CZ 858 vs. Saiga

Samonabíjecí pušky


mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » čtv 12. črc 2012, 16:55

Zdravim,
rad bych si poridil nejakeho mazla na naboj 7,62x39.. jejich takove mnozstvi, ze jsou levnejsi nez 9mm Lugr :D
Akorat vaham kterou zbran si poridit.. 858 Tactical nebo nejakou verzi Saigy.. :roll:
Nekdo nejake zkusenosti?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 12. črc 2012, 17:29

Kdybys napsal, k čemu to chceš, tak by se radilo lépe...



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 12. črc 2012, 21:38

Myslim to asi vseobecne...jako jsou vzhled (nemyslim na obrazku), spolehlivost, pocit ze strelby, moznost pripadnych upgradu v pripade kdyz se s tim clovek bude chtit pohrat, samozrejme presnost strelby taky neni zanedbatelna (jestli se to da vubec nejak porovnat, jelikoz nevim jestli nekdo strelel s obou dvou zbrani, jinak je to samozrejme o strelci)

A taky jako dalsi dotaz me napada raze vs. strelnice. Jsem z Kladna (pripadne Prahy) jsou tu nejake strelnice kde nemaji problem s tim, ze nekdo prijde s touto razi?



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#4 » pát 13. črc 2012, 09:07

Tak třeba střelnice Kapslovna v Praze na Žižkově s tím problém nemá. Minule když jsem tam byl, tak vedle mě někdo na 858 tactical nastřeloval kolimátor.



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pát 13. črc 2012, 09:19

To matyman2:
Diky za tip, tu strelnici vubec neznam, ale koukam, ze tam maji strel. stanoviste i na 100m, coz je potesujici zprava. Akorat mohly by trochu zlevnit :) pisou ze tam cheji 250,- Kc/h za CZ 858



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#6 » pát 13. črc 2012, 11:20

To nevim, já tam byl s pistolí a platil jsem asi 140,- pan správce tam byl moc fajn chlap, akorát jsem to nejdřív nemohl najít :D je to schované ve slepé ulici

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pát 13. črc 2012, 11:41

mmaass píše:Myslim to asi vseobecne...jako jsou vzhled (nemyslim na obrazku), spolehlivost, pocit ze strelby, moznost pripadnych upgradu v pripade kdyz se s tim clovek bude chtit pohrat

A jak ti s něčím takovým můžeme my poradit? Vzhled i pocit ze střelby jsou značně subjektivní věci, spolehlivost pro běžné střílení (stále jsi nám neřekl, k čemu to chceš) je srovnatelná, respektive není problém.
Tady může rozhodnout jen tvoje vlastní ozkoušení ;)

Pokud ti jde hlavně o ten náboj, máš možnost i kopií AK-47 od Poláků či Číňanů či starou dobrou SKS.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#8 » pát 13. črc 2012, 11:43

zvlášť SKS má vysoký fun-faktor



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pát 13. črc 2012, 12:59

Tak abych rekl pravdu, tak na otazku ,,k cemu chci zbran,, neumim uplne odpovedet. Respektive myslel jsem, ze ta odpoved muze byt jen jedna jedina, ,,ke streleni a mazleni,, :D
SKS nechci, nejak me neoslovila :| Na polaky jsem koukal, ale jsou cenove o neco vys za pro me nepodstatnou vec (podobizna s Ak-47). Vic se mi libili 74 na naboj 5,45x39 (jestli se nepletu) kdysi asi pred 12 lety jsem mel prelezitost z ni vypalit par ran.
Me hlavne jde o dojmy a pocity z vyse uvedenych dvou zbrani. Samozrejme bylo by jednodusi kdybych je odzkousel sam a pak se nasledne rozhod, ale bohuzel takovou moznost nemam. Takze jsem zvolil tuhle variantu :)

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#10 » pát 13. črc 2012, 13:29

tak ale to je to co ti tady kolegové píšou ...
když sám nevíš, jak jí chceš používat (IPSC, jen tak vyblbnout, aktivní zálohy ...) těžko ti kdo může pomoct



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » pát 13. črc 2012, 14:51

Kdyz takhle mam na vyber odpovedi, tak bych rekl, ze aktivne se vyblbnout v zaloze..

P.S. plus pripadne upgrejdy do budoucna (pazba, kolimator..)

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#12 » pát 13. črc 2012, 14:57

tak v tom případě 858, ježto ruské železa jsou fajn, ale poslední produkce se vrací ke kořenům puškařství ... co kus, to originál.

Dovol vlástní zkušenost se Saigou 12k
šachta zásobníku o 1,5 mm delší (vypadávají těžké zásobníky)
spoušťák o 3mm užší, nelze zapasovat custom spoušťáky



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pát 13. črc 2012, 16:57

Zrovna nejake takove info jsem potreboval slyset, diky. Ale jinak s rusakama mam zkusenost (par vystrelu z Ak-74 nepocitam) s Makarovem, jeden kousek vlastnim asi rok (ulozenka z roku 71) a nemohu si ho vynachvalit



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#14 » pát 13. črc 2012, 21:59

mmaass píše:To matyman2:
Diky za tip, tu strelnici vubec neznam, ale koukam, ze tam maji strel. stanoviste i na 100m, coz je potesujici zprava. Akorat mohly by trochu zlevnit :) pisou ze tam cheji 250,- Kc/h za CZ 858


Ta cena je kvůli tomu, že spousta lidí s CZ 858čkou netrefí terč a prostřelují kabely ve zdi, stropu a podlaze, dále ničí pojezdy a prostřelují pojezdová lana. Taky mě štve, že platím víc, i když trefím terč bez problému a trefím jen ten terč.



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » sob 14. črc 2012, 09:35

To Kublajchán:
Aha, tak to je pekne..no ale neda se nic delat, to je jako i v zivote..platime ze svych dani stale vic, za blbost tech nahore.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů