Sa vz. 58 - doplňky

Samonabíjecí pušky


Honza88
Příspěvky: 38

Příspěvek#16 » čtv 11. lis 2010, 04:37

ahoj, chci se zeptat, jak mám vyměnit podpažbí u CZ 858? stačí vyklepat ten kolík, co to drží (zleva do prava nebo zprava do leva) nebo jak?

díky za info...

Uživatelský avatar
Horacio
Příspěvky: 70

Příspěvek#17 » čtv 11. lis 2010, 06:18

Jde vyklepnout na obě strany

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » čtv 11. lis 2010, 11:21

Mně jde vyklepnout jen na jednu stranu, na druhé je ta "trubička" trochu rozšířená (i když při pořádné ráně by to asi taky vylezlo). Stačí empiricky vyzkoušet - vzít tyčku odpovídající tloušťky a lehce, třeba dřevěnou paličkou, s ní poklepat na ten čep z obou stran a na jednu stranu se to pohne.

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#19 » čtv 11. lis 2010, 15:35

Já jsem při vyklepávání ten čep musel zprasit, tak jsem pak nasadil místo čepu šroubek s maticí, myslím, že M 5 (nechce se mi to hledat). a drží to bez problémů a demontáž je pohodová.



Honza88
Příspěvky: 38

Příspěvek#20 » úte 23. lis 2010, 15:11

ahoj, mám takový menší problém s výměnou nadpažbí :) koupil sem si nové předpažbí, ale nevím, jak vyndat to původní plastové (imitace dřeva) nadpažbí... poradí prosím někdo? díky



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#21 » úte 23. lis 2010, 17:13

To jako jen to drevo? Tu kovovou cast chces zanechat? Pokud je to tak, tak kdyz nadpazby sundas a podivas se na nej zespodu, tak jsou tam dva (z kazde strany jden) ohnute plechove jazycky. Staci na jedne strane ho narovnat a pak jde to drevo (je to lisovane drevo, ne plast) protocenim vyndat.



Honza88
Příspěvky: 38

Příspěvek#22 » úte 23. lis 2010, 17:38

super, moc dekuju za radu, uz to mam vymeneme :)

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#23 » úte 15. bře 2011, 22:16

Když už jsme u těch výměn, poradí mi někdo, jak se mění zápalník? zatím to nepotřebuji, ale známý mi sehnal náhradní a kdyby někdy náhodou... Zatím jsem na to sám nepřišel. Díky



Honza88
Příspěvky: 38

Příspěvek#24 » úte 15. bře 2011, 23:43

je to z příručky 7,62 mm SAMOPAL vz. 58... cituji

Rozebírání vytahovače a zápalníku: špičatým koncem klíče mušky stlačit opěrku vytahovače směrem dozadu a v otočené poloze vyklepnout vytahovač na podložku. Klíč opatrně uvolnit, aby nedošlo k vymrštění zpruhy a opěrky vytahovače. Tím je uvolněn zároveň zápalník, který se ze závorníku vysune otvorem pro úderník.

Složení vytahovače a zápalníku: Zápalník zasunout do jeho lůžka v závorníku tak, aby výřez v zápaníku směřoval proti vybrání pro vytahovač. V této poloze jej přidržet pomocí úderníku. Nejprve vložit zpruhu vytahovače a pak opěrku do lůžka v závorníku. Vytahovač zasunout tlakem palce do vybrání v závorníku tak, že zpočátku se opírá oprka pod lůžkem na zadní stěně vytahovače. Po složení se přezkouší, zdase zápalník volně pohybuje v lůžku závorníku.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#25 » stř 16. bře 2011, 20:32

Díky, vyzkouším :)

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#26 » ned 24. črc 2011, 22:23

Chtěl jsem se zeptat, tady někde ( nebo na nějakém jiném fóru ) jsem čet, že je dobrý kompenzátor na CZ 858 zalepit, doporučovali tam loctite na zajištění šroubů, aby se neprotáčeli.
Teď následuje otázka: proč se to má lepit? Nestačí to jen spasovat ( taky jsem na to někde četl návod ) ? Nějak mi uniká význam toho zajištění na lepidlo. Pak se ale musí použít jiná tyčka na vytěrák, protože ten vystřeďovací " náprstek " tam nikde nedáš, abys nepoškodil hlaveň při čištění.
Může mi to někdo rozumě vysvětlit?? Předem děkuji

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#27 » pon 25. črc 2011, 07:46

Spasovat může stačit, pokud ovšem nemáš Tactikala, který nemá zajištovací kolíček ;) Pojištění Loctitem každopádně sichruje polohu a souosost s vývrtem, tak jak ji nastavíš při montáži.

Neodpustím si (znovu) konstatování, že origo čištění je úplně na prd. Nech ho v šuplíku a kup si slušný pucování s potaženou tyčkou volně uloženou v rukojeti a mosazným kartáčkem pro vývrt 7,62.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#28 » pon 25. črc 2011, 11:22

Krom toho, pokud máš nasazený kompenzátor napevno, tak určitě splní i úlohu "čepičky" při čištění a vytěrák ústí hlavně nezničí. Jinak je skvělý boresnake a čistit směrem od komory k ústí.

Uživatelský avatar
goffy007
Příspěvky: 11

Příspěvek#29 » sob 17. pro 2011, 17:30

Zdravím!
Chtěl bych se zeptat na radu ohledně výměny nadpažbí a podpažbí.
Koupil jsem si k vanocum kompozitový Rail system od FAB defence a nevim jestli to mam dat vymenit zbrojíři. Výše jsem se dočetl,že podpažbí se vymění vyklepáním čepu, to je OK a nadpažbí ohnutím toho plíšku a následným vytočení celé překližky. Otazka ale je, jak dostupnymi prostredky ohnout zase ten plíšek zpátky aby se nadpažbí neviklalo?
Díky předem za radu a pěkný svátky!
goffy

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#30 » sob 17. pro 2011, 17:50

Vůbec nijak, zvládneš to doma. Plus ten plíšek tam zpátky nemusíš vracet, drží to samo a neviklá se to díky tomu že podpažbí a nadpažbí do sebe zapadnou a drží. Ten plíšek se navíc neohýbá, jak vytočíš nadpažbí tak se vytočí s ním a pak ho tam můžeš vrátit s plastovým nadpažbím. Puškař si za výměnu která trvá minutu vezme litr.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Motostrelec, puksem a 23 hostů