.22 LR

staM

Příspěvek#136 » ned 9. kvě 2021, 20:48

Hyde píše:Rozdíl mezi Standard a Club je dle mé zkušenosti ten, že Club potřebuje trocha silnější klepnutí aby odpálil......

Hyde píše:já střílím Alfou Holek 241. Standardy jsem střílel bez problémů.....
Hyde píše:U Clubů se mi klidně stane, že z 9 nábojů ve válci musím 3 odpálit napodruhé. Když jsem se bavil s provozovatelem střelnice, ten mi řekl, že i jiní střelci mají s tím občas problém, jemu to dělá taky v revolveru Holek.

Ono když je poladěná bicí pružina pro výsledný nížší odpor na spoušti,tak se to někde projeví..To co platí pro CF tak stejně pro RF.
Buď jiný patronky/zápalky nebo přitvrdit.Zázraky bych v tom nehledal.

Hyde

Příspěvek#137 » pát 14. kvě 2021, 11:57

staM píše:
Hyde píše:Rozdíl mezi Standard a Club je dle mé zkušenosti ten, že Club potřebuje trocha silnější klepnutí aby odpálil......

Hyde píše:já střílím Alfou Holek 241. Standardy jsem střílel bez problémů.....
Hyde píše:U Clubů se mi klidně stane, že z 9 nábojů ve válci musím 3 odpálit napodruhé. Když jsem se bavil s provozovatelem střelnice, ten mi řekl, že i jiní střelci mají s tím občas problém, jemu to dělá taky v revolveru Holek.

Ono když je poladěná bicí pružina pro výsledný nížší odpor na spoušti,tak se to někde projeví..To co platí pro CF tak stejně pro RF.
Buď jiný patronky/zápalky nebo přitvrdit.Zázraky bych v tom nehledal.

Žádné zázraky jsem nehledal ani nehlásal.

Kolega se tady ptal na rozdíl mezí S&B Standard, které se přestaly vyrábět a S&B Club, které nyní nahradily zrušené standardy.

Odpověděl jsem, jaký rozdíl jsem postřehl z vlastní zkušenosti (ostatně i další střelci na té samé střelnici). Kromě střeliva zůstali všechny proměnné nezměněné, bicí pružina nebyla nikdy nijak laděna ani nic. Od té doby jsem kvůli tomu změnil střelivo a vypálil z daného revolveru min. 1000 ran bez jakýchkoli problémů (OK, jednou jsem odpálil náboj až napodruhé, ale to je u okrajového zápalu statisticky normální).

Idahou

Příspěvek#138 » pát 11. čer 2021, 05:59

Máte někdo zkušenosti s WINCHESTER M22 v samonabíjecí dlouhé? Na fóru jsou zmiňované 2x - jednou jako nebrat, jednou jako pohoda

Zpět na