LEE Bullet Feed Kit + 9mm AlsaPro FJM 124gr

horazl

Příspěvek#1 » sob 19. led 2019, 14:56

Zdravím,

má někdo zkušenosti s tímto podavačem střel LEE PODAVAČ STŘEL 9MM, DÉLKA STŘELY 15,2 - 19MM (https://cs.strobl.cz/lee-podavac-strel-9mm-delka-strely-15-2-19mm/) pro tyto střely AlsaPro 9mm FMJ 124gr (http://alsapro.cz/en/home/24-strela-9mm-fmj-124gr.html)?

Byl mi doporučen kratší podavač 11,7 - 15,2MM, ale vlastní střela má délku 15,5mm (chápu, že dno střely není rovné) a občas používám i delší poplastované olovo .

Díky za info

McFly
moderátor

Příspěvek#2 » sob 19. led 2019, 15:27

Ten podavač se střelami s čočkovitým dnem funguje naprd..Pacičky střelu nevytahnou, protože drží špičkou ve dnu té nad sebou. Respektive sloupec více jak 10ks už nefunguje..

v.k.

Příspěvek#3 » stř 13. bře 2019, 13:13

Pridam sem nejake info ohledne reseni problemu Lee Bullet Feederu se strelami se zapertlovanym vypouklym dnem.

Nejdriv me napadlo nadesignovat a vytisknout tu podavaci "vidlicku" tuzsi a vic predepnutou. Podobne jsem delal driv vidlicku pro .223rem kterou Lee nevyrabi.
Viz fotky ruznych designu a materialu vidlicek.

vidlicky Lee Bullet feeder.jpg

vidlicky porovnani 9x19 stock a moje Lee Bullet feeder.jpg

Bila drzi AlzaPro strelu a je videt jak je predepnuta oproti seriove, ktera drzi take 9mm strelu.
Fungovalo to slusne, vidlicka si brala do cca 15 nastosovanych strel (original ma problem uz s 8 strelami).

No ale dokonale to nebylo.
Pak jsem si vzpomnel na bullet feeder die Hornady ktery jsem mel na Turretu. Ten funguje na principu dvou klestin ktere se vzajemne a spolu s tlacici nabojnici napreskacku povoluji a pritahuji. Viz prilozeny obrazek s vysvetlenym principem.

horady princip.PNG

Tak jsem si klestiny uzpusobil tak, aby se vesly do noveho, mirne vetsiho a vyssiho kovoveho tela Lee podavace, vysoustruzil a vyfrezoval je a umistil je do tela toho lee podavace nad tu vidlicku (podobne jako jsou v Hornady matrici). Fungovalo to tak ze je vzdy volna jen jedna strela, ty nad ni drzi vrchni klestina. kdyz najede vidlicka do pozice, mirne. nadzvedne spodni klestinu a uvolni si strelu. STejny princip jako v Hornady matrici, jen aktuaci obstarava vyztuzena vidlicka namisto nabojnice. Tohle funguvalo dokonale, treba to nekdo kdo bude touzit po AlzaPro opet zreplikuje,

Bohuzel mam uz jen fotku tech mych klestin, modifikovane telo se nekde ztratilo, protoze uz AlzaPro strely neprebijim.

klestiny pro Lee BUllet feeder ala hornady system.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MilanoX

Příspěvek#4 » stř 13. bře 2019, 13:42

Já pro střely používám tuto matrici (do ní mám zasunutou platovou trubku jako zásobník)
https://cs.strobl.cz/mr-bulletfeeder-samostatna-matrice/
Používám střely LOS a funguje to výborně.
Výše uvedenou matrici od Hornadyho jsem měl taky, ale bohužel mi ta kleština praskla a tak jsem ji reklamoval a vracel.
Pak jsem objevil toho Mr.Bulleta.

v.k.

Příspěvek#5 » stř 13. bře 2019, 13:46

Ja mam taky Mr.Bulletfeeder (pro .223REM na Turretu). Ale to je podavac strel ve forme matrice. Cilem s tim Lee bulletfeederem je zprovoznit ho i se strelami s vypouklym dnem, protoze on nezabira jednu pozici, ale kooperuje s usazovaci a krimpovaci matrici na lisech Lee. Kdyz spolehlive funguje, je z tridiroveho Lee Pro 1000 rychly uplny automat.

Zpět na