Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.
MM

Příspěvek#1171 » pon 1. črc 2019, 20:56

Vdaka za tip, jednu pixlu na testy kupim, v najhorsom pojde do nabojov pre pcc. Otazka je ze ci je to rozumne riesenie aj pre P30SK s kratsou hlavnou (ma kolega), alebo sa vykaslat na EPRX a davat do toho celoplaste. Uvidime. Zbehnem nejake testy a dam vediet.

OtravnyPomeranc

Příspěvek#1172 » úte 2. črc 2019, 06:24

Pardon za OT, ale jen to doplnim.
Presne tak, vhodnejsi bude pouzivat pomalejsi prach. Ja pouzivam Ba9, ktera je pomala a chodi mi to dobre. Jen kapanek vic spini, ale nic co by se nedalo zvladnout.(Udajne ty sypane prachy, jsou vic kourivejsi)

Co jsem ted hledal v denicku mereni hradlama, tak pro moje odlite a komaxitovane strely ( tvar ogival ) realna vaha 128grs. Sypany prach Ba9 = vaha 4,6grs. Oal 28mm. Rychlost prumer 320 m/s. Energie 425 Joul. Factor 134
Neni to plna laborace, ale plne dostatecna na porazeni zelez a derovani papiru :-)

(Vzpominam si, ze Ty Aresy EPRX jsem ladoval kolem 450 joule a taky v pohode.)

Delal jsem testy ruznych laboraci, jen pro pro zajimavost, a faktem je, ze pistole zvladla spolehlive prebijet uz pri vykonu kolem 290 joulu :-D Coz me opravdu prekvapilo. Zbran je bez uprav, vse origo.

edit: Ja osobne bych volil FMJ, jsou podstatne levnejsi nez Ares, a hlavne muzes pouzivat rychly prach, ktery mas doma.

MM

Příspěvek#1173 » sob 13. črc 2019, 07:13

Len to uzavriem - pomaly prach skutocne pomohol. Zohnal som narychlo len D037.1 a kedze nemam aktualne poruke hradla, testovana navazka "co autodisk dal" (~6,5gr, OAL 28,4 strely 125gr a 135gr). Z ruky na 25m na 50/20 vsetko v ciernom, takze problem vyrieseny. Podla testu s oporou maju 125gr (komoly kuzel) o cosi vacsi rozptyl. Ziadne nevyhorene zbytky prachu som nepozoroval. Akurat kolega s kratkou SK ma z toho ako sa dalo cakat s tymi lahsimi strelami opakovacku.

Inak pistolku po vcerajsej session musim fakt pochvalit, super spust, len holt moje laby na nu poriadne nedokazem poskladat :D.

Zpět na