Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...

SC1

Příspěvek#2011 » sob 27. dub 2019, 12:22

A teď tedy ta otázka.

Walther PPS - výborná spoušť, lepší mířidla, lepší výsledky při rychlé střelbě (na 10 m). Budí dojem kvalitního výrobku. Má výstražník úderníku vzadu, takže jsem pořád v obraze, jak "je to uvnitř". Větší, těžší, hůře vyvážený - těžiště je u závěru, to může dost vadit.

Glock 43 - glockovská spoušť, mířidla a zpracování (...). Při pokusu o rychlou střelbu jsem tam měl i nějaký úlet, prostě je to náchylnější na strhnutí. Ale je lehčí, má pro skryté nošení skoro ideální tvar a připadá mi dobře vyvážený - jako kompaktní kus hmoty s těžištěm uprostřed.

Cenově je to prašť jak uhoď.

Má cenu obětovat komfort nošení a koupit pistoli s (asi) lepším zpracováním a zaručenou přesností střelby? Nebo raději si ten komfort zachovat s vírou, že ovládání zbraně tréninkem zlepším? A teď babo raď.

Pochopitelně uvítám jakékoliv postřehy a zkušenosti s nošením obou zbraní.

Int1m1thy

Příspěvek#2012 » sob 27. dub 2019, 12:34

Divny ze ti drhla ta p10s... chtel bych znat pricinu ale asi to bude jenom necistenim

SC1

Příspěvek#2013 » sob 27. dub 2019, 14:21

To nedokážu říct. Neznám ani vnitřní konstrukci zbraně. Drhnutí jsem vnímal někde na půli cesty spouště - začátek i konec byl normálně hladký. Ale bylo opravdu výrazné.

akvak

Příspěvek#2014 » sob 27. dub 2019, 14:52

Hmm to je divny. Mam p10s a nic takoveho na spousti nepozoruji. Ze by fakt nejaky bordel?

wert

Příspěvek#2015 » sob 27. dub 2019, 19:17

SC1: Co se týče G43 vs. PPS, už se to tu probíralo několikrát a myslím, že jsi to sám shrnul úplně přesně, včetně popisu LC9, kterou jsem sám ze stejných důvodů poslal dál. Já osobně zvolil G43, protože mi taky přišla vyváženější, o 100g lehčí a navíc jsem už měl doma G19, takže výhoda stejné platformy.
Souhlasím, že díky větší váze a trochu robustnějším rozměrům se 'při prvním seznámení' většině lidí asi bude líp střílet z PPS, ale G43 mechanicky 'umí' střílet velmi přesně a ono je to všechno o tréninku, zvyku a svalové paměti, takže si troufám tvrdit, že je skoro jedno, co si člověk vybere, protože pokud s tím bude pravidelně střílet, tak si tu zbraň zažije a bude to fungovat.
Každopádně G43 je štíhlá, výborně se nosí a 100g rozdíl u takhle malé pistole není u denního nošení úplně zanedbatelný. Ale rozhodnutí musíš udělat sám a ani s jednou neuděláš chybu.

vendelin

Příspěvek#2016 » sob 27. dub 2019, 20:07

SC1: Taky mi u P10C po necelých 5000 ranách začala drhnout spoušť. Pomohlo vyčistění spoušťového mechanismu u puškaře, byla tam prý už docela vrstva.

Zpět na