Úspěšnost zásahu terče - minimální - začátečník

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 418

Příspěvek#46 » úte 16. dub 2019, 19:31

Doporočujem toto cvičenie (a celkovo si môžete prejsť jeho videá, super channel ak to nepoznáte)
https://youtu.be/G3uBezHdjd8?t=346Indian
Příspěvky: 1413

Příspěvek#47 » úte 16. dub 2019, 19:33

elektrikarCZE: prosím, objednej jí instruktora než se naučí zlozvyky. Třeba v Brně na Triggeru.

Uživatelský avatar
elektrikarCZE
Příspěvky: 19

Příspěvek#48 » stř 17. dub 2019, 08:22

mikymoto> vzduchovkou se na 8 m trefí téměř vždy do terče (malého) ale s pistolí to lítá do prken, nebo do země. U vzduchovky nepochopitelně strhává směrem nahoru - ale trefí se. Mimo jiné vzduchovka je dobře nastřelená.

Arc> jdu na to kouknout, díky

Indian> to je v plánu - má to domluvené v neděli u nás v HK :)Honzajan
Příspěvky: 483

Příspěvek#49 » stř 17. dub 2019, 13:41

Ja bych spis nez cokoliv jineho zkusil vyuzit sluzeb zkuseneho instruktora. Je s podivem, ze to tu jeste nikdo nenavrhl ;)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 1457

Příspěvek#50 » stř 17. dub 2019, 13:59

Rada s instruktorem je tu napsaná několikrát .....greenhorn
Příspěvky: 409

Příspěvek#51 » stř 17. dub 2019, 14:14

Z úvodního příspěvku je více než zřejmé, že přítelkyně kamaráda nemá zcela evidentně předpoklady pro ovládání střelných zbraní. Takže pro její bezpečí a bezečí jejího okolí by bylo nejlepší, kdyby nevlastnila ZP. A já si troufám konstatovat, že jestli rozumný komisař u zkoušek uvidí to, co tu bylo popisováno, tak ta holčina zbroják nezíská. Zatím ať trénuje pod dohledem statného ošetřovatele (instruktora) a za dva roky se uvidí, zda na to má. Bohužel je třeba konstatovat, že žadatelé o získání ZP teorii jaksi zvládnou, ale praxe při střelbě a ovládání zbraně zejména u mladých mamánků těžce pokulhává.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 418

Příspěvek#52 » stř 17. dub 2019, 14:29

Greenhorn súhlasím, že nie každý má kapacitu (či už mentálnu alebo fyzickú) aby mal ZP a ešte náročnejšie je to pri nosení zbrane. Úplne súhlasím, že ak niekto nie je vyrovnaný s faktom, že drží v ruke zbraň (a je jedno či má problém mentálne byť so zbraňou v kľude a pohode alebo fyzicky nezvláda jej ovládanie) nemal by ju nosiť na E či D. Na športové účely alebo myslivectví to však až taký problém nie je.

No a na druhej strane sa to dá prekonať práve tréningom a zvykom, a práve o nájdení spôsobu ako to prelomiť je toto vlákno. Ak na to priateľka nemá, tiež by som netlačil by som na pílu čo sa týka nosenia. Ale ak má o to záujem, nevidím dôvod prečo by nemali spolu hľadať spôsoby ako sa naučiť strieľať pre šport, je to predsa zábava a o to viac, keď tam človek vidí poriadne zlepšenie :)

elektrikar ak skúsite tie cvičné náboje čo hovorí Paul Harrell vo videu daj vedieť či to pomohlo ;)kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#53 » stř 17. dub 2019, 14:58

Klasická rada první naučit uchop zbraně a držení a potem terč na cca 3 metry a až trefi jen černý střed poposunout terč a tak dále až na 10 metrů. u nás se takhle naučilo několik dam ale i pánů střílet, bohužel je munice vyšla draze než se to naučily a jak se říká žádný učený z nebe nespadlgreenhorn
Příspěvky: 409

Příspěvek#54 » stř 17. dub 2019, 18:45

Arc píše:Greenhorn súhlasím, že nie každý má kapacitu (či už mentálnu alebo fyzickú) aby mal ZP a ešte náročnejšie je to pri nosení zbrane. Úplne súhlasím, že ak niekto nie je vyrovnaný s faktom, že drží v ruke zbraň (a je jedno či má problém mentálne byť so zbraňou v kľude a pohode alebo fyzicky nezvláda jej ovládanie) nemal by ju nosiť na E či D. Na športové účely alebo myslivectví to však až taký problém nie je.


Důrazně nesouhlasím. Ani sport, ani myslivost. Jak by se ti líbilo na střelnici, kdyby tam erudovaný střelec jako ta paní začala vyvádět psí kusy? A v myslivosti už vůbec ne. Dneska je zodpovědnost myslivce při individuálním lovu mnohem větší, než před třiceti lety. Každý, kdo má díru v řiti (pro admina-řiť je spisovné slovo) si dneska uzurpuje přírodu pro své aktivity a že jich je, těch lidí i těch aktivit. A to ráno, v poledne i večer. Dneska si musím dobře rozmyslet kdy, kde a na co vystřelím, abych měl jistotu bezpečné rány. A to už vůbec nemluvím o společných lovech. Největším rizikem na nátlačkách jsou nezkušení nevystřílení lovci, kteří jsou lačni po ráně. Živě si dokážu tuto dámu představit, jak bude reagovat, když proti ní poběží tlupa černé. Uvědomuješ si vůbec jaký je dostřel dnešních výkonných kulovnic? Dokud na to nemá, platí co jsem napsal výše. Bez ZP a pouze pod dohledem statného ošetřovatele (instruktora).
PS: Ještě pořád platí, že vyřčené slovo a vystřelenou kuli nelze vrátit zpět.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 418

Příspěvek#55 » stř 17. dub 2019, 19:23

Greenhorn ->
Nemal som z open postu pocit že by vyvádzala "psí kouksy" alebo že by bola nezodpovedná (že odkladá zbraň nabitú, že strieľa bez povelu, že nemieri do bezpečného priestoru, necháva prst na spúšti...), zaregistroval som len informáciu, že nevie trafiť. Ako správcovi by mi to možno vadilo ak by ohrozovala techniku posúvania terčov, ale na vonkajšej strelnici by to bolo asi jedno ak nie sú terče 20 cm vedľa seba. Podobne tak som to vnímal aj pri poľovačkách - nie že nedokáže posúdiť či je bezpečné strieľať v rámci svojich možností a schopností, ale len že je veľká šanca že svoj cieľ proste o meter či dva netrafí. Opäť, žiadna zbrklosť alebo hlad po rane som si nejako ako jej charakteristiku nevšimol, len jej schopnosť trafiť. Už horšie by bolo keby trafila zle a zviera by zbytočne trpelo, ale to je zase druhá vec.

Ak je človek zbrklý, zbraň mu do ruky proste nepatrí, až kým sa nenaučí rozvážnosti a kľudného zaobchádzania s ňou. S tým absolútne súhlasím. To však, ak som nič neprehliadol, nie je jej prípad. A začíname byť trošku off topic.greenhorn
Příspěvky: 409

Příspěvek#56 » stř 17. dub 2019, 19:39

Tvé argumenty mě nepřesvědčily ke změně názoru. Zhovívavost u střelných zbraní není na místě. A tímto mou diskuzi k tomuto tématu končím.Honzajan
Příspěvky: 483

Příspěvek#57 » čtv 18. dub 2019, 06:40

kolombo píše:Rada s instruktorem je tu napsaná několikrát .....

No prave proto to pisu, aby kdyz uz tu nekdo trousi rozumy,aby si precetl vlakno, kam prispiva.
To o tom ne\ziskani zp nebo nahankam nebudu komentovat vic nez ze neni nic horsiho nez ublizeny clovek na dusi(komplex).mamlas
Příspěvky: 21

Příspěvek#58 » čtv 18. dub 2019, 07:50

A co jí ze začátku nechat střílet z něčeho slabšího, aby se nebála rány. Manželka s devítkou nebo pětačtyřicítkou taky netrefí nic, s dvaadvacítkou to tam docela sází...

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1230

Příspěvek#59 » čtv 18. dub 2019, 08:22

To je doporučeno asi už ve 4. příspěvku od začátku. Podobně jako předtím práce s instruktorem.
Jsou toho tady už 4 strany, ale přínosného minimum.
Asi by to chtělo víc číst a méně psát ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti