Přebíjení .357 Magnum



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#46 » pát 11. lis 2011, 08:34

staM má pravdu v tom, že u výrobků firmy LEE (spíš to budou výrobky nějakých šikmookých, kteří je pro LEE dělají) se občas větší tolerance objevují, ale v tomto případě to není vůbec na závadu. Ve finále nejde o to, abych měl, obzvlášť u revolverových nábojnic, délku přesně např. 32,62 mm, spíš je potřeba, abych je měl stejně dlouhé a při stejně nastavené matrici nebo žehličce dosáhl stejného zaškrcení a tím stejné výtahové síly střely.
To, že nastavenou délku nelze měnit považuju spíš za výhodu, nemůže se totiž stát, že si nastavím jinou délku než obvykle a tímto nastavením pak zkrátím nábojnice, u kterých jsem chtěl mít jinou délku. Jediná výhoda může být v tom, že si mohu snadněji nastavit přesnou délku a pak už nastavováním nehýbat, což je možné i u zkracovače LEE, zkrátit lze zkrácením (ubroušením) zúženého konce tyčky nebo prodloužit vložením podložky patřičné tloušťky a venkovního průměru mezi tyčku a frézu.
Rozdílnou délku nábojnic může u zkracovače LEE způsobit pouze neúplně zasunutí nábojnice do jejího držáku nebo nedotažení přípravku. Špatné uchycení nábojnice v držáku je ale možné snad v každém jiném zkracovači.



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#47 » pát 11. lis 2011, 09:36

Sided:Asi je to nepřesnosností výroby Lee,ale já když dám žehličku na"co to dá",tak mám zaškrceno 2mm,což je moc.Jinak škrtím stejně jak ty.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#48 » pát 11. lis 2011, 09:55

co to dá - myslím tak aby se mi pod zaškrcením nedeformovala nábojnice. Utáhnout by šla samozřejmě víc.

mcFly: myslím že to od StaMa nebylo jizlivý rejpání ale trpká zkušenost :? Vercajk od LEE je prostě výrobníma tolerancema a použitým materiálem o dva stupně horší než standart. U přebíjení pistolových to možná není tak znát (jsou krátké a většinou válcové) ale když se ti sejdou tolerance u puškových ..... LEE je sice většinou levnější ale je to na úkor kvality. A když už udělají kvalitní věc, třeba železný jednooperák, tak stojí stejně jako od ostatních firem. Proč asi :?:



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#49 » pát 11. lis 2011, 12:21

Máš pravdu,u puškových je to docela sázka do loterie.Já jsem měl štěstí,ale 2 kamarádi neuspěli ani s reklamací a naštěstí měl jeden možnost je nechat upravit,jinak je mohli vyhodit.Problém byl s kalibrovací matricí,byla malá a v podstatě nábojnici ostrouhala.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1702
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#50 » pát 11. lis 2011, 14:13

Sided:
ale jo, sám mám litinovýho Turreta a ne hliníkovýho. Jenže s tím jsem tak nějak počítal, že šetřit na materiálu nebudu. A vůle žádný.. Ale já to beru spíše tak, že méně majetné střelce to pak mrzet a mohli by zatrpknout. Logicky přemýšlející člověk prostě musí vědět, že vždy "dostane to co zaplatil"
StaM : nebylo to myšlený zle. Viz důvody výš.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#51 » pát 11. lis 2011, 23:15

Moje větička,není nijak jízlivá.Jen je zaplacena hořkými zklamáními.Od této firmy mám poměrně dost věciček abych mohl posoudit sám jak to je.V mém případě je poměr slušně fungující výrobek /výrobek který nestojí ani za ty peníze na straně kterou jsem naznačil.Poslední kapkou pro mne byly matrice ve 44 rem.mag. Nejen méně majetní střelci určitě zatrpknou jak naznačuješ.Přezto že mám ve srandičkách spojených se střeleckým koníčkem nalito několik set kk,naštve mě to stejně spolehlivě.
Od nich koupím snad už jen ten alox.

Daneček:
Máš pravdu.Jde o to aby byl L3 stále stejný.Já jen nechtěl riskovat že budu muset něco upravovat.Nastavitelnost délky na kterou má být nbc zkrácena mám pořešenou tak,že jehla procházející zátravkou se opírá se o destičku (v mém případě o trn se závitem).Trn je prostřednictvím závitu výškově posuvný do díry podložky.Dno nbc .se opírá o podložku která má o 0.1 mm větší vnitřní díru než je průměr trnu.Podložka je vysoká cca 4 mm .Trn má jemný závit se stoupáním 0.75 mm.Trn je fixovatelný kontramatkou.Pootočením šroubu s trnem o který se opírá jehla docílím změnu spuštění břitů frézy.Jen lituju toho,že na šroubu nemám dělení alespoň po 10° ale rádlování pro snažší úchop.Kdo chce si snadno dopočítá sám o kolik setin z nbc odeberu pokud šroubem s trnem pootočím třeba o osminu (45°) nebo vice.U nábojů do revolveru to ale fakt asi nemá smysl.
Snad to nebylo příliš OT...


Zítra,pokud bude čas přihodím výsledky měření rychlostí ze čtyřpalce s Pb střelami KOPP 158 grain FN



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#52 » pon 14. lis 2011, 21:31

Připojuji několik měření rychlostí střel přebíjených nábojů.
Střely Limit byly bez škrticí drážky a při třetím až čtvrtém výstřelu vylézaly z nábojnic tak, že zablokovaly válec. Měření jsem dokončil tak, že jsem do válce nabíjel pouze po dvou nábojích.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
stankoff
Příspěvky: 18

Příspěvek#53 » pon 13. úno 2012, 18:07

Perfektní.
Můžu se zeptat , kolik ran bylo na 1 měření?



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#54 » pon 13. úno 2012, 19:30

Měřil jsem vždy celý válec, tedy 6 ran.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#55 » pon 13. úno 2012, 20:43

Přidám ještě nějaká měření z 20" LA karabiny, uvedené hodnoty jsou průměrné z pěti ran. Aby zůstala tabulka trochu čitelná, rozdělil jsem ji na laborace s prachy Lovex a Vectan.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#56 » pát 24. úno 2012, 20:17

9.11.2011 jsem v tomto vláknu psal, že podle údajů firmy Lapua zkracuji nábojnice 357 Magnum na 32,6 mm a McFly potvrdil, že i originální zkracovač od LEE seřezává na tuto délku.
Už sám nevím ve které literatuře jsem našel, že minimální délka zkrácené nábojnice má být 1,28", tj. 32,51 mm.
Nedávno se ke mně dostaly obrázky, ale všimnul jsem si toho až dnes, že Federal trimuje na délku 1,275", tj. 32,385 mm.
Ono asi opravdu nezáleží na úplně přesné délce, důležité je, aby všechny nábojnice byly stejně dlouhé a aby se dosáhlo stejné výtahové síly střely.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1702
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#57 » pon 21. kvě 2012, 17:30

Souhlasím s Dancekem, za tu dobu co jsem tu psal první příspěvek jsem .357 přebil cca 2500 kusů a největší konzistenci výkonu a přesnosti člověk dosáhne nemícháním nábojnic různých výrobců a typů, udržováním jejich stejné délky a nakonec kvalitním škrcením střely..Jestli je náboj o kousek kratší či delší než udává norma je lhostejno pokud se tlaky udrží v mezích a zbraň střílí spolehlivě.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#58 » úte 22. kvě 2012, 10:21

Nedávno jsem pořídil novou váhu, mám tuto, ale koupil jsem ji u jiné firmy, http://www.nejnizsi-ceny.cz/presna-digi ... gramu.html a tak jsem vážil kde co, zvážil i všechny střely, které používám pro 357 Magnum a které jsem měl doma. Od každého druhu jsem vážil vzorek 20 ks náhodně vybraných střel.
Z plášťovaných střel vykazovaly nejmenší rozdíly vah střely S&B 158 grs SP, největší pak střely od firmy Limit 158 grs FMJ. U firmy Limit se jedná o střely bez škrticí drážky s pláštěm z ocelového plechu, potaženého vrstvou slitiny mědi, nikoli o střely Frontier, které firma Limit nabízí nyní.
Z olověných střel měly nejmenší rozdíly vah střely ARES 180 grs LFN, největší pak střely S&B 158 grs LRN.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1702
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#59 » úte 19. čer 2012, 20:14

:) používám přesně tu samou, jen cena byla poloviční
Btw: taky vám nábojnice z novější produkce SaB často praskají? Myšleno ty bez vroubků okolo..
Dostal jsem asi 100Ks těchto nábojnic od kluka na střelnici, který je tam vytřílel a už při prvním třízení jsem jich 6ks prasklých hodil dopryč. Další 3ks praskly při kalibraci. Na jednou vystřelený nábojnice docela aušus..Sem rozhodnutej je po přebití a vystřílení zanechat svému osudu..
Těch starších mám asi 300Ks a jsou už použité asi 5x a jediná neodešla..



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#60 » úte 19. čer 2012, 21:06

Tak to víš o cenách víc než já. Napsal jsem sice, že jsem ji koupil u jiné firmy, ale ve skutečnosti mi ji podle tohoto odkazu koupila a poslala dcera z Kanady a já sám nevím, kolik stála. Vzhledem k tomu, že mi napsala, že až přijede, tak jí mám za ni koupit kytičku, nejspíš nebyla nijak drahá (snad nebude chtít svatební kytici!).

Náboje od S&B jsem nekupoval už hóóódně dlouho a starší mi nepraskají, nějaké prasknuté jsem měl už dřív od Magtechu nebo MFS. Úplná katastrofa pak byly náboje s SP střelami, které měly na zelené krabičce nápisy Dynamit Nobel a RWS a dnové razidlo Geco. Ty mi praskly téměř všechny už při prvním výstřelu s originální náplní. Pár nevystřelených nábojů mi zbylo, na jejich nábojnicích se objevily černé fleky, nevím, zda to byla nějaká nevhodná příměs do mosazi nebo špatně odstraněné zbytky nějaké povrchové úpravy … Podle fotky to trochu vypadá na volnou komoru, ale žádné jiné nábojnice mi v karabině nepraskají, ty Magtechy nebo MFS mívaly jen prasklinky na ústí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti