Přebíjení .357 Magnum

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1702
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#61 » úte 19. čer 2012, 21:41

Takže se to děje.. Dost mě to překvapilo. Zůstanu u starýho modelu nábojnic dokud ovšem budou..
No váhu jsem kupoval tady: http://dx.com/p/precision-20g-jewelry-d ... 509?item=2
Vyšla mě tehdy asi na 500Kč



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#62 » čtv 12. črc 2012, 19:51

Jen tak z hecu jsem přeměřoval průměry střel do nábojů 357 Magnum a u už dříve koupených S&B FMJ jsem asi na 10 střelách (víc jsem jich neměřil) naměřil průměr vodicí části u dna 9,1 mm a u konce směrem k hrotu pouze 9,02 mm - vodicí část těchto střel se jeví jako kuželová, což se mi nějak nezdá, u žádných jiných střel jsem toto nezjistil. Neumím měřit nebo mám vadnou sérii střel nebo ten kužel má nějaký mně neznámý důvod nebo …, ví někdo ?
Byl by někdo kdo tyto střely má tak dobrý a zkusil je změřit ?



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#63 » stř 25. črc 2012, 07:31

Přebíjel jsem náboje 357 Magnum do karabiny, poprvé jsem však využil možností nové váhy a dělal to trošku jinak než dosud.
Přebíjel jsem na tříděrovém lisu LEE Turret bez autoindexu a začínal s ozápalkovanými nábojnicemi. Každou nábojnici jsem postavil na váhu, tu vynuloval, nasypal z prachovače LEE PRO AUTO-DISK prach, pak zvážil čistou váhu prachu v nábojnici a podle naváženého množství jsem buď zalisoval střelu, žehličkou pak přežehlil a zaškrtil nebo vysypal prach zpět a spustil prachovač znovu. Používal jsem prach SP-2, tedy kuličkový, který se sype velmi dobře, přesto jsem měl značné rozdíly v hmotnostech jednotlivých dávek. Přitom jsem si všimnul, že velké rozdíly jsou pouze při prvním spuštění prachovače (11,30 až 12,18 grs), při druhém spuštění sypal prachovač kromě asi dvou výjimek celkem přesně, mezi 11,38 a 11,42 grs.
Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil co se to děje a proč se prachovač chová tak poťouchle. Původně jsem podezříval sesypávání a hutnění prachu v nádobce prachovače vlivem otřesů, způsobených vytahováním nasypané nábojnice z rozhrdlovací matrice, ale pak jsem usoudil, že k tomuto otřesu dochází vždy a tak by nemohla být ani druhá odměřovaná dávka přesnější. Pak jsem si uvědomil, že k dalším čtyřem (2 při zasouvání a 2 při vysouvání) otřesům dochází bezprostředně před spuštěním prachovače při žehlení předešlého náboje, tudíž projeví se pouze při prvním spuštění prachovače.
Další práci jsem si tedy usnadnil tak, že první nasypanou dávku jsem zrovna vracel do nádobky prachovače a vážil až tu druhou, kromě asi dvou výjimek jsem nemusel druhou dávku vysypat zpět. Takto jsem přebil 100 nábojů, těch prvních asi 15 bylo něco jako zátěžový test mojí psychické odolnosti, ale pak už to docela šlo.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1702
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#64 » ned 5. srp 2012, 20:01

Ahoj, no s tou přesností prachovače más pravdu. Já jsem si do něj vyrobil samodomo "buffle" podle obrazku tech co se prodavaji, aby prach netlacil rovnou na otvor + první 2-3 dávky sypu zpet a presnost ok.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#65 » stř 22. srp 2012, 19:35

Před časem jsem u firmy http://www.naboje-prebijeni.cz/ na zkoušku objednal poteflonované střely pro náboje 357 magnum. Střely jsem změřil a zvážil, rozdíly v průměrech jsem zjistil v rozmezí několika setin mm, což u olověných revolverových střel považuji za hodnotu velmi dobrou a jejich průměry jsou v dobré shodě s uváděnou kalibrací 0,358".
Vážení už nedopadlo tak dobře, vážil jsem 20 ks náhodně vybraných střel a zjistil jsem, že všechny jsou těžší než uvádí prodejce. Směrodatná odchylka sice vyšla docela dobře, ale při větší hmotnosti všech vážených střel. Průměrná hmotnost vyšla 161 grs namísto uváděných 158 grs, hmotnosti i střela jsou na přiložených obrázcích.
Na zkoušku jsem udělal nějaké náboje, ale zatím jsem se nedostal na střelnici a nejméně dva následující týdny se tam ještě nedostanu, proto se ptám, zda má někdo praktické zkušenosti s těmito střelami a zda je ochoten se o ně podělit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#66 » čtv 23. srp 2012, 09:16

s vyšší hmotností si hlavu lámat nemusíš
má na to vliv tolerance při výrobě kokily a složení slitiny olova



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#67 » čtv 23. srp 2012, 14:51

Vím čím je způsobena vyšší hmotnost střely a hlavu si s tím nijak nelámu, pouze jsem si myslel, že když střely váží 161 grs, mohl by u nich prodejce tuto váhu uvádět, v tom smyslu jsem mu poslal mejl, jenže jak říkáme u nás na Slovácku, "ani žaba uchem nehne". Ani z hlediska nebezpečí vysokých tlaků to nebude nijak žhavé, do QL jsem na zkoušku zadal délku této střely 16,82 mm, při navážce 13 grs prachu D 037.2, OAL 40,39 mm a střele 158 grs vyšel max. tlak 2269 barů, při všech parametrech stejných a váze střely 161 grs vyšel max. tlak 2307 barů. Vypočtený rozdíl v tlacích činí pouhých 38 barů, v oblasti maximálních dovolených tlaků by však byl větší.
Potěšil jsi mě sdělením, že si s tím nemusím lámat hlavu, ale neodpověděl jsi na moji otázku, ta se týkala praktických zkušeností, strhávání, dosažitelné přesnosti, kouření …

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#68 » úte 28. srp 2012, 06:40

na strhávání a přesnost má vliv víc věcí, to nejde zodpovědět plošně
a míň než PTFE povlak nekouří nic

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1702
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#69 » stř 3. říj 2012, 11:29

Lakovaný Aresy taky nekouřej..



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#70 » sob 15. pro 2012, 16:12

Nedávno jsem byl na střelnici a vystřílel jsem krabičku 50 ks nábojů MFS s FMJ střelami 158 grs. Nejedná se o nijak výkonné náboje, jsou plněny nějakým rychlejším prachem a tak ani rychlost z karabiny není nijak závratná, ale líbí se mi pro jejich vcelku slušnou přesnost a minimální směrodatnou odchylku rychlostí jejich střel, z pěti ran jsem naměřil pouze 1,8. Upřesňuju, že se jednalo o starší náboje, které jsem měl už několik let doma, na novější náboje této firmy už jsem četl několik stesků na rozptyl rychlostí i na vyšší tlak.
Pak jsem nábojnice vypral, usušil a jen tak orientačně přeměřil jejich délky. Při tak malé směrodatné odchylce rychlostí jsem čekal, že rozdíly délek budou minimální, ale maďarští soudruzi se postarali o překvapení, naměřil jsem od 32,48 mm – ty byly jen 3 ks – po 32,96 mm – těch bylo asi 10, převážná většina nábojnic měla délku okolo 32,85 mm.
Podotýkám, že se jednalo o nové náboje s původními náplněmi, poprvé vystřelené, podle dřív naměřených rychlostí nijak moc výkonné a tak prodlužování nábojnic ke kterému dochází u výkonnějších nábojů považuju za velmi nepravděpodobné. Zatím jsem se u jednou vystřelených nábojů setkal vždy s kratšími nábojnicemi než je CIPem stanovené maximum 32,77 mm.
Tak by mě zajímalo, jak to ti Feferoni škrtí, když jim při různě dlouhých nábojnicích vyjde téměř stejná výtahová síla, tím i tlak a s ním související rychlost.

Uživatelský avatar
Oilman
Příspěvky: 77

Příspěvek#71 » pon 11. lis 2013, 11:11

Přidám moji poslední zkušenost s přebíjením 357 Mag. Použil jsem poprvé prach 37.2 v kombinaci se střelami limit FMJ 158 grs a zápalkami SB SPM. Navážku jsem dal podle doporučení výrobce 10,8 - 11 grs, střely jsem škrtil v matrici Lee. Od začátku byly problémy s hořením prachu, jeden náboj z 400 přebitých kompletně selhal, odešla jen zápalka. To jsem svedl na svoji nepozornost při plnění prachu na loadmasteru. U druhé várky mi z prvních 30 ran 4 selhaly. Všechny zbylé náboje jsem rozklepal, ve všech byla správná dávka prachu. Z toho mi vychází,že je problém s prachem. Dřív jsem 357 plnil prachem D 036 a neměl jsem sebemenší problém, s tímhle 37.2 je každá rána jinačí. Nechce se mi vyhazoval zbylých 600 gramů prachu, plánuju ho míchat 1:1 s rychlejším prachem, asi D 036.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#72 » pon 11. lis 2013, 11:20

Nevím z čeho jsi to střílel ale ve 4" vyhoří jen necelých 80% prachu. To je v .357 prach dobrý tak do flinty. Rozhodně nemíchej dva prachy dohromady, takhle to nefunguje jako že rychlej a pomalej napůl dá něco mezi. Mohl by ses dočkat nemilého překvapení. Rdaši hoprodej a nebo schovej na něco jinýho.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#73 » pon 11. lis 2013, 13:10

Obecně se při použití pomalu hořících prachů (a D037.2 je pro náboje do krátkých zbraní pomalu hořící) doporučuje sypat navážky blízké dovolenému maximu, silně škrtit a používat silné zápalky, jinak prach nevyhoří a vývin rány bude pokaždé jiný.
Nevím jaké střely od Limitu máš, kdysi jsem koupil jejich FMJ bez škrticích drážek a pro 357 Magnum se nehodily, dokud jsem na nich škrticí drážky neudělal – zaškrcení bez drážek bylo slabé, v revolveru vylézaly střely z nábojnic, naopak v karabině jsem se bál, že sednou až na prach, což by mohlo být hodně průserové. Je ale možné, že máš Frontiery se škrticími drážkami, které Limit už nějaký čas nabízí.

Jestli tedy střílíš z dlouhé, doporučuju přisypat, maximum máš až na 13,4 grs, silně škrtit do drážky, nejlépe žehličkou a když to ani pak nebude správně hořet, používat malé puškové zápalky.
Jestli střílíš z krátké, stejně jako sided doporučuju přejít na rychlejší prach, jestli přebíjíš na výkon, může to být některý ze středně rychle hořících(D036, AA No.5, Vectan BA-9, ..), jestli na terč, bude lepší ještě rychlejší prach. Míchání prachů je něco jako dráždění jedovatého hada bosou nohou, do toho bych se v žádném případě nepouštěl.

Uživatelský avatar
Oilman
Příspěvky: 77

Příspěvek#74 » pon 11. lis 2013, 13:47

Upřesňuju - střílím z SW 686 - 6". Střely jsou Frontiery s drážkou, je makačka je rozklepat, náboje žehlené v krimpovací matrici Lee, seřízené o fous víc než doporučené 1/2 otáčky. Takže prachy míchat nebudu, vrátím se zase k D 036 nebo k BA9.
Jen mi nejde do makovice, že ani zápalka SPM tenhle prach nezapálí. Už to mě mělo varovat,když každá rána byla jinačí. Co se dá dělat, shit happens :x
Díky za rady :)

Uživatelský avatar
mdkill
Příspěvky: 49

Příspěvek#75 » stř 27. lis 2013, 16:48

Prach nevyhazuj. Akorat vymen zapalky SB za CCI500 a mas po starostech. Strilim .357magnum s D037.2 v navazce 14,5gr se strelou ARES FNBB nebo RNBB a v mem 4" revolveru Rossi vyhori prach vsechen. Je to takova vetsi rana:) Naboje taky skrtim Lee matrici o 1 otacku navic....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů