Materiály ke studiu

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » pon 13. kvě 2013, 20:55

Dragonfly píše:dvoják, troják, kozlice, ...

Tohle se nejlépe učí, když člověk ví, jak to vůbec vypadá - http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/nauka-o-zbranich#hlavnove-svazky



kedlub
Příspěvky: 57

Příspěvek#32 » pon 13. kvě 2013, 21:55

V tomhle dříve zmíněný coverův kompilát také hodně pomáhá.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » úte 14. kvě 2013, 04:59

No mezi autíčkama se to taky neprobíralo a když jsem koukal na Vinetua tak Olda Šetrnej tam taky nemával ZP :lol:
Ty dvojáky , trojáky mě taky dělali v hlavě zmatek , ale chce to trénovat a ono to půjde :lol:



Dragonfly
Příspěvky: 4

Příspěvek#34 » úte 14. kvě 2013, 19:38

však už jsem dneska na obrázek koukala, snad se mi to dobře zapamatuje, málo toho není :-D ale zas je alespoň sranda :-D



jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#35 » pát 17. kvě 2013, 19:37

Mohu se zeptat, jak se nejlépe naučit otázky typu podléhá ověřování, podléhá autorizaci, homologaci.. atd? Ty mě desně štvou :)



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#36 » pát 17. kvě 2013, 20:04

Většinou je to klíčové slovo "ověřování"



jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#37 » sob 18. kvě 2013, 14:06

frantisekkozisek:

Děkuji - pomohlo mi to.

Jinak jsem ze o pár procent konečně zlepšil:

Obrázek

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » sob 18. kvě 2013, 15:32

Dragonfly píše:však už jsem dneska na obrázek koukala, snad se mi to dobře zapamatuje, málo toho není :-D ale zas je alespoň sranda :-D

Ono to půjde taky jsem s tím bojoval :lol:

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#39 » sob 18. kvě 2013, 16:34

jakube staci se hledat v ty otazce vetsinou je tam to slovo nekde uvedeny... a kdyby sis nevedel rady tak ti treba nekdo pri testu pomuze...



jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#40 » pon 27. kvě 2013, 16:36

Tak jsem přihlášený... :). Bohužel jsem nestihl testy co jsou v červnu - prý mají toto "kolo" uzavřené, tak mě čeká někdy o prázdninách.. :)



chacal
Příspěvky: 17

Příspěvek#41 » sob 29. čer 2013, 10:51

Prosím vás,
dělá mi (ale jistě nejen mně) problém jak si srozumitelně vyložit výklad z testových otázek 406 + 407 (viz dole) tj. co je to ráže. Existuje nějaká jednoduchá pomůcka :) jak se v tom má nováček vyznat?
Díky.

- ot. 406: Ráže palné zbraně pro kulový náboj je
a) vyjádřena některými nebo všemi údaji: smluvní velikostí průměru vodicí části vývrtu hlavně, technickým popisem nábojové komory, technickým popisem použitého náboje, doplňkovými označeními,
b) vyjádřena všemi údaji: smluvní velikostí průměru vodicí části vývrtu hlavně, technickým popisem nábojové komory, technickým popisem použitého náboje,
c) přesně vyjádřena údaji: smluvní velikostí průměru vodicí části vývrtu hlavně, technickým popisem nábojové komory.

- ot. 407: Ráže palné zbraně pro brokový náboj je
a) vyjádřena přesnou velikostí průměru vývrtu hlavně a smluvním číslem udávajícím počet koulí libovolného průměru odlitých z jedné anglické libry olova, které projdou lehce vývrtem hlavně,
b) přesná velikost průměru vodicí části vývrtu hlavně, což je smluvní číslo udávající počet koulí stejného průměru odlitých z jedné anglické libry olova, které projdou vývrtem hlavně,
c) vyjádřena údaji: smluvní velikostí průměru vodicí části vývrtu hlavně a technickým popisem nábojové komory.



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#42 » sob 29. čer 2013, 14:06

chacal píše:Prosím vás,
dělá mi (ale jistě nejen mně) problém jak si srozumitelně vyložit výklad z testových otázek 406 + 407 (viz dole) tj. co je to ráže. Existuje nějaká jednoduchá pomůcka :) jak se v tom má nováček vyznat?


K učení se na zkoušky je potřeba:
1) přečíst všechny zákony a předpisy. Prakticky využitelné části zákona o zbraních je dobré přečíst vícekrát a umět je nejenom kvůli zkouškám ale i pro praxi.
2) trénovat otázky po částech, nejlépe po přečtení příslušné části zákona nebo předpisu.
3) podivné otázky se naučit nazpamět, tedy: ráže kulová áčko, ráže broková céčko.

Zmíněné dvě otázky byly jediné, které jsem uměl podle písmen...



kedlub
Příspěvky: 57

Příspěvek#43 » sob 29. čer 2013, 23:41

U kulových jsem si pamatoval "některými nebo všemi" a u brokových "žádný odlejvání/koule" ač to tak historicky vzniklo.
Dokonce mi to s koulema řekli u přípravy na zkoušku, ale jelikož jsem věděl, co chtějí v otázkách, tak jsem to neřešil.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » ned 30. čer 2013, 11:16

Snad se bude hodit Coverův tahák: http://cover72.net/zbrojnice/tahak119.htm. Samozřejmě pro získání přehledu, nikoliv pro použití u zkoušek 8-)

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#45 » ned 30. čer 2013, 11:44

To je moc pěkný odkaz je tam i spousta zajímavých myšlenek :clap:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Klicky, kolemjdoucí, monk, Patton a 15 hostů