Hrozí odebrání ZP?brock26
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » stř 25. dub 2012, 18:43

Zdravím, dneska jsem byl zadržen policií, nic z toho nakonec nebylo, ale našli u mne boxera a je mi teprv 17. Zajímalo by mne, jaké z toho mohu mít problém a jestli nehrozí odebrání ZP mému otci? Děkuji, Martin Rpepe123456
Příspěvky: 22

Příspěvek#2 » stř 25. dub 2012, 19:05

? co je to za dotaz?
policie ti něco sdělila jako nedovolené ozbrojování, zavolali tvého zákonného zástupce?....
zabavili, sepsali zápis pro přestupek?...

1) pokud vím tak boxer není žádná "zbraň" podle zákona o zbraních, takže tam nehraje roli že je ti 17
2) není žádný důvod za tvůj přestupek (i když je otec tvůj zástupce) brát zbroják tvému otci - asi narážíš na to že by jako byl nespolehlivý a spáchal přestupek tvojí "nevýchovou"?
3) přestupky nebo TRčiny za které může být zbroják odebrán jsou v zákoně dané, výchova "dítětě" tam není...pepe123456
Příspěvky: 22

Příspěvek#3 » stř 25. dub 2012, 19:06

maximálně by to bylo ? jako občanské soužití že by jeho zažalovali sousedi u přestupkové komise(obce) jako že ty nebo on válčí se sousedem - boxerem? a byl více než 1x odsouzen:-)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3257
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » stř 25. dub 2012, 19:09

Okolnosti pro odnětí zbrojního průkazu jeho držiteli jsou popsány v § 27 zákona o zbraních:
§ 27
Odnětí zbrojního průkazu


(1) Příslušný útvar policie rozhodne o odnětí zbrojního průkazu, jestliže držitel zbrojního průkazu
a) pozbyl způsobilost k právním úkonům,
b) pozbyl zdravotní způsobilost,
c) přestal splňovat podmínky bezúhonnosti podle § 22 nebo spolehlivosti podle § 23,
d) skupiny B nebo C mladší 18 let přestal splňovat podmínky pro vydání zbrojního průkazu uvedené v § 19 odst. 3, 4 nebo 6, nebo
e) skupiny F porušil povinnost stanovenou v § 29 odst. 7 písm. a) až h), nebo porušil zákaz stanovený v § 29 odst. 8; o vydání nového zbrojního průkazu skupiny F lze opětovně požádat po uplynutí pěti let od právní moci rozhodnutí o jeho odnětí.

(2) Příslušný útvar policie rozhodne o odnětí zbrojního průkazu skupiny C, přestal-li jeho držitel být držitelem platného loveckého lístku.

(3) Obecní úřad obce s rozšířenou působností neprodleně oznámí příslušnému útvaru policie odebrání loveckého lístku nebo ukončení jeho platnosti. Střední škola nebo střední odborné učiliště, v jejichž osnovách je zahrnuta výuka myslivosti, neprodleně oznámí příslušnému útvaru policie ukončení studia držitele zbrojního průkazu skupiny C mladšího 18 let. Občanské sdružení (§ 19 odst. 3), které doporučilo vydat zbrojní průkaz skupiny B členovi mladšímu 18 let, neprodleně oznámí příslušnému útvaru policie ukončení jeho členství ve sdružení, pokud je mladší 18 let.

(4) Odvolání proti rozhodnutí o odnětí zbrojního průkazu podle odstavce 1 nebo 2 nemá odkladný účinek a držitel zbrojního průkazu je povinen tento průkaz neprodleně odevzdat příslušnému útvaru policie.


Nevidím žádný důvod, proč by na základě činů někoho jiného měl držitel ZP přijít o svůj průkaz.

Druhak, jak píše kolega nade mnou, boxer jako úderná zbraň u nás nespadá pod zákon o zbraních ani žádný podobný, tudíž jeho držení není zákonem nijak omezeno, ani pro nezletilé. Problém to je akorát při různých shromážděních apod., což nemůžu bez bližších informací nijak posoudit. V každém případě to nemůže mít žádny správní vliv na ZP rodinného příslušníka.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Destructor, JardaB, P.V. a 12 hostů