Pistole Steyr v ráži 7,62x25 ???

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


alsim48
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » sob 4. led 2014, 22:33

Zdravím, prosím o info, zda se vyráběla pistole Steyr -M.1911- v uvedené ráži. Pokud vím ,jediná modifikace byla v ráži 9 mm Para jako M.1911/12 umg. Našel jsem tento link :
http://www.zbraneamysliveckepotreby.cz/ ... 25-Tokarev
Děkuji.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#2 » ned 5. led 2014, 10:33

Náboj 7,62 Tokarev je rozměrově téměř shodný s nábojem 7,63 Mauser, od kterého je odvozen.
Už proto, že Tokarevův náboj byl zaveden až v roce 1930, není možné, aby na něj byla komorována pistole z roku 1911.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#3 » ned 5. led 2014, 11:16

Ten Tokarev tam nabít půjde a půjde i vystřelit, oproti 7,63 Mauser má ale vyšší tlaky takže jeho používáním tu pistoli spolehlivě rozsekáš.

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 156
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 5. led 2014, 11:20

Taky je to na A, takže to nejspíš nemá zkušebnu.



alsim48
Příspěvky: 6

Příspěvek#5 » ned 5. led 2014, 15:04

Mě napadlo,jestli Rusi ,když rozjížděli výrobu pistolí Tokarev nepoužili kořistních zásob pistolí Steyr/z I. světové/ a zkusili do nich dávat hlavně komorované na náboj Tokarev. Je taky možné,že v uvedeném inzerátu je bota a napsali to špatně. Zkusím tam v pondělí zavolat.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#6 » ned 5. led 2014, 16:23

No tak nevím, o jakého exota zde jde. Podle toho, co jsem našel na internetu, je pistole Steyr model 1911 shodná s modelem 1912, označení model 1912 dostala proto, že v roce 1914 byla zavedena do armády (logické, že?).
Nikde jsem nenašel nic o tom, že by byla komorována na náboj 7,63 Mauser nebo nějaký jemu podobný, moje první úvaha vycházející z podobnosti nábojů 7,62 Tokarev a 7,63 Mauser byla zřejmě scestná. Vyráběna byla na náboj 9 mm Steyr a část pistolí pak byla upravena na náboj 9 mm Luger.



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#7 » ned 5. led 2014, 20:34

Dle zprostřekovaných informací u mod 1911 je muška pevnou součástí
těla závěru, kdežto mod 1912 ji má v příčném žlábku těla závěru ( že by
i možnost vertikálního posunu při nastřelování nebo jen z důvodu zjed-
nodušení výroby ???? ). Ten kalibr - možná repase???? Jinak vyvážela
se poměrně dost do světa, takže překvapení je možné.

Uživatelský avatar
NuclearBlast
Příspěvky: 127

Příspěvek#8 » pon 6. led 2014, 10:23

Pistole Steyr-Hahn M1911/12 se opravdu liší pouze pevnou muškou u modelu 1911.
Původně náboj 9x23 Steyr. Po anšlusu Rakouska v roce 1938 bylo zhruba 60.000 pistolí Steyr M1912 na objednávku Wehrmachtu překomorováno na 9mm Para a přeznačeno na - 9mm P12(Ö) 'Ö' jako Österreich (Rakousko) a "slepicí s vrtulí"
Nikde jsem nenašel ani zmínku, že by byly tyto zbraně komorovány na náboj 7,62xx
Ve výzbroji je oficielně mely zavedeny:
Rakousko-Uhersko, Rakousko, Německo, Itálie, Rumunsko, Chile. V počtu 2000ks zavedeny u československé armády a četnictva až do přezbrojení na CZ

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pon 6. led 2014, 12:08

NuclearBlast píše:Österreich (Rakousko) a "slepice s vrtulí"

Rakouskou "slepici" chápu, ale co je to ta vrtule?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#10 » pon 6. led 2014, 12:34

'Ö' jako Österreich (Rakousko) a "slepicí s vrtulí"
tedy 'Ö' + německá přejímací značka (orlice se svastikou). Rakousko-uherský dvojhlavý orel není slangově "slepice" ale "vrána" ;)



Viki007
Příspěvky: 5

Příspěvek#11 » úte 7. led 2014, 10:36

Tak mě napadá a není to nějaká pozdější úprava Steyra. Kdysi jsem na netu našel puškaře, co vyráběl nové hlavně 9mm Luger pro Steyra. Nechci dělat reklamu, toho pána neznám, ale můžu poslat odkaz na umělecké kovářství, zámečnictví a puškařství Soukup do SZ.Vik

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#12 » úte 7. led 2014, 11:53

.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



alsim48
Příspěvky: 6

Příspěvek#13 » pát 10. led 2014, 20:26

    Zdravím vespolek a omlouvám se za odmlku. Hned v pondělí jsem volal do prodejny, ale nic podstatného jsem se nedozvěděl-prodavač mi řekl,že ta pistole je tam déle než on.Chtěl jsem kontakt na majite-je to tam v komisi-abych se snad o něj dozvěděl něco víc. Prodavač mi ale řekl, že majitel nic moc neví, neboť to získal v dědictví. Navrhl mi,že pošle pár fotek a pak jsme se domluvili,že dnes -v pátek - pojede kurýr přes Olomouc a že bych se s ním mohl sejít a pistoli si prohlédnout. Takže jsem ji měl dnes v ruce. Neměl jsem šupleru abych to pořádně proměřil, ale po rozborce jsem do hlavně zasunul náboj Tokarev a padl tam jak ulitý. Na l. straně závěru je kromě nápisu STEYR 1911 ještě stejně velkým číslicemi 1912-toto je blíže k hlavni. Rám pistole má jiné číslo než závěr.Číslo na závěru souhlasí s číslem na hlavni. Na pr. str. je na rámu v místě úponu lučíku značka Wn orlice a číslo 15/převzetí zbraně vídeňským arsenálem v r. 1915/ Zajímalo by mě,zda by konstrukce pistole ustála střelbu náboji Tokarev.Vzhledem k systému uzamčení hlavně-pootočením v ozubech-by to ustát mohla.Prosím o názory technicky zkušenějších.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#14 » pát 10. led 2014, 20:41

Vím o několika Mauserech C96 rozsekaných Tokarevama. Pár ran jim nic neudělá ale pár stovek už jo, ten mechanismus na to prostě není stavěnej. Jak se zachová Steyr ve kterým se bůhvíkde vzala hlaveň týhle ráže fakt netuším.



alsim48
Příspěvky: 6

Příspěvek#15 » pát 10. led 2014, 22:03

    Toto je ale trochu jiný případ-havarie Mauseru C96 při střelbě náboji 7,62 Tokarev je po určité době zcela logická.Zde jde o to,že se musí hlavní protlačit střela,která má větší průměr než střela originálního náboje. Průvodní navýšení tlaků u již tak silného náboje bude zřejmě enormní.Ale v případě originální hlavně pro náboj Tokarev,je to pak otázka odolnosti závěru.Přijde mi,že konstrukce uzamčení u Steyra je výhodnější než u CZ52.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron