AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1701
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » pát 26. pro 2014, 11:35

Cena je relativní..pokud bys Norinco oblikl do slušných doplnku budeš taky dalece nad 30 tisíc nakonec. A u zbraně co strili náboje za 7kc/ks je její pořizovací cena nakonec sranda oproti prostrilene castce v nabojich ;)

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 465

Příspěvek#17 » pát 26. pro 2014, 11:58

Taky že jsem ho za dalších skoro 10 oblékl, ale to, do čeho, nemá v základu žádná puška a navíc je to silně individuální, co tam kdo chce mít. I do nejdražší flinty nakonec nacpeš, protože tam chceš něco jiného nebo lepšího.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1701
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » sob 27. pro 2014, 05:46

Jo, az na to ze jsem u Pavla Vosatky řekl jakou pazbu, jaký povrch, typ pazbicky, model zásobníku k tomu, délku hlavně, jakej kompenzator atd a vše v ceně. A záruka na vše doživotni a u tuzemskeho vyrobce. Dál bych to nechal být. Kdysi jsem uvažoval smerem jako ty, ale nakonec jsem rad za své rozhodnutí. Nikomu nic nenutím, jen predestiram své zkušenosti a názor.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 465

Příspěvek#19 » sob 27. pro 2014, 13:46

A teď to podstatné. Ta cena byla ...??

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1701
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » sob 27. pro 2014, 15:57

Cenu V-AR ka si najít jiste umis. Cele to tu je o tom ze jsem reagoval na to ze Norinco rozhodne není dobre zpracovaná puska. A ja nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci. A u produktu od Norinca to platí dvojnásob ( zbraně od nich chvali jen málokdo a špatných zkušeností s nimi je prehrsel ) - zbraně kupuju pro radost a radovat se umím z hezkých věci. A za každou cenu se schovávat za cenu neuznavam. Ta zbraň proste vetší hodnotu tak jak je udelana ani nema spis by mela stát jako saiga takže tak 12-13tis. A oveseni drahými doplňky její zpracování, nevhodne stoupani vyvrtu ani ten mnohdy sizeny materiál nevylepsi. Ale třeba máš pekny kousek, občas se jim povedou. Co jsem několik věci od nich viděl ja to bych brečel.
Uz dal nehodlám reagovat protože to bereš osobně a jako majitel Norinca odmitas pripustit ze jsou lepší volby.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 465

Příspěvek#21 » sob 27. pro 2014, 20:55

Naopak, norek už je nějaký pátek u jiného pána a já šel cestou jiné konstrukce (SL8). Spíš mi příjdeš zaujatý ty, cena norka tu je zmíněná několikrát, ale cena tvé chlouby tu není. Ano, VAR je kvalitně zpracovaná zbraň, o tom žádná, ale opět jak jsem psal, za jinou cenu. Navíc, jak jsem psal, měl jsem možnost porovnat norka s jinými značkami a můj závěr je ten, že za tu cenu stojí. Ano, pokud na to máma jsem ochotný to dát, tak si koupím dvakrát tak drahou pušku.

Pokud se nepletu, norek má stoupání 1:7, co je na tom tak nevhodné, když ho používají i jiní, mnohem víc renomovaní výrobci.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1701
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » sob 27. pro 2014, 21:24

46 tisic je MO cena VAR ale většina lidi umí použít Google když umi cist a psát sem a ta cena mi prijde spis rozumnej mainstream než buhvi jakej highend. Bohužel nevíš co jsi vlastnil.. Norek ma stoupani 1:9 ci casteji 1:12. No tak norek je ve světe a SL8 za 47 litru doma místo něj ;) Uz jsme OT... Kazdopadne kazdy ať vlastní co mu po chuti, ale mnohdy se nejvíc usetri tím ze nekoupim první kram na který ted mam jen abych jej uz měl a to neplatí jen u zbraní.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 465

Příspěvek#23 » sob 27. pro 2014, 21:46

Tak do osobních invektiv se už dál pouštět nebudu. Stejně ty nepřesvědčíš mě a já tebe.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1701
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » sob 27. pro 2014, 22:55

Tak abych to trochu shrnul:

Norinco CQ-A1
cena:17 000 Kč
+ cena
+ funguje
- čína s velmi rozkolísanou kvalitou
- zpracování
- použity nekvalitní základní doplňky
- zásobníky v balení nutno "dodělat" šroubovákem a kladivem" aby pojaly 30 ran
- garantovaná životnost 6000 ran

PAR Mk3
cena : 41 000 Kč
+ zpracování
+ český výrobce
+ kvalitní značkové základní doplňky
+ hlavně od renomovaného výrobce
+ tuhé předpažbí s RIS
+ vysoká životnost dílů a hlavně
+ beznástrojová rozborka
- cena
- někomu vadí píst
- o něco těžší na předek (díky pístu)

V-AR
cena : 46 000 Kč
+ zpracování
+ český výrobce
+ hlavně od renomovaného výrobce
+ kvalitní značkové základní doplňky
+ tuhé předpažbí s RIS
+ vysoká životnost dílů a hlavně
+ možnost poměrně široké konfigurace beze změny ceny
+ doživotní záruka
- cena
- někomu vadí píst
- někdo nezkousne absenci FW asistu i když u tohoto konceptu je zcela nepotřebný
- o něco těžší na předek (díky pístu)

DPMS AR15 Oracle
cena: 25 000 Kč
+ zpracování o hodně lepší ve všech směrech než čína
+ velmi příznivá cena
+ poměrně spolehlivý výrobce v zahraničí velmi kladně hodnocen
- jeden zásobník v balení (ale bez omezovače)
- jedná se o zcela základní model (ale to CQ-A1 taky)
- nemá v základu mířidla

Takže možnosti jsou i za menší peníze :) a pokud někdo nabyl dojmu, že nemám rád zbraně Norinco tak vězte že nemám, protože jsem jich viděl hodně a můj názor je takový že až an vyjímky nestojí ani za ty peníze za které se prodávají.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 465

Příspěvek#25 » ned 28. pro 2014, 10:25

Jen bych doplnil, ta životnost 6 tisíc podle manuálu je servisní, takže ne celková. Znám norka, který má bez servisu a s minimální údržbou cca 15 tisíc ran. Možná štěstí na kus.
Dále tvrdochrom v hlavni. Nevím, jestli ho má i DPMS, který je svou cenou největší konkurent.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1701
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » ned 28. pro 2014, 11:36

Tvrdochrom není taková výhra jak se z něj dělá. Je to dobry pro armádu a strileni ocelacema. Ale zadna hlaveň pro přesnou strelbu není s tvrdochromem protože jeho nanaseni je obtizne a málokdy je povrch zcela rovnomerny..

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 465

Příspěvek#27 » ned 28. pro 2014, 13:42

Což nejlevnější střelivo okolo 7Kč je pouze železo, pokud člověk nepřebíjí.
A karabina s tenkou hlavní v délce 14,5 je vhodná pro přesnou střelbu? Možná ano, ale na pár ran, než se ohřeje a tak do 300m.
I když cena vystříleného střeliva v klasické hlavni stejně převýší několikrát hodnotu hlavně, takže u karabiny řešit tvrdochrom v hlavni je asi stejně důležité, jako řešit její stoupání. Protože je super, že mám hlaveň submoa, když na to dám kolimátor s bodem 3moa+ a sypu do 50 metrů.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1701
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » ned 28. pro 2014, 13:54

No já mám na pušce těžkou kanelovanou hlaveň 14,5" a to stačí i na poměrně velmi přesný blbnutí do cca 200-300m s adekvátní střelou. A náboje si přebíjím. Stoupání je poměrně důležité, protože nevhoně zvolená střela letí naplocho či nemá naopak dostatečnou rotaci. Zkoušel jsem jak se na 50m projeví takové barnauly vs moje přebíjenky a svýma nábojema (co vyjdou btw na 5.60kč/ks) mám defacto jednu díru a u barnaulů asi 5-7cm rozptyl (s tím že každá tak cca 5 uletí a zbytek jakž takž jde) Ale to není o tom že to někomu stačí na kropení všichni jen nesypou desítky ran do valu. Já osobně jak kropím na závodech přes eotech xps2, tak si rád nahodím bipod a optiku a prásknu si do terče s nějakou přesností.. Jako strojař ale vím, že chromování vnitřních dutin není prdel a u hlavní to platí dvojnásob.. Tj troufnu si tvrdit, že chrom v laufu není výhoda pro sportovní užití, ale spíš naopak.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 465

Příspěvek#29 » ned 28. pro 2014, 14:21

Ano, pokud chci pušku na terčovou střelbu, tak si nebudu kupovat norka. Pokud chci kropit, tak na to bude stačit.
Ale to už se asi nebavíme o AR15 jako takové, ale o puškách na jejich základu.



Beran
Příspěvky: 24

Příspěvek#30 » ned 8. úno 2015, 00:48

Zdravím.
Jsem také šťastným vlastníkem V-AR a musím říct že i 12,5" nerez hlaveň nese težké střely přesně a limit je jen ve střelcovi.
Pro V-AR hraje to že si může budoucí majitel zbraň nakonfigurovat dle libosti, automatické dávkování plynu, zpracování a prvotřídní materiály a taky záruka a neskutečná výdrž co ta zbraň dokáže a jak umí fungovat...
viz přiložené video:
https://www.youtube.com/watch?v=fEPHXk7BiiY

Pro PAR MK3 hraje to že má dorážeč a krytku výhozího okénka (pro někoho důležité na drilování) a hlavně to že má na low-profile vedení o které se dostatečně opře předpažbí a je tak lépe fixováno - oproti V-AR.
Dále pak beznářaďové rozebrání zbraně, systém výměny hlavně jako u Masada, výklopný lučík, kompaktabilita spoušťového ústrojí se standartem AR.

Obě zbraně jsou top a rozhodně ze ty peníze stojí.
Obě společnosti mají velice vstřícný přístup k zákazníkovi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti