Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Renegade

Příspěvek#271 » čtv 12. lis 2020, 23:42

Sedmej: To s těmi urážkami znám, například že tě uráží výraz "sluníčkář", to píšeš už léta...
Že si myslíš plus mínus stále to samé mi, přestože s tebou většinou nesouhlasím, přijde sympatičtější, než "názory" křečovitých převlékačů kabátů (připouštím, že to je možná ovlivněno i tím, že pamatuji dobu před třiceti lety, kdy se to tu takovými šmejdy jenom hemžilo...)
A hledání příspěvků... nepředpokládám, že by sis nevšiml, jak často se to tu maže (jiní si na tom postavili přerod "osobnosti"). Takže příspěvek starší než dva měsíce ti opravdu nenajdu... vlastně máš konečně také v něčem pravdu ;)

Sedmej

Příspěvek#272 » čtv 12. lis 2020, 23:58

Renegade: To promazávání je spíš dobrý pro podobné obviňování. Tak si to užívej. ;-)

Renegade

Příspěvek#273 » pát 13. lis 2020, 00:02

Jj, všichni jsou blázni, jenom ty jsi letadlo :D

risa2000

Příspěvek#274 » pát 13. lis 2020, 03:49

hackerjack píše:Postřehli jste, že se Pfizer CEO zbavil 2/3 akcií své firmy zrovna v den, kdy jeho firma ohlásila úspěch s očkovací látkou? Oficiální vysvětlení firmy bylo, že šlo o automaticky (prý již v srpnu) nastavený prodej. Jestli to tak skutečně je, pak měl asi prostě smůlu. Nebo snad ví něco, co my ostatní ještě nevíme? :?

Ten nastavený prodej měl být na objem a cenu, tedy to vypadá tak, že si v srpnu řekl, že by ty akcie mohly stoupnout (údajně měl ten prodej nastavený už od února, ale v srpnu ho znovu "potvrdil" - těžko říct, jestli přitom i měnil cenu) a nastavil si cenu, při které by to chtěl prodat. Jediné, co se stalo, že akcie vystoupaly na tu jeho cenu hned během prvního dne, takže se prodaly hned po oznámení. Kdyby si věřil víc, mohly se prodat později za ještě vyšší, a kdyby si věřil až moc, tak by se neprodaly vůbec. Prostě hrál na nějaké riziko.

Co se spíš zpochybňuje je to, že v momentě, kdy dotyčný insider deklaruje svůj záměr takto akcie prodat by neměl mít žádnou dodatečnou inside informace (což se blbě dokazuje a jsou kolem toho občas kontroverze), což v souvislosti se srpnovou změnou pokynu se zpochybňuje, protože si údajně změnil pokyn a den na to vydal Pfizer oznámení ohledně nové vakcíny. (https://www.wpr.org/pfizer-ceo-sold-mil ... -questions)

Hujer Viktor

Příspěvek#275 » pát 13. lis 2020, 08:00

VII
jasně všichni jsou tu proti nelegální migraci, proti tomu, aby nám EU zakazovala držet zbraně, jsou zastánci obrany hranic, atd, atd ....
a pak u voleb volí pyráti, podporují hnutí rebelion ......
a vůbec nic jim na tom nepřipadá divný

rumburak18

Příspěvek#276 » pát 13. lis 2020, 08:22

Renegade píše:Rumburak 18 výrazně změnil postoj už před časem

Cože jsem změnil?

hackerjack

Příspěvek#277 » pát 13. lis 2020, 08:44

risa2000 píše:Co se spíš zpochybňuje je to, že v momentě, kdy dotyčný insider deklaruje svůj záměr takto akcie prodat by neměl mít žádnou dodatečnou inside informace (což se blbě dokazuje a jsou kolem toho občas kontroverze), což v souvislosti se srpnovou změnou pokynu se zpochybňuje, protože si údajně změnil pokyn a den na to vydal Pfizer oznámení ohledně nové vakcíny. (https://www.wpr.org/pfizer-ceo-sold-mil ... -questions)

Díky za ten link, vypadá to, že CEO Pfizeru vlastně jenom opakuje trik odkoukaný u konkurence:

Taylor, of the Wharton business school, said the stock sales by Pfizer's CEO brought to mind similar concerns with another coronavirus vaccine-maker, Moderna. As NPR reported in September, multiple executives at Moderna adopted or modified their stock-trading plans just before key announcements about the company's vaccine. Those executives have sold tens of millions of dollars in Moderna stock, even though the company has not completed its vaccine trials.
:o :lol:

Sedmej

Příspěvek#278 » pát 13. lis 2020, 08:48

Hujer: K rebelion, celá ta moje podpora toho hnutí vzešla z toho, že jsem tu napsal, že mě je sympatický jejich přístup upozorňovat na problémy, ale nepředstírat, že všemu rozumí a řešení chtějí po lidech, kteří by tomu rozumět měli a měli by mít moc dané změny prosadit. Nic víc (ve smyslu nějaké podpory) jsem o nich nepsal.
Piráti jsem volil v posledních volbách do Parlamentu a ve volbách v Praze. Tady bych ti jen připomněl, to zdejší nadávání na komouše, ale pak schvalování je volit (volby do EP). Prostě volíš podle nějakých priorit v dané době.
A pro tebe znovu, nikdy jsem tu nenapsal nic o tom, že chci otevřené vnější hranice EU, jak tu ten lojza napsal.
Ale jasný, můžeš hrát také tu hru, že se to tu maže a určitě to bylo jinak. :-)

rumburak18

Příspěvek#279 » pát 13. lis 2020, 08:51

Taky čekám, jestli moje idea vracení člunů s uprchlíky na plovoucích pontonech zpět a výstavba sběrných táborů v Africe a bl. východě byla vlastně obhajoba otevřených hranic :-D Ale vzhledem k tomu, že jsem se nebránil tomu poskytnout azyl někomu, kdo ho opravdu potřebuje, tak předpokládám, že ano :)

Sedmej

Příspěvek#280 » pát 13. lis 2020, 09:05

rumburak18: Já vím, však jsme se na tomhle shodovali. Ale to víš, maže se to tu, takže všichni jsou blázni, jen ty letadlo nebo jak mě tu bylo napsáno. :-)

jezekif

Příspěvek#281 » pát 13. lis 2020, 09:51

Musíš, ale uznat, že podpora ExR byla od tebe velká naivita.
Osobně bych určitě nepodporoval někoho kdo v podstatě v jedné větě tvrdí, že sice danému problému vůbec nerozumí, ale že je nutné zachraňovat planetu před jejím zničením lidmi a poslouchat "odborníky". Což v překladu znamená že kdokoliv byť i by měl o daném problému celoživotní znalosti, ale nesouhlasil by s globálním oteplováním jako vědecky potvrzenou pravdou (což je holý fakt a realita) není podle ExR odborník.

pavelg

Příspěvek#282 » pát 13. lis 2020, 10:02

Ono hlavně s takovým přístupem by byla zablokovaná doprava denně, protože pořád je "na co upozorňovat".
Problémem je taky faktická funkční negramotnost těch lidí a jejich vypjatý fanatismus přecházející do terorismu. Podporovat to... každý podle své nátury, znalostí a duševních obzorů. Mám ve svém okolí člověka, co se toho aktivně účastní, sedá si na tu silnici v Praze a má ze sebe strašně dobrý pocit.
Nijak to ale nesouvisí s IQ, které má poměrně vysoké. Ale sám jezdí autem, pálí fosilní paliva, nakupuje v supráči.. uhlíkovou stopu má jako prase, ale kompenzuje si to pak tím bojem. A má vypracovaný nějaký vnitřní systém hodnot, který mu umožňuje tohle zkombinovat a necítit rozpory.

rumburak18

Příspěvek#283 » pát 13. lis 2020, 10:40

@Sedmej: proto do tohoto pavilonu již nepřispívám, nejsem-li vyzván :-P

Piggy

Příspěvek#284 » pát 13. lis 2020, 11:03

pavelg píše:Mám ve svém okolí člověka, co se toho aktivně účastní, sedá si na tu silnici v Praze a má ze sebe strašně dobrý pocit.
Ale sám jezdí autem, pálí fosilní paliva, nakupuje v supráči.. uhlíkovou stopu má jako prase, ale kompenzuje si to pak tím bojem. A má vypracovaný nějaký vnitřní systém hodnot, který mu umožňuje tohle zkombinovat a necítit rozpory.
Můj systém hodnot to umožňuje též. ;)
Jestliže jde o globální problém, který by se měl řešit systémově (nejlépe plošným omezováním), pak opravdu má smysl na něj upozorňovat a požadovat takové řešení; naproti tomu nemá smysl omezovat se jednotlivě, což mně osobně zhorší kvalitu života a celek to nijak neovlivní.
Takže logický závěr je: "Až ty přestaneš, i já přestanu" - přesněji řečeno já nebudu osamělým průkopníkem a přidám se, až se to rozjede ve velkém.
A protože tohle je většinový přístup i u těch, kdo ten problém nepopírají, tak se nikdo nehrne do první řady.

Sedmej

Příspěvek#285 » pát 13. lis 2020, 11:12

jezekif: Já jsem tu už uvedl co jsem v souvislosti s nimi napsal. A za tím si i v tuhle chvíli stojím. Asi si každý pod slovem podpora představuje něco trochu jiného.

rumburak18: Já to hodně omezil na určité témata, ale jak vidíš, někteří si to vysvětlují změnou názoru. :-)

Zpět na