkneš do vystřelený hilzny, tak je daleko čistší než normální, a ano, špiní kvér míň. A povýstřelové splodiny jsou jinak cítit.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#154 » stř 17. úno 2016, 17:03

ja to trochu otocim, na strelnici strilim ty nejlevnejsi Limity (temer vsemi proklinane). za poslednich 1000 kousku 2x nedostatecny odpal (ale mam zeslabenou bici pruzinu a v jine pistoli odesel hned) a jednou vypadla zapalka uplne ven. nicmene k tematu, zasvineni zbrane nikdy nebylo tak zasadni. otrelo se, kartackem se projela hlaven a hotovo. uplne nerozumim tomu, davat i kdyby 20 haleru navic za par minut (doslova par) cisteni navic pri pouziti levnejsich naboju



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#155 » čtv 18. úno 2016, 13:42

relaxos: Význam nontoxů je spíš při použití na krytých střelnicích... Špinavou pistoli vyčistíš, kvůli tomu bych dražší střelivo nekupoval. Pokud bys chtěl časem přebíjet, tak spíš střílej obyč náboje. Já osobně mám s nontox nábojnicema od SB problém s vypichováním zápalky na lisu LEE.



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#156 » stř 15. čer 2016, 20:38

Asi se zeptam blbe, ale nejak se mi nedari najit jednoduchou odpoved. Jaky je rozdil mezi 124grs a 115grs. Vim, ze ve vaze naplne a strely, ale jde mi o chovani. V cem je jedna jina nez druha a jaky to ma vyznam?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#157 » stř 15. čer 2016, 21:05

Pro střelce je rozdíl v průběhu zpětného rázu, pokud nalaborujeme obě střely na stejný výkon tak lehčí kopne ostřeji a krátce a těžší spíš dloubne. V cíli naopak lehčí střela rychleji zrácí rychlost a má tedy nižší penetraci.

Prakticky, v tomhle případě kdy rozdíl dělá 11gn tak je to zanedbatelné. A jestli někomu zamícháš do šuplete mezi 124 třeba dvě 115tky tak si nemyslí že si toho všimne.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#158 » úte 2. srp 2016, 12:44

Zdravím,
chtěl jsem teď u jednoho prodejce koupit větší množství nábojů SB a bylo mi řečeno, že díky podnikové dovolené má skoro vyprodáno, a že lepší to bude zase až na konci srpna. Frankonia u sousedů má také vyprodáno. Přiznám se, že mi to v minulosti nějak ušlo, že v létě bývá nedostatek. Je to tak každý rok nebo je letos na vině spíše nejistá situace, které možná nutí mnohé dělat větší zásoby?



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#159 » úte 2. srp 2016, 13:30

Není to každé léto. SB momentálně plní velkou zakázku proto zanedbává běžný trh a to jak s hotovými náboji, tak i s komponenty v rámci smlouvy s asociací IPSC. Čekali jsme na zakázku asi tři měsíce a já musel vyškrabovat zbytky. :-( Nakolik se na tom podílí zvýšený zájem běžných uživatelů nejsem schopný posoudit. Každopádně všem doporučuji dostatečné předzásobení....

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#160 » stř 28. pro 2016, 01:51

vidím z různých balistických křivek správně, že 9 Luger vystřelený vodorovně se zemí ve výšce 1 metr nad zemí, se projektil zaryje do země cca po 200 - 250 metrech?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#161 » stř 28. pro 2016, 10:48

Někde o tom je celé vlákno, zkus pohledat

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#162 » stř 28. pro 2016, 11:50

Vidíš to správně, těžší pomalejší střely i dříve.
Jednoduchý balistický kalkulátor, dálka v yardech, pokles v palcích, rychlost ve stopách/s, energie librách na stopu :-)

http://gundata.org/ballistic-calculator/

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#163 » stř 28. pro 2016, 12:14

Petzold : díky za potvrzení orientačních čísel.

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#164 » pon 20. úno 2017, 09:34

Pánové, ptal se mne známý na to, které 9mm pistolové střelivo SB na našem trhu je "nejlepší". Na mé zvednuté obočí (a otázku v očích "jak to myslíš?") reagoval tak, že má luxusní zbraň, tak jí chce krmit výlučně kvalitním střelivem. Nejde o žádné účinky střely jako takové, jen o kvalitu střeliva.

Protože já používám do kola jen FMJ 115 a někdy SP, tak se v tomto nevyznám.

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#165 » pon 20. úno 2017, 10:37

"dokola", omlouvám se za překlep (editovat mi příspěvek nešel).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů