Sdělení ředitele LOS (od 1.4.2021)

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#1 » čtv 15. dub 2021, 12:18

Vážení střelci,
právě v tomto vlákně, které bude zamčené a tudíž prosté diskuzí, budu od teď psát podstatná sdělení ohledně fungování LOSu.
Např. kvalifikační kritérium pro účast na MČR, odkaz na nová pravidla, důležité organizační změny apod.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#2 » čtv 15. dub 2021, 12:26

RADA LOS

Každý nový ředitel si vždy po svém jmenování vždy jmenuje svůj sbor lidí, kteří mu pomáhají a radí.
Nejinak tomu bude i u mě. Zatím jsem nikoho neoslovil. Mám v hlavě pár jmen - ať už to jsou lidi, se kterými jsem pracoval v minulosti, tak lidi, o kterých si myslím, že dokáží přinést nové zkušenosti. Oslovím je. Přesto - pokud někdo myslíte, že byste v radě měl být, nestyďte se mi napsat na cmk@loslex.cz.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#3 » pon 19. dub 2021, 09:37

Vážení, při registraci se částečně vrací a částečně rozmáhá nový nešvar - psaní různých rádoby vtipných či reklamních poznámek či přezdívek do kolonek "doplnění jména" při registraci.
Prosím, počítejte s tím, že:
a) buď tím přiděláváte práci organizátorovi, který to zase musí ručně editovat a odmazávat
b) nebo se Vás s touto poznámkou pořadatel zadá do výsledků a Vám se to do Poháru započte jako výsledek "dalšího" střelce. Tedy že třeba 4x tam budete jako "Jan Novák" a 3x jako "Jan Novák shootermegamaster" a na konci sezony najendou zjistíte, že nesplňujete kvalifikaci a budete po někom chtít, aby to v systému zeditoval (takže zase někomu přiděláte práci).

Pokud se tedy hlásíte na závod, pak velmi zdvořile žádám:
Jméno i příjmení vyplňujte s diakritikou, první písmeno velké a ostatní malá
Kolonku doplnění jména používejte jen pokud se skutečně jmenujete stejně, jako jiný střelec (těch pár lidí typu Jiří Novotný apod... o tom ví, co tam mají psát) NEBO pokud je závod vyhlášen i v nějaké nestandardní divizi a je dovyplnění tohoto požadováno pro identifikaci toho, co vlastně budete střílet.

Děkuji

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#4 » čtv 22. dub 2021, 23:24

Organizační výjimka po dobu omezení počtu lidí na střelnici:

Po dobu omezení počtu lidí na střelnici, kdy jsou pořadatelé nuceni dělat různě malé squady, tak z organizačních důvodů nebude po pořadateli vyžadováno, aby dělal "ústní briening" - tedy aby každému minisquadu vysvětlovat postup na situaci. Místo toho musí být situace jasně postavena a jasně popsána v písemném briefingu, který musí být u situace snadno dostupný a je doporučené jej odeslat i střelcům večer předem mailem.
Stejně tak není třeba dělat ranní standardní bezpečnostně organizační briefing. Střelci by měli znát pravidla, s jejich znalosti souhlasí svým podpisem při registraci v místě závodu. Ale také není na škodu, pokud přijde večer před závodem mailem.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#5 » pon 3. kvě 2021, 08:51

Jistě jste si všimli, že teď, po 8 měsících průběhu Poháru má nejlepší střelec (a 7 dalších) hodnocené 4 závody, dalších pár 3, pak většinou 2 či jeden.
Zároveň máme stále zavřené vnitřní střelnice. A zároveň i pořádání na vnějších je pořád trochu problémové, i když ne třeba úplně nemožné.
Z tohoto důvodu se velmi těžko cokoliv plánuje či stanovuje.
Takže i podmínky pro letošní účast na MČR, jakkoli vyřčené teď, by byly jen plácnutím do vody.

Proto zcela nezávazně a předběžně - pokud se MČR vůbec bude dát uskutečnit, jelikož MČR se fakt nedá střílet na směny po 2 lidech na situaci:
- na MČR jsou automaticky kvalifikováni účastníci MČR 2020 a 2019
- na MČR budou kvalifikováni střelci s alespoň jedním výsledkem 85%+, dvěma 70%+, či třemi 60%+ z ročníku 2021 v libovolné pohárové divizi (Pi, MPi, Re, MRe, Opt) - klidně i napříč divizemi (pouze z phohárových závodů)
- ženy - účast alespoň na 3 závodech bez DQ
- rozhodčí, kteří nesplnili výkonové kritérium, ale budou na závodě pomáhat (účast v prematchi)
- LEX si vyhrazuje právo 10ks tzv. divokých karet

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#6 » sob 19. čer 2021, 20:22

S ohledem na to, jak "jiná" byla tato sezóna a jak malý počet započítáváných závodů (3 ve všech divizích) nám vychází do poháru s odlišností od pravidel bude ještě letos Pohár vyhodnocen zcela nezávisle na počtu střelnic, na kterých střelec výsledků dosáhl. Tedy není třeba objiždět vzdálené střelnice pro získání bodů do Poháru ve chvíli, kdy jic střelec jinak má dost z jedné či dvou střelnice.

ZÁROVEŇ (ze stejných důvodů) nás pravděpodobně čeká rovnost procent na vrcholu tabulky.
Léta to nebylo potřeba, ale pro jistotu připomínám, co se děje v případě rovnosti procent.
Nejdřív se jako další pravidlo řeší, kdo koho kolikrát porazil na závodech.
Pokud by i tam vznikla rovnost, bere se jako další kritérium 4. nejlepší závod, který se přičte k předchozímu součtu.
Pokud by i tam vznikla rovnost, bere se jako další kritérium 5. nejlepší závod, který se přičte k předchozímu součtu.
Pokud by i tam vznikla rovnost, bere se jako další kritérium 6. nejlepší závod, který se přičte k předchozímu součtu.
Pokud by i tam vznikla rovnost, bere se jako další kritérium 7. nejlepší závod, který se přičte k předchozímu součtu.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#7 » pon 25. říj 2021, 07:57

"Rozmáhá se nám tu takový nešvar" :-) - lidi píšou různé přezdívky ke jménům při registraci. Přidělávají tím buď práci tomu, kdo pořádá závod (zvláště při hodnocení na tabletech je při úpravách ručně každýho takovýho editovat a odchytit všechny mezery a znaky navíc - když se to nepovede, nejdou udělat výsledky), nebo to přidá práci tomu, kdo to pak vkládá na web.
Tam, kde je to potřeba (dopisování OPT či PDW) je to OK, jednak to má důvod, jednak se s tím počítá a dá se to zpracovat hromadně.
Tam, kde je to zbytečné (a tudíž se s tím nepočítá) je to problém. Jak to bude řešit každý jeden pořadatel se střelcem, do toho nikomu kecat nebudu. Ale výsledky, které se budou uploadovat na web z pohledu pořadatele následně já "aktivuji" tak, jak dorazily (tedy i s přezdívkami, prohozenými jmény a příjmení apod...). A až si někdo bude stěžovat, že mu na konci ročníku nesedí pohár, protože je někde jeko Jan Novák, jinde jako Novák Jan a jinde jako Novák Jan Čarostřelec, tak každá jedna oprava bude zpoplatněná administrativním poplatkem 100 Kč.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#8 » pát 29. říj 2021, 14:54

Jelikož jsem se v poslední době opakovaně setkal s výkladem "když mám na pistoli baterku s laserem, jsem automaticky v Optiku", opět připomínám text z loňska, který je stále platný:

https://gunlex.cz/aktivity/los/3754-nov ... -2020-2021

Zároveň velmi důrazně vysvětlujeme, že „Použití kolimátorů a laserových zaměřovačů (včetně svítilen kombinovaných s laserovými zaměřovači) je povolené pouze v divizi Optik, ve zbývajících divizích je zakázané“ neznamená, že kdo má na pistoli baterku s laserem, bude ji muset sundat, nebo laser úplně odpojit/rozbít/deaktivovat (chápeme, že spousta lidí má 1 pouzdro na pistoli s baterkou, které jak nosí, jak používá pro sport a že demontovat baterku kvůli každému závodu nemusí být příjemné). Znamená to jen, že laser nesmí být i jen na malou chvilku v průběhu závodu použit. Pokud se tak stane, nebude se řešit, jestli to byla náhoda a zda to bylo nechtěné - střelec bude automaticky přeřazen do divize Optik.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#9 » úte 7. pro 2021, 09:35

Vážení, když tak poslední dobou pozoruji, jakým způsobem probíhá registrace a zároveň vím, jak usnadní práci statistika to, když to všichni budeme dělat právě a jenom tak, jak je to vymyšlené, tak při pozorovnání, co je občas někdo schopen do registrace napsat, mě jímá jistá bezmoc.

Takže obrázkový návod, jak se hlásit do závodu tak, aby to bylo strojově s minimální zátěží zpracovatelné, aby ty 3% lidí, co to dělají blbě nezpůsobovali 2násobek práce statistikovi a byla i minimalizována případná chyba při převodu z Practiscoru na Excel.
prihlaseni-PI-clen.jpg

prihlaseni-PDW-neclen.jpg

prihlaseni-OPT-clen.jpg


Chápu, že systém momentálně není ideální a trochu to komplikuje Vám, střelcům, přihlášení, ale neznamená to přece, že je potřeba to dál komplikovat pořadateli.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#10 » stř 23. bře 2022, 15:11

Já si myslel, že podle těch obrázků už to nejde posrat, ale každý závod řeším, že mi něco komplikuje strojové zpracování a tudíž je s přípravou o dost více práce. Takže znova obrázek a vysvětlivky:

1: nejdříve KŘESTNÍ JMÉNO - to je to, jak vám říkali tatínek a maminka, akoát jeho oficiální podoba, první písmeno velké, ostatní malá, háčky, čárky
2: potom PŘÍJMENÍ - to je to, jak Vás oslovují na úřadech
3: do Doplnění jména pak pište PDW, pokud chcete střílet PDW, nebo OPT, pokud chcete střílet OPT. Nepiště tam Pdw, pdw, +PDW, +pdw, +opt, opt...
4. jako divizi vyberte Malý revolver - to je ta 4. volba v seznamu při přihlašování.
Registrace-PDW.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#11 » stř 17. srp 2022, 10:18

S ohledem na to, že v sobotu proběhl poslední závod Poháru 2022, mi dovolte několik čísel, nějaké shrnutí a pár informací...
Bylo uspořádáno celkem 30 Pohárových závodů (všechny se počítají do Poháru), z toho 29 jich proběhlo do 30.6. (z toho se určuje pro každou divizi, kolik Pohárových se započítá).
Počty závodů v jednotlivých divizích jsou následující (celkem/do 30.6.):
Pistole: 30/29
Revolver: 17/16
Malá pistole: 29/28
Malý revolver: 8/7
Optik: 18/17
(Pro zajímavost - divize Revolver a Malý revolver byly obě zastoupené na 1 závodě pouze 3x, naúproti tomu na 8 závodech nebyla vyhlášena ani jedna z divizí - pro ročník 2023 to ještě nic neznamená, pro další ročníky budeme řešit zohlednění poptávky po "carry pistol" vs. minimum potřebnosti 2 divizí v revolveru).
Do Poháru se tedy počítá následující počet nejlepších závodů:
Pistole: 10, Revolver: 5, Malá pistole 9, Malý revover 3, Optik 6.
Pokud se podíváte do výsledků poháru LOS, vidíte tam čísla neočištěná o další podmínky. Tou jsou "minimální počet střelnic, na kterých musí být pohárových výsledků dosaženo" (MRe 2, osttaní divize 3) a u divize Optik, která není zavedená v systému, ani nesouhlasí počet závodů - bude se dopočítávat ručně. V tabulce jsou 3 nejlepší, počítat se jich bude 6.
Proto výsledky na webu LOSu zatím nepovažujte za oficiální !!!
V příloze pak souhrn čísel, ze kterých vychází tento text.
pl2022tabulka.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#12 » pát 26. srp 2022, 09:20

Jak jsem slíbil, tak činím.
Nejpve jedna oprava - jelikož 1 pořadatel poslal výsledky tak, že lidi z Optiku hodil do "MZ", jelikož se sešli 2, tak divize se započítala jako vyhlášená, ač v ní nikdo nebyl hodnocen. Proto oprava zní: do 30.6. proběhlo v divizi Optik 16 závodů, proto se jich do Poháru počítá 5.
V divizích OPTIK a REVOLVER došlo ke změnám pořadí v Poháru LOS, jelikož u několika lidí nedošlo k nastřílení výsledků na dostatečném počtu střelnic (v obou divizích 3).

Proto výsledné pořadí Poháru LOS:

(ždycky ten, u koho není uvedeno pořadí je ten, kdo by na daném místě byl, ale nesplnil limit)

Pistole (3 střelnice):
1. Jan Korecký
2. Martin Kovář
3. Ondřej Reichert

Revolver (3 střelnice):
1. Miroslav Červenka
Pavel Faltýsek (jen 2 střelnice)
2. Pavel Konopík
Jan Fajkus (jen 2 střelnice)
3. Jan Vytlačil

Malá pistole (3 střelnice):
1. Miroslav Starčevič
2. Pavel Koman
3. Stanislav Jíša

Malý revolver (2 střelnice):
1. Miroslav Červenka
2. Bedřich Janoušek
3. Martin Vecko

Optik (3 střelnice – 5 závodů):
1. Dušan Nechvátal
2. Petr Hanzal
Jaroslav Žiška (jen 2 střelnice)
3. Jiří Machovec

Pro Optik zasílám ještě screenshot tabulky pořadí, jelikož to nelze dovodit ze zveřejněných výsledků poháru a je třeba klikat na každý závod zvlášť, což dá docela práci.
Optik-pohar-screenshot.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#13 » pát 7. říj 2022, 13:38

Aktualizace pravidel 2023

Vážení střelci, začátkem října 2022 byla uvolněna nová verze pravidel LOS.
Jedná se o změny spíše drobné, zpřesňující, případně povolující nebo lépe definující určité příslušenství apod. Některé změny spíše dohání již zažitou praxi ze závodů.
Zde je tedy souhrn změn:

Zpřesnění definice „7 nábojů v zásobníku u MPi“ + jasné stanovení postihu při porušení pravidla
Zpřesnění definice použití kolimátorů a laserů – v duchu 2 roky starého výkladu (i v Pi povolena svítilna s laserem, který ale nesmí být použit, nemusí být tovární úprava závěru)
Stanovení postihu, pokud v divizi Pi někdo laser zapne
Změna vzdálenosti zbraně od těla u žen (povolený dvojnásobek)
Povolení pouzdra typu Appendix (spolu s ledvinkou s nábojem mimo komoru) – pozor, pokud bude součástí Pohárového závodu i hodnocená střelba MVČR, tak kdo bude chtít potvrzení, nesmí appendix ani ledvinku použít – musí použít standardní pouzdro na straně silné ruky alespoň na tuto situaci
Zákaz sahání na zbraň v průběhu zkoušky bezpečnosti vybavení
Přesun povolení neskrytého nošení pro členy OS
„na scoreshhet“ nahrazeno „v hodnocení“, jelikož už se většinou využívají tablety
Úprava v popisu střelecké situace (stará pravidla požadovala při každém nedodržení procedury na pevno říkala, že jde o zcela chybný postup řešení situace – nyní musí pořadatel definovat, jak bude penalizovat při konkrétních porušeních postupu)

Toto bude sporný bod, takže rovnou výklad – standardní penalizace jsou dané (nekrytí, pořadí, atd… - toto není třeba definovat v popisu situace. Jde o porušení postupu v tom, co si pořadatel vymyslí nad běžné „řešte dle pravidel LOS“. Právě např to taktické či vynucené přebití, určitá podoba pohybu či krytí apod…

Zpřesnění definice „krytí za pohybu“ – pořadatel musí dobře definovat, jak krytí za pohybu umožňuje/povoluje
Zpřesnění toho, co se hodnotí při krytí (k tomu beztak bude pro rozhodčí speciální metodický pokyn)
V BZ povolena manipulace se zásobníky a rychlonabíječi, NE však se střelivem !
Bezpečné úhly nemusí být vždy vyznačeny, ale mohou být jen popsány
Zpřesnění pokynů před střelbou a chování střelce a rozhodčího
Zpřehlednění pojmů Divize a kategorie s určením, co je věc pravidel LOS a co organizátora závodu
Doplnění toho, co se děje se střelci v divizi Optik, pokud není divize vyhlášena
Doplněn „nepadající kovový terč“
Návrat podmínky uznání pohárového závodu na „dokončí alespoň 20 střelců.“
Zjednodušena definice počtu započítávaných střelnic do Poháru LOS
Vyřazena příloha 2 – Scoresheety
Zpřesněno taktické přebití pro LOSík
Oprava názvosloví u LOSíku
Body pro účast osoby bez ZP rozděleny na Povinné dle pravidel a Doporučené.

http://www.loslex.cz/Pravidla_LOS_v2023-finalni.pdf

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#14 » úte 7. úno 2023, 19:47

Další školení rozhodčích se koná 18.02.2023 na střelnici WarZone - Dolní Lhota, Blansko
Přihlášky na školení lze podat ZDE: https://los.zbranekvalitne.cz/zavody/1688/

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#15 » pát 14. dub 2023, 08:04

Kvalifikační podmínky MČR LOS 2023:
a) účast minimálně na 3 Pohárových závodech (lze i jen na jedné střelnici), a zároveň
b.1) alespoň 1x výsledek 100% (v libovolné divizi), nebo
b.2) alespoň 2x výsledek nejméně 85% (v libovolné divizi), nebo
b.3) alespoň 3x výsledek nejméně 70% (v libovolné divizi), nebo
b.4) alespoň 4x výsledek nejméně 55% (v libovolné divizi).
(všechny podmínky je nutné dosáhnout v ročníku 2023 - 1.9.2022-31.8.2023)
Pořadatel si vyhrazuje právo 20ks divokých karet (zpravidla pro sponzory, rozhodčí, apod...)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů